Skocz do zawartości
Gość GamerSpacer

Usunięte z: Raspberry Pi się nie uruchamia

Pomocna odpowiedź

Gość GamerSpacer

Witam Mam RPI3B plus i mam to samo...Kiedy podłączylem rpi do monitora nie było nic spróbowałem też inne karty SD nawet nowe

1575980268472-2034910849.jpg1575980296775536247875.jpg15759803109142082484757.jpg

@GamerSpacer witam na forum 🙂 Czy sprawdziłeś już porady, które pojawiły się we wcześniejszych wiadomościach opublikowanych w tym temacie? Jakie efekty były u Ciebie?

Gość GamerSpacer

Elo

Tak ale mam RPI 3B +

Mam podloczony przez HDMI

Nawet Retropie,Recalbox,Ubuntu Mate nie działa 

Kiedyś działało (ekran)

4 godziny temu, GamerSpacer napisał:

Witam Mam RPI3B plus i mam to samo...

"... to samo..." - więc co?

W tym wątku przewijają się opisy różnych problemów: niektóre dotyczą usterki maliny a inne problemów z kartą sd.  Nie podałeś żadnych szczegółów. Więc może rozwiń trochę opis problemu i napisz co ustaliłeś dotychczas.

U mnie skończyło się na wymianie komputerka na nowy (tak na marginesie Botland działa bardzo sprawnie i szybko).

@GamerSpacer widzę, że to Twoje pierwsze kroki na Forbocie 🙂 Polecam więc, abyś zapoznał się z naszą Polityką Przyjaznego Forum. Znajdziesz tam wskazówki co do sposobu zadawania pytań. W tej chwili ciężko Ci pomóc, ponieważ nie opisałeś na czym dokładnie polega Twój problem. Chętnie pomożemy w znalezieniu rozwiązania, ale musisz podać trochę więcej szczegółów i określić co dokładnie sprawdziłeś, czy pomierzyłeś jakieś napięcia itd. Wspominasz, że wcześniej działało, więc może zwyczajnie uszkodziłeś jakoś RPi robiąc zwarcie? Nie wiemy nic o Twoim przypadku, więc nie możemy pomóc.

Gość

Mysle ze nagle zaniki zasilania nie sa tutaj przyczyna usterki, sam niejednokrotnie tak robilem na b3+ i odpukac..malinka zyje. Obawiam sie ze doszlo do uszkodzenia procesora przez problem zwiazany z peryferiami. Przykladowo, zrobiles malince "kuku" przelaczajac cos gdzie popadnie, albo w momencie restartu doszlo do podana  stanu wysokiego na ktorys z podlaczonych gpio, zwlaszcza jeslimasz tam jakies silniczki, cewki...to tutaj taki skok napiecia generowac moze spore przepiecie, dlatego przekaznik etc. zabezpieczasmy dioda wpieta rownolegle. Reasumujac, juz po malince.

Gość GamerSpacer

@Treker nie uszkadzalem jej KURWA i nie pisz o tym Jasne HUJU

Dnia 14.12.2019 o 11:15, GamerSpacer napisał:

@Treker nie uszkadzalem jej KURWA i nie pisz o tym Jasne HUJU

Przykro mi, ale z takim podejściem nie możesz liczyć na uzyskanie tutaj pomocy. Zachęcam do zapoznania z się z PPF: https://forbot.pl/blog/polityka-przyjaznego-forum-ppf

Pozdrawiam i życzę udanego, spokojnego dnia 🙂

Aktualizacja: konto użytkownika usunięte na jego wniosek.

• Lubię! 2

• Utwórz nowe...