Skocz do zawartości

Usunięte z: Przesyłanie danych na strone WWW


SOYER

Pomocna odpowiedź

@uczesie kolego mój sympatyczny, przeczytaj proszę wątek od początku, zrozumiesz, że kolega hazi kazał Arduino wysyłać do BLYNKa wynik obliczenia millis() /1000 co sekundę, a następnie dziwi się, że Blynk wyświetla mu 1,2,3,4,5,6,7...itd, a nie pomiar z termometru. Na ślepo zrobił kopiuj-wklej, kompletnie nie wiedząc co robi. Gdyby spróbował zrozumieć prostą rzecz, że jeśli millis() wyświetla milisekundy od startu, to millis() /1000 wyświetla mu sekundy od startu, to wiedziałby też, że program od początku działa tak jak powinien i wiedziałby też, skąd to odliczanie co 1.

Mnie to millis do niczego potrzebne, chciałem mu pokazać jak odpalić Blynka, a że kolega hazi wstawił millis() niepotrzebnie, kompletnie nie wiedząc po co to i do czego to.... 

@uczesie poczytaj wątek jeszcze raz, hazi nie chce żadnych millisów, on chce wynik z czujnika... 

Link to post
13 godzin temu, SOYER napisał:

poczytaj wątek jeszcze raz, hazi nie chce żadnych millisów, on chce wynik z czujnika... 

Sam mu kazałeś tam wsadzić mills i facet zaczął się gubić więc go nakierowałem. 

 

13 godzin temu, SOYER napisał:

wynik obliczenia millis() /1000 co sekundę, a następnie dziwi się, że Blynk wyświetla mu 1,2,3,4,5,6,7...itd, a nie pomiar z termometru. Na ślepo zrobił kopiuj-wklej, kompletnie nie wiedząc co robi.

Więc wystarczy napisać co zwraca taki wynik, wytłumaczyć a nie walić jakimiś pytaniami z czapki i główkuj się dalej. Do wielu rzeczy można samemu dojść ale po co siedzieć i się  główkować dwa dni skoro można zapytać na forum, otrzymać odpowiedź od ŻYCZLIWYCH osób które chcą pomóc a zaoszczędzony czas przeznaczyć na inny kawałek kodu..  🙂

Edytowano przez uczesie
  • Nie zgadzam się! 1
Link to post

@Belferek zgadza się, to normalne że rzeczy do których dojdzie się samemu zostają w głowie na dłużej ale nie każdy ma nieograniczony czas by dochodzić do pierdoły 2 dni a zaoszczędzony czas można poświęcić na inne tematy. 

Link to post

To była pierdoła, tylko próba dowiedzenia się czy gość w ogóle rozumie co robi (a ściślej próba uświadomienia mu, że nie). A dla postronnych osób jest to bardzo dobry przykład na to, do czego prowadzi bezmyślne kopiowanie kodu bez zrozumienia i że na zadane pytania należy odpowiadać jeśli się oczekuje pomocy, nawet gdy pozornie nie mają nic wspólnego z tematem.

 

  • Lubię! 2
Link to post
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.