Skocz do zawartości

Moduł bluetooth HC-05 – przerwy w komunikacji


Artur1598

Pomocna odpowiedź

Witam, 

zwracam się o pomoc w sprawie modułu bluetooth hc 05 (link poniżej)
https://botland.com.pl/pl/moduly-bluetooth/2570-modul-bluetooth-hc-05-5903351241311.html?gclid=Cj0KCQiAn8nuBRCzARIsAJcdIfPQ8LjBcnih59HeXEDxQcFq0KBOiIap5HYn692tBzV40nsWWlcnsO0aAiISEALw_wcB

Wykorzystuję go do sterowania samochodzikiem razem z arduino Uno i sterownikiem silników L239D (dodaje zdjęcie).

Mam z  nim taki problem, że po kilkunastu sekundach  samoczynnie rozłącza się z telefonem. Sprawdziłem już czy wszystkie piny są dobrze podłączone czy nie ma błędów w lutowaniu, ale na moje oko wszystko wydaje się w porządku. Do wejścia TX na module zastosowałem dzielnik napięcia a napięcie zasilania wynosi 5V. Myślę że wszystko robię poprawnie, no chyba że jest cos o czym nie wiem 😉

74620822_714085019083476_771294062421475328_n.jpg

76676147_503534920247398_4920472065108082688_n.jpg

75462357_1723414477794069_5078748589287538688_n.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

24 minuty temu, Artur1598 napisał:

Sprawdziłem już czy wszystkie piny są dobrze podłączone

Płytka stykowa, zwłaszcza w poruszającym się pojeździe, to bardzo ale to bardzo zły pomysł.

25 minut temu, Artur1598 napisał:

po kilkunastu sekundach  samoczynnie rozłącza się z telefonem.

Sprawdź czy po rozłączeniu uC "widzi" moduł BT.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, Artur1598 napisał:

Do wejścia TX na module zastosowałem dzielnik napięcia a napięcie zasilania wynosi 5V.

A na tym module przypadkiem nie ma napisu 3-5V? Jeżeli jest on na 5V to spróbuj podłączyć bez dodatków po prostu 4 przewodami tak jak są oznaczenia. Rozumiem że chcesz w ten sposób wykonać "level shifter" czyli obniżyć sygnał sterujący, ale nawet jeżeli to na drugiej linii byłby tranzystor który "podwyższałby" napięcie.

Edytowano przez Gieneq
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Z tego co na szybko można o module hc05 wyczytać, napięcie zasilania powinno być w zakresie 3.6-5V. Natomiast linie sterujące max. 3.3V.

Nie wiem do czego był ten dzielnik używany, na pewno nie powinno być go przy zasilaniu modułu, nie powinno się również bezpośrednio łączyć 5V do linii sterujących.

Edit: chyba dałem się podejść opisowi na stronie Botlandu. W sumie już sam nie wiem czy ten moduł toleruje 5V czy nie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.