Skocz do zawartości

Creality Ender 3 PRO i HP Compaq 6710b


macizet

Pomocna odpowiedź

Witam, niedawno dołączyłem do szczęśliwych posiadaczy Drukarki 3D Creality Ender 3 PRO. Po wydruku testowym z karty SD, okazało się że nic poza tym nie mogę zrobić ponieważ mój lapek ma 3 GB RAM i system 32 bit, natomiast ani Cura, ani Simplify3D nie zgadza się na takie warunki, a Repetier Host mi nie pasuje bo potrzebuję pracować offline. Czy opłaca się inwestować w tego lapka, czy też jest jakiś program który on uciągnie? I czy znacie jakiś program podobny do Fusion 360 ale offline i pasujący do wydajności komputera?

Laptop:

  • model: HP Compaq 6710b
  • Procesor: Intel Core 2 DUO
  • RAM: 3GB
  • System: Windows 10 Home 32 bit

Drukarka:

  •  Creality Ender 3 PRO

Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Znam dobrze program Inventor, rzecz w tym że mnie nie stać na niego. Chcę projektować na przykład modele RC, ale to takie które mi przyjdą do głowy, a nie to co "ktoś kiedyś dawno temu wymyślił.  Poza tym rozwiązania techniczne są różne i warto by było mieć coś przygotowane pod własne oczekiwania. Co do OpenSCAD-a to jest to program który jeśli chodzi o obsługę nie ima się chociażby darmowej wersji Fusiona, dlatego chciałbym mieć program który będzie chociaż trochę podobny... 😉

Link do komentarza
Share on other sites

2 minuty temu, macizet napisał:

. Co do OpenSCAD-a to jest to program który jeśli chodzi o obsługę nie ima się chociażby darmowej wersji Fusiona,

Nie porównuj dwóch zupełnie odmiennych programów. Bo ja mogę powiedzieć, że żaden Fusion nie równa się z darmowym OpenSCAD-em jeśli chodzi o wygodę interfejsu i możliwość łatwej modyfikacji projektu, że o szybkości tworzenia projektów nie wspomnę.

Ile czasu w Fusionie będziesz tworzył np. prostą podkładkę dystansową? Bo w Openscadzie to będzie np.
 

difference() {
	cylinder(d=6,h=4);
	cylinder(d=3, h=4);
}

Chyba szybciej 😉

Przy okazji: wyższość OpenSCAD-a nad Fusionem polega m.in. na tym, że jeden na Twoim kompie działa a drugi nie 🙂

 

 

Link do komentarza
Share on other sites

To akurat prawda 🤣 Ale musisz wiedzieć że w inventorze pracowałem ze dwa lata (na edukacyjnej licencji niekomercyjnej), muszę się przyznać że nie chce mi się uczyć kodów w open scadzie. Tak czy owak problem rozwiązany, bo znalazłem Blendera. @ethanak  dziękuję bardzo za pomoc.

Link do komentarza
Share on other sites

Ile to było, 15 sekund? 🙂 Ja już zaczynam drukować 😛

Poza tym zdefiniuj "poważne". Bo równie dobrze mogę powiedzieć, że nie wyobrażam sobie, aby robiąc jakieś poważne rzeczy musiał machać jakimiś myszami zamiast uczciwie napisać kod ze zmiennymi, stałymi, parametrami i innymi firdymałkami znanymi wyłącznie koderom. Po prostu poważną rzeczą jest rzeźba Afrodyty, takoż poważną jest np. przekładnia zębata, w której jednym z parametrów jest przełożenie.

Jak już wspomniałem - nie można porównywać takich rzeczy. Bo odpowiedz na pytanie co jest lepsze: wiolonczela czy fortepian? Dyskusje nad wyższością świąt Wielkiejnocy nad świętami Bożego Narodzenia pozostawmy satyrykom.

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Pewnie moja reakcja na dwa różne posty może dziwić, ale wynika to z tego że uważam że po części obydwoje macie rację. @ethanak Możliwe że kod jest lepszy dla kogoś kto go zna, ale z drugiej strony... Czy widziałeś kiedykolwiek jakiegoś inżyniera który by bazował tylko na kodzie? Bo tak naprawdę uważam że w profesjonalnym projektowaniu wygodniej jest korzystać zarówno z kodu jak i "machania myszami" jak to nazwałeś, a nie tylko kodu który z resztą co chwilę musi być kompilowany, co moim przypadku znaczy "zaczekaj pół godziny, kompilacja trwa"...

Link do komentarza
Share on other sites

4 minuty temu, macizet napisał:

w profesjonalnym projektowaniu wygodniej jest korzystać zarówno z kodu jak i "machania myszami" jak to nazwałeś

No wreszcie 🙂

5 minut temu, macizet napisał:

kodu który z resztą co chwilę musi być kompilowany,

Nie bardzo rozumiem. Możesz przybliżyć o co chodzi (szczególnie w kontekście OpenSCAD-a/Fusiona)?

Link do komentarza
Share on other sites

Chodzi o to że mój lapek ma jakieś szczególne zamiłowanie do długiego kompilowania kodu. Nawet w Arduino IDE kompilacja trwa dłużej niż wgrywanie. 😁

Link do komentarza
Share on other sites

No ale przecież kompilacja kodu OpenSCAD-a to jakieś ułamki sekund - to nie gcc. Owszem, stworzenie mesha czy eksport do STL trochę trwa, ale nie ma to nic wspólnego z rodzajem interfejsu (w końcu nieważne czy te wszystkie kuleczki i wałeczki ustawiasz myszką czy wpisujesz z klawiatury).

Chcesz powiedzieć, że w Fusionie plik STL tworzony jest natychmiast, a OpenSCAD potrzebuje na to pół godziny???

Link do komentarza
Share on other sites

Stl-a nie probowałem, fusiona używałem na nieporównywalnie lepszym komputerze. Stwierdziłem wyłącznie że kompilacja scad na moim lap trwała nie ułamki sekund a dosyć długo, około 15 sekund, co za tym idzie, to dosyć spowalnia pracę.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.