Skocz do zawartości

Prośba o finansowanie prototypów PCB

Predator

Pomocna odpowiedź

Witam, ja z prośbą finansowania projektu prototypów PCB na które mię nie stać. Potrzebuje zebrać na zbiórce że by zamówić prototyp firmie wykonujące płytki PCB + zmówić komponenty do lutowania już gotowej wykonanego prototypu PCB. Link do zbiórki ( <link usunięto> ). Zmówienie przekaże do firmy chińskiej jak tylko zbiorę pieniądze na realizacje prototypów PCB.
Oczywiście pokaże na stronie forum wykonane płytki, nic zamian nie mogę zaoferować tylko skromne dziękuje. Zbieram tylko walucie zagranicznej ( $ ) na wykonanie płytek PCB zagranicznej firmie i też polskie na zakup komponentów do lutowania. Sumę jaką potrzebuje to 2 do 3 prototypów + koszt wysyłki+komponenty jakie muszę zamówić+opłata PayPal.
Zbieram na tym forum forbot.pl ponieważ jest to właściwa strona internetowa gdzie można zebrać pieniądze na prototyp na zbiórce. Dziękuje

=====================================================================

Schowek02kkk.jpg

@Predator witam na forum 🙂 Niestety link do zbiórki musiałem usunąć. Nie wydaje mi się, aby fora były dobrym miejscem do tego typu akcji. Jak będzie jeden taki temat to pojawi się ich więcej, a to niestety niesie duże ryzyko, bo nie wiadomo kto i w jakim celu tak naprawdę prowadzi zbiórkę. Nie chciałbym, aby "forum" pośredniczyło w tego typu akcjach. Aktualny koszt produkcji prototypów u większości dostawców z Chin to około 3-5$ za 10 płytek, do tego często dostępne są dodatkowe kupony na pierwsze zamówienie, które obniżają nawet koszt dostawy. Wydaje mi się, że tego typu kwoty można zebrać bez uruchamiania internetowych zbiórek. Może lepszym pomysłem byłoby zwrócenie się do szkoły lub uczelni? Takie inicjatywy są też chętnie wspierane przez różne firmy - próbowałeś się z kimś kontaktować? Może tutaj znajdziesz coś dla siebie? https://www.pcbway.com/project/sponsor/

• Lubię! 1

Kolego nie jestem oszustem tylko zbieram na prototyp PCB. Nie stać mię na zrobienie projektów bo to są nie małe oczywiście koszty, plus komponenty do PCB. Czy szukałem oczywiście że nie ale na jakich uczelnia lub firmach szukać tego nie wiem  ?? 

@Predator na ile szacujesz koszty projektów? Nie podałeś kwot, więc ciężko coś poradzić. Elektronika to niestety dość drogie hobby, szczególnie jeśli chce się budować swoje urządzenia.

11 minut temu, Predator napisał:

Czy szukałem oczywiście że nie ale na jakich uczelnia lub firmach szukać tego nie wiem  ?? 

Jeśli jesteś uczniem lub studentem to najlepiej szukać na swojej uczelni 🙂 Sprawdziłeś link, który wcześniej Ci pokazałem?

Ani ucznie ani studentem zapalony Hobbystą ) Podam koszty to są sumie 3 naradzie prototypy około 17 $ + koszt wysyłki 9 $ + komponenty to około 370 zł z kosztem wysyłki sumie około 700 zł. Prototypy zamierzam wykonać firmie CHIŃSKIEJ JLCPCB.

Czyli co, mamy Ci wrzucić drobne do czapki, bo sobie wymyśliłeś że jak Ci wrzucą to będzie fajnie?

Wiesz - czasami wrzucam drobne facetom, co siedzą na ulicy, grają fajne piosenki na akordeonie albo rzeźbią coś na gitarze. Zagraj coś fajnego, posłuchamy, jak dobrze wyjdzie to piątkę wrzucę.

A poza tym znajdź sobie jakieś tańsze hobby. Ewentualnie spróbuj zejść z kosztów.

Niestety - o ile granie na akordeonie na ulicy może być fajne, o tyle żebranie nie jest.

To co, zagrasz, czy się obrazisz?

Już słyszę, że "Oj, ja zarabiam niewiele, a wy dużo, i możecie się podzielić". Nie - nie ma tak dobrze. Ja zarabiam coś w okolicy minimalnej płacy, ale nigdy nie poniżyłbym się do żebrania na forach.

Poza tym nawet tych 5 złotych nie dam komuś, kto nie zna ortografii na tyle, aby prawidłowo napisać "proszę".

Prosto.. paszoł won.

@Treker tylko mi nie wspominaj o jakichś pepeefach!

Edytowano przez ethanak
  • Lubię! 1
27 minut temu, Predator napisał:

A czy pisałem że tyle ile wymieniłem, chodziło mi o finansowanie tych prototypów PCB na które mię nie stać.

@Predator jeśli się nie mylę to trzy prototypy PCB w JLCPCB kosztują: 3*2$ + wysyłka 7,65$ to daje 13,65$, a do tego na pewno jest tam jakiś rabat przy pierwszym zamówieniu (kiedyś było chyba 5$). To daje ~9$. Trochę to dziwne - piszesz, że chodzi o finansowanie PCB za ~35-40zł, a we wcześniejszej wiadomości pisałeś jeszcze o komponentach.

3 godziny temu, Predator napisał:

Podam koszty to są sumie 3 naradzie prototypy około 17 $ + koszt wysyłki 9 $ + komponenty to około 370 zł z kosztem wysyłki sumie około 700 zł.

17$ + 9$ + 370 zł to około 471 zł, a nie 700 zł. Przygotuj może konkretny kosztorys to na pewno ta akcja będzie wzbudzała mniejsze podejrzenia 🙂

1 godzinę temu, ethanak napisał:

Poza tym nawet tych 5 złotych nie dam komuś, kto nie zna ortografii na tyle, aby prawidłowo napisać "proszę".

Też na początku myślałem, że to jakaś zagraniczny naciągacz, używający automatycznego tłumacza, ileż można zrobić błędów w jednym poście...????

@Treker taka ilość byków, moim zdaniem, kwalifikuje się na ostrzeżenie i wywalenie tematu do kosza, z zastrzeżeniem, że po poprawnym wyrażeniu swoich myśli, temat wróci do swojego działu.

1 godzinę temu, ethanak napisał:

Zagraj coś fajnego, posłuchamy, jak dobrze wyjdzie to piątkę wrzucę.

Dobry pomysł, pokaż co robisz, pokaż jak to robisz, jakiś schemat, kawałek kodu, ściśnij nas za serce to kto wie...;-)

Edytowano przez SOYER

Ok każdy morze się pomylić, ale jeśli w Polsce to jest kosz prototypu PCB około 50 do 130 zł + koszt wysyłki kurier. 

Clipboard01.jpg

Clipboard01d.jpg

1 godzinę temu, Predator napisał:

Ok każdy morze się pomylić, ale jeśli w Polsce to jest kosz prototypu

Przepraszam za off topic.

Sorry Winnetou, ja wysiadam. 

Co się dzieje, że ostatnio jest taki poziom języka ojczystego wśród sporej części naszych nowych kolegów. 

@Predator skoro Tobie, z szacunku do rozmówców, nie chce się poprawnie sklecić kilku zdań, to na jakiej podstawie liczysz na przychylność tychże? 

1 godzinę temu, Predator napisał:

każdy morze się pomylić

@Predator to nie pomyłka, na tym poziomie, to nieuctwo i analfabetyzm. 

8 godzin temu, Predator napisał:

Witam, ja z prośbą finansowania projektu prototypów PCB na które mię nie stać. Potrzebuje zebrać na zbiórce że by zamówić prototyp firmie wykonujące płytki PCB + zmówić komponenty do lutowania już gotowej wykonanego prototypu PCB

Pokaż projekt. Jak jest poprawny dostaniesz PCb i komponenty.

Temat nie spotkał się z ogólną aprobatą (i to nie tylko na naszym forum), więc pozwolę sobie zamknąć wątek, aby nie prowokować dyskusji sprzecznych z PPF. Kto chciał to się wypowiedział, a kto będzie chciał wesprzeć prace kolegi @Predator to na pewno da radę się z nim skontaktować.

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Anonim
Ten temat został zamknięty.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.