Skocz do zawartości
Treker

Pochwal się nad czym właśnie pracujesz! Wspólny mini-worklog

Pomocna odpowiedź

Proponuję założyć temat o takich "poważnych" gałęziach programowania jak bankowość, medycyna itd. Wiem, że miałeś z tym styczność, więc na pewno możesz podzielić się wieloma ciekawostkami. Nawet jednym zdaniem od punktów będzie super 😉 Może znajdzie się ktoś, kto pracuje w jeszcze innej branży i doda coś od siebie.

• Lubię! 2

Dopiero co kilka godzin straciłem na szukanie takiej klawiatury i nic sensownego nie znalazłem a tu proszę.

@deshipu zrobisz z tego DIY? W sumie zadanie bardzo skomplikowane nie jest ale łatwiej będzie skopiować po Tobie niż samemu się z tym zmagać tym bardziej, że mam masę różnych rzeczy niepodomykanych i czasu trochę brak. Gdybyś mógł/chciał podzielić się rezultatami to daj to na DIY - byłoby fajnie 🙂

Jeszcze tylko drewnianą obudowę do tego zrobić i będzie super 😄

@atMegaTona nie bardzo rozumiem co masz na myśli przez "daj to na DIY". Wszystkie materiały są dostępne w repozytorium, nie ma nic do dodania.

• Lubię! 1

@deshipu wygląda bardzo fajnie! Będzie do tego jakaś obudowa i/lub opis klawiszy czy zostawiasz w obecnej formie?

(edytowany)

O, ja też mam splity do złożenia tylko czas xD

IMG_20191101_120329.jpg

Edytowano przez Chumanista
  • Lubię! 2

12 minut temu, Treker napisał:

@deshipu wygląda bardzo fajnie! Będzie do tego jakaś obudowa i/lub opis klawiszy czy zostawiasz w obecnej formie?

Zostawię. Na spodzie podkleiłem samoprzylepną gumę do "palcowych deskorolek", żeby się nie ślizgało po stole i tyle. Tak wygląda bardziej hakersko.

• Lubię! 2

1 godzinę temu, deshipu napisał:

nie bardzo rozumiem co masz na myśli przez "daj to na DIY".

Miałem na myśli do działu DIY z opisem kroków do wykonania, jeśli to nie problem rzecz jasna.

6 godzin temu, atMegaTona napisał:

Miałem na myśli do działu DIY z opisem kroków do wykonania, jeśli to nie problem rzecz jasna.

1. zamówić płytkę, 2. zamówić części, 3. polutować zgodnie z oznaczeniami na płytce, 4. skompilować i wgrać firmware zgodnie z dokumentacją krok po kroku. Prawdę mówiąc nie mam nawet czasu za bardzo forbota czytać nawet ostatnio, a co dopiero pisać instrukcję krok po kroku o tym jak czytać dokumentację projektu. Poza tym nie sądzę, żeby to było takie przydatne — klawiatury mechaniczne to droga rzecz, a tego typu minimalistyczne łamane klawiatury wymagają nieco praktyki żeby na nich pisać — ktoś, kto nie ma nawet motywacji żeby przeczytać readme będzie tylko zawiedziony, że wyrzucił w błoto kupę kasy na coś, co dla niego "nie działa".

A więc to tak!? 😤 Jak znajdę trochę czasu żeby pisać na forbocie to opiszę to w dziale DIY, a mechaniczną klawiaturę można kupić za kilkanaście złotych lub pozyskać ze starego laptopa i złamać na pół po czym polutować odpowiednio ścieżki, połączyć tak jak w tym projekcie, polutować zgodnie z wytycznymi, zamówić u stolarza drewniane klawisze i obudowę ( jeśli chce się mieć drewnianą klawiaturę), załadować wsady do uC  et voila! Od tej pory można cieszyć się oryginalnym designem. Brakuje w tym tylko trackballa z przyciskiem w kulce pod prawym kciukiem ale i na to znajdzie się jakiś sposób.

Tak na marginesie @deshipu, kiepsko coś wyglądasz ostatnio. Wszystko dobrze?

(edytowany)
9 godzin temu, atMegaTona napisał:

mechaniczną klawiaturę można kupić za kilkanaście złotych

koniecznie daj mi linka, biorę pięć

9 godzin temu, atMegaTona napisał:

pozyskać ze starego laptopa

MSI GT80? Razer Blade Pro? Acer Predator 21x? Chyba koniec opcji.

I znowu brakuje mi autodelete xD

Edytowano przez Chumanista

Dnia 7.10.2019 o 08:19, Gieneq napisał:

We wspomnianym aucie na wyświetlaczu prezentowane są ostatnio mijane znaki drogowe i stąd sugerowana prędkość. 🤭 Tego typu projekty można znaleźć w sieci i na podstawie między innymi tego, staram się wykonać swoją wersję

Dziś przeglądając pocztę natrafiłem na nowość na portalu PyImageSearch - gotowiec 😅 w podsumowaniu autor podaje że skuteczność tej metody to 95%!?

Jestem ciekaw jak to działa w praktyce i najpewniej będę to niedługo testował.

Jedyny taki DIY kontroler RC z wyświetlaczem dotykowym. Oparty na arduino nano oraz module nrf24l01. Zainteresowani??? Zapraszam do oglądania 🙂

• Lubię! 1

@DamianSob witam na forum, świetny projekt!

• Lubię! 1