Skocz do zawartości

Karta graficzna błąd 43


macizet

Pomocna odpowiedź

Cześć, niedawno dostałem nowego laptopa Asus R556D, z grafiką radeon R8 M350DX 2GB. No i super, ale tu jest problem. Otóż: Karta graficzna zgłasza błąd nr. 43. Po kliknięciu w menedżerze urządzeń "wyłącz urządzenie" a potem "włącz urządzenie", przez pare minut wszystko jest OK, a potem powrót do punktu wyjścia. Czy ktoś może pomóc? Może to sterowniki? Czytałem też że to może być przez zimne luty na GPU. Ale wolę najpierw poprosić o pomoc, zamiast od razu przelutowywać styki (w końcu to dosyć ryzykowne). Dane:

  • Model : Asus R556D 
  • Procesor AMD FX 6th gen 8800P
  • Grafika AMD Radeon R8 M350DX
  • RAM 12GB (rekomendowane 8 GB)
  • System Windows 10 HOME 64bit

Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Share on other sites

@macizet jeśli to jest nowy laptop (a tak napisałeś) to może zwyczajnie skontaktować się z serwisem i oddać go na naprawę w ramach gwarancji? Samodzielne poprawianie lutów w nowym laptopie to dość ryzykowana sprawa 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nowy dla mnie, ale karty gwarancyjnej nie mam jako że jest to laptop od wujka 😉 tak więc na darmową naprawę nie za bardzo mam co liczyć.

Może do zadzwonię do ASUS'a i zapytam co może być przyczyną.

Link do komentarza
Share on other sites

A może warto zacząć od zapytania wujka google? Wpisujesz np. "AMD FX 6th gen 8800P error 43" i masz pierwszy wynik:

https://windowsreport.com/amd-error-43-windows-10/

Wygląda więc na to, że nie jesteś jedynym posiadaczem błędu 43, a problem wynika ze złych sterowników. Pewnie jak poszukasz dokładniej w google znajdziesz pełne i działające rozwiazanie problemu.

 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@Elvis dzięki, patrzyłem na błędy 43 karty graficznej, ale nie przyszło mi do głowy sprawdzić tego w kontekście procesora i systemu.

 

Zaraz zobacze czy to cos pomoze

 

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Niestety, Nic nie pomogło. Jedyne rozwiązanie jakiego nie spróbowałem to sprawdzenie czy karta dobrze siedzi w slocie, którego nie ma... Chyba nie pozostaje nic innego jak przelutować. Tym bardziej że laptop zaliczył 2 dosyć mocne upadki, a przy wymianie pasty na procesorze i GPU skapnąłem się że ktoś kiedyś już przy nim kombinował. Niewykluczone że ów ktoś lub owe upadki rozerwały luty. A co do lutów to tu jest ciekawy artykuł: https://expressit.pl/porady-komputerowe/zimne-luty-pod-gpu/

Moim zdaniem, to trochę bez sensu ze strony Unii że zabronili używać cyny z ołowiem do produkcji urządzeń elektronicznych, ale cynę ołowiową do lutownicy można kupić praktycznie wszędzie. Jak już zabronić to na Amen, a jak nie to zostawić cynę ołowiową (która jest lepsza) w spokoju...

Edytowano przez macizet
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.