Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ethanak

Usunięte z: Kurs Arduino - #3 - UART (komunikacja z PC), zmienne

Pomocna odpowiedź

Istnieją programy do formatowania - clang-format dla C++ i indent dla C. Może warto się z nimi zapoznać choćby po to, aby ktoś od kogo oczekuje się pomocy nie tracił czasu na szukanie brakującego nawiasu?

1 minutę temu, ethanak napisał:

Istnieją programy do formatowania - clang-format dla C++ i indent dla C. Może warto się z nimi zapoznać choćby po to, aby ktoś od kogo oczekuje się pomocy nie tracił czasu na szukanie brakującego nawiasu?

Jeśli pijesz do mnie to tam nie było brakującego nawiasu, tylko był w zły miejscu. Nie wiem na ile program sprawdzający składnie czy formatowanie by pomógł, bo program jako taki działał, tylko w inny sposób niż zakładałem. Ale pójdę za radą, pobiorę program i się z nim zapoznam, może ułatwi pracę bo nie ukrywam, że formatowanie kodu w ARDUINO IDE nie jest zbyt przejrzyste. 

Piję to akurat trzecie piwo. Co do czytelności zamieszczanych kodów polecam przeanalizowanie sobie kodów zamieszczanych na różnych forach przez niewidomych - uwierz mi, że musiałem przepuścić kod yasra przez indent aby cokolwiek z niego zrozumieć i wrzucić dwulinijkową poprawkę.

• Nie zgadzam się! 1

7 minut temu, ethanak napisał:

Piję to akurat trzecie piwo.

Zachęcam do rezygnacji z takich odzywek, bo nie świadczy to zbyt dobrze o ich autorze i to nie jest tylko moje zdanie 🙂

• Lubię! 1

Zaloguj się, aby obserwować  
  • Utwórz nowe...