Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
BlackJack

Usunięte z: Tasma LED sterowana przez ESP

Pomocna odpowiedź

6 godzin temu, ethanak napisał:

Pierwsze zdanie w pierwszym poście wyjaśnia chyba wszystko, w przypadku wątpliwości ostatnie zdanie.

WOW..! Bardzo wiele wniosków kolega wysnuł z 2 ogólnikowych zdań, autora tematu? Ja z nich wiem tylko tyle, że mówimy o bliżej nie określonej taśmie LED RGB "To są te prostsze diody, z 4 polami", oraz o nieznanym modelu ESP?

Cytat

Dla większości to pewnie oczywiste, ale ja dopiero zaczynam zabawe z modułami ESP i nie chce nic popalić 

Nie obrażając nikogo, wiemy co to najczęściej oznacza w dalszej części programu.

Tak, każdy kiedyś zaczynał i spalił swój pierwszy tranzystor, czy scalak. Ja też.
Niemniej najlepiej byłoby, gdyby autor podzielił się z nami jakimiś bardziej szczegółowymi informacjami, o podzespołach które ma, oraz przynajmniej ogólną wizją tego co chce uzyskać?
W przeciwnym razie, w sumie jakakolwiek porada, jest niczym innym jak wróżeniem z elektrofusów, w nadziei, że nie będzie ZONGa.

Nie chodzi mi absolutnie, o zniechęcanie nikogo do elektroniki, ale zbudowanie takiego systemu z gotowych klocków/modułów, też paradoksalnie uczy, choćby dobierania do siebie elementów. To jakby nie patrzeć też jest składowa projektowania, i to nawet jedna z ważniejszych.

40 minut temu, BlackJack napisał:

Bardzo wiele wniosków kolega wysnuł z 2 ogólnikowych zdań, autora tematu? Ja z nich wiem tylko tyle, że mówimy o bliżej nie określonej taśmie LED RGB

Ależ to elementarne, drogi Watsonie!

Ze zdania:

Dnia 26.12.2019 o 13:59, xdeder napisał:

chciałbym zrobić taśme LED RGB sterowaną przez ESP

wydedukowałem, iż kolega wątkotwórca chce to zrobić a nie kupić (pewnie gdyby chciał kupić, zdanie brzmiałoby "chopaki, gdzie kupić sterownik do diod RGB z WiFi" czy jakoś tak).

Natomiast ze zdania:

Dnia 26.12.2019 o 13:59, xdeder napisał:

dopiero zaczynam zabawe z modułami ESP

wydedukowałem, że kolega wątkotwórca zamierza dalej bawić się modułami ESP (inaczej nie pisałby że "zaczyna").

I to by było na tyle...

Zaloguj się, aby obserwować  
  • Utwórz nowe...