Skocz do zawartości
t_m

Urządzenie do sterowania androidowego odtwarzacza mulitmediów

Pomocna odpowiedź

W ostatnim czasie zorientowałem się, że trochę życie by mi ułatwiło urządzenie, które pozwoliło by mi sterować odtwarzaczem multimediów odpalanym na urządzeniu (telefonie) z Androidem. Całość byłoby niewielkim pilotem podobnym do tych znanych ze standardowych słuchawek np. takich:

sluchawki-douszne-huawei-am116-bialy_110

Widzimy tam po prawej stronie pilot do sterowania głośnością oraz włączaniem i zatrzymywaniem odtwarzacza. Chciałbym zrobić coś podobnego w formie niewielkiej płytki z kilkoma przyciskami fizycznymi działającej najlepiej bezprzewodowo (komunikacja poprzez Bluetooth). Funkcje o których myślę to zwiększanie i zmniejszanie głośności (2 przyciski: [+] i [-]), pauza/start (1 przycisk) i jeśli się da oraz jeśli odtwarzacz to obsługuje to szybkie cofanie się lub przeskakiwanie o kilka sekund do przodu w zależności od odtwarzacza (2 przyciski: [>] i [<]). Słuchawki z obrazka sam posiadam i ten pilot działa z wieloma odtwarzaczami - aplikacja YouTube, TuneIn i wiele innych. Mnie interesuje podobna funkcjonalność tj. kompatybilność z wieloma odtwarzaczami.

Moje pytania to:

1. Jakie elementy elektroniczne będą potrzebne do wykonania urządzenia.

2. Jakie oprogramowanie będzie potrzebne (łącznie z technologiami i językami programowania).

3. Jaki jest poziom skomplikowania projektu - do ogarnięcia dla początkującego, średnio zaawansowanego, eksperta itd.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc. Informacje ogólne jak działają tego typu piloty i w jaki sposób potrafią działać z różnymi odtwarzaczami też będą pomocne.

Chcesz coś takiego zrobić czy mieć? Bo jeśli tylko mieć - takie coś powinno wystarczyć.

• Lubię! 2

(edytowany)

Chciałbym coś takiego zrobić, ale nie wiem czy uda się w najbliższej przyszłości. Póki co badam temat żeby wiedzieć w którą stronę skierować moją naukę elektroniki. A co do podlinkowanego urządzenia to dzięki, zawsze mogę je kupić i przetestować, ewentualnie rozebrać i zobaczyć z czego jest zbudowane. Ciekaw jestem, czy przyciski da się programować, ale to tak na marginesie. Niemniej wciąż będę wdzięczny za odpowiedź na pytania postawione w pierwszym poście.

Edytowano przez t_m

Teoretycznie takie urządzenie działa jak zwykła klawiatura BT z klawiszami multimedialnymi. No ale...

Właśnie jakieś ale gdzieś musi być. Chciałem je wykorzystać do sterowania robotem. Sparowałem z RPi, i na podglądzie (evtest) okazało się, że część klawiszy w ogóle wyzwala żadnego zdarzenia ani w trybie Android, ani IoS. A sparowany z telefonem śmiga...

Ja bym zaczął od prób sparowania z Androidem normalnej klawiatury na BT i sprawdzeniu, czy będzie reagować na klawisze.

• Lubię! 1