Skocz do zawarto┼Ťci
MKJB

Sztuczne serce - porozmawiajmy... ­čĺô

Pomocna odpowied┼║

@ethanak┬ásk─ůd jeste┼Ť, bo z tego co wygooglowa┼éem, a jakim┼Ť cudem niewiele tego;), to mam Ci─Ö gdzie┼Ť pod nosem, okazuje si─Ö...┬á

Udost─Öpnij ten post

4 minuty temu, SOYER napisał:

mam Ci─Ö gdzie┼Ť pod nosem, okazuje si─Ö...┬á

No w┼éa┼Ťnie ­čÖé Kiedy┼Ť nawet o tym wspomina┼éem (przy okazji badania czysto┼Ťci powietrza) ale pewnie nie zauwa┼╝y┼ée┼Ť.

A nie podaj─Ö lokalizacji bo "gdzie mieszkam" a "sk─ůd jestem" to dwa ko┼äce Polski.

Dobra, do┼Ť─ç offtopicu i teatr├│w, i tak pewnie w─ůtek p├│jdzie do kosza (bo @Elvis ma ┼Ťwi─Öt─ů racj─Ö w tym momencie).

Udost─Öpnij ten post

9 minut temu, Elvis napisał:

zupe┼énie brak tre┼Ťci

Jak to? Wydawa┼éo mi si─Ö, ┼╝e jaka┼Ť tam leciutka tre┼Ť─ç zaistnia┼éa, pokracznie bo pokracznie ale zawsze - ┼╝e istnieje tanie rozwi─ůzanie problemu niesprawnego serca.

Ja bym si─Ö bardzo ucieszy┼é gdybym kiedykolwiek na tak─ů tre┼Ť─ç si─Ö natkn─ů┼é...┬á No ale mo┼╝e faktycznie mam dziwny gust.

W koszu te┼╝ mo┼╝na i warto filozofowa─ç. Jak w beczce si─Ö da┼éo to w koszu chyba te┼╝... ­čÖé

Udost─Öpnij ten post

No więc za siedmioma górami, za siedmioma lasami, dopadło mnie razu pewnego to wyzwanie - sztuczne serce...

Sparali┼╝owa┼éo mnie swym majestatem i absurdalnym, nieludzkim poziomem trudno┼Ťci. D┼éugo tkwi┼éem w bezruchu. Jednak gdy tak obrasta┼éem skorup─ů strachu zacz─ů┼éem knu─ç wielki plan wyzwolenia si─Ö z tej niezno┼Ťnej niemo┼╝no┼Ťci... Lata mija┼éy a ja kombinowa┼éem drogi wyzwolenia...

I nareszcie nast─ůpi┼é prze┼éom! Bo gdy tak si─Ö miota┼éem konwulsywnie, ima┼éem si─Ö wszelkich ┼Ťrodk├│w.┬á Wszelkich. Gdy wyczerpa┼éem te oficjalnie uznane za sensowne zabra┼éem si─Ö za bezsensowne. Potem zauwa┼╝y┼éem, ┼╝e to jeden pierun i lecia┼éem jak leci, byle ponawia─ç kolejne pr├│byÔÇŽ Tym szale┼äczym sposobem dotar┼éem do metody, w kt├│rej uporczywie docieka┼éem znaczenia s┼é├│w, kt├│re okre┼Ťla┼éy ca┼ée zagadnienie. Mianowicie - tytu┼éowe "sztuczne serce"... czyli w sumie co dok┼éadnie oznacza? To lecimy:

Sztuczne - je┼╝eli co┼Ť jest sztuczne to nie jest naturalne. No wiadomix. No i co taki truizm mo┼╝e wnie┼Ť─ç dla sprawy?! Ano mo┼╝e, to na przyk┼éad, ┼╝e skoro mamy robi─ç co┼Ť sztucznego, to nigdy nie b─Ödzie to naturalne. A to co┼Ť gdy jest naturalne to jest super. A jak jest sztuczne to ju┼╝ super nie jest. Czyli ju┼╝ na pocz─ůtku zak┼éadamy, ┼╝e zrobimy bublaÔÇŽ Troch─Ö paranojka ­čÖé

Serce ÔÇô cud, niesko┼äczone pi─Ökno. No dobrze, ale tak od prozaicznej, technicznej strony to czym jest?... Pomp─ů jest... Dobrze, ju┼╝ lepiej, schodzimy na ┼éatwiejszy grunt. A jak realizuje sw─ů pompowno┼Ť─ç?ÔÇŽ Niezwykle!... Jak to? Czy┼╝by pompuje inaczej ni┼╝ wszelkie inne pompy?... Tak. W spos├│b tak niezwyk┼éy, ┼╝e ju┼╝ na wieki pozostanie wzorcem niezwyk┼éo┼Ťci. Niestety dla naszej pr├│┼╝no┼Ťci, stety dla naszej ┼╝ywotno┼Ťci.

I teraz po┼é─ůczmy powy┼╝sze ustalenia.

W zasadzie, to zadanie jakie sobie stawiamy, owe ÔÇ×sztuczne serceÔÇŁ to oksymoron, ┼╝eby nie powiedzie─ç sprzeczno┼Ť─ç. To jakim cudem b─Ödzie mo┼╝liwa realizacja tak pokr─Ötnego celu?!

Zabrn─Öli┼Ťmy a┼╝ to takiej nieprzyjemnej konstatacji, ale co dalej? Pacjent dalej le┼╝y i czeka na rozwi─ůzanie!ÔÇŽ Le┼╝y i czeka a my w┼éa┼Ťnie przed chwil─ů spadli┼Ťmy z rowerka, na kt├│rym mieli┼Ťmy jecha─ç tak wspanialeÔÇŽ

Nic to!

Bowiem, okazuje si─Ö, ┼╝e popsuty rowerek powie nam gdzie szuka─ç lepszego!ÔÇŽ

Kochani, od tego momentu polecimy ju┼╝ z g├│rki. ­čÖé

Skoro poprzedni tytu┼é zadania by┼é niefortunny, to spr├│bujmy stworzy─ç taki, kt├│remu fortuna b─Ödzie sprzyja─çÔÇŽ

Ustalili┼Ťmy, ┼╝e nienaturalno┼Ť─ç jest s┼éaba. Musi by─ç naturalno┼Ť─ç. Uwaga! Ale┼╝ oczywi┼Ťcie, nawet jak sobie twardo za┼éo┼╝ymy, ┼╝e robimy naturala, to w 100% naturalem nie b─Ödzie. No bo to my robimy. Ale! Damy sobie szans─Ö, i przypilnujemy, ┼╝eby mo┼╝liwie mocno zbli┼╝y─ç si─Ö do takiego stanu.

Ustalili┼Ťmy r├│wnie┼╝, ┼╝e serce jest pomp─ů.

To teraz po┼é─ůczmy te lekko zmodyfikowane kropkiÔÇŽ

Wychodzi na to, ┼╝e mamy zrobi─ç pomp─Ö, ale tak─ů fajn─ů, mo┼╝liwie naturaln─ů.

Prawdziwne serce zostawiamy w spokoju. Dodajemy mu tylko do towarzystwa taki jakby pomgacz w ci─Ö┼╝kich chwilachÔÇŽ

Wiadomo, Ameryki nie odkrywam! Chodzi jednak┼╝e o tryb w jaki to robi─Ö. Zauwa┼╝cie prosz─Ö, ┼╝e postanowi┼éem, ┼╝e przeprowadz─Ö t─ů akacj─Ö mo┼╝liwie naturalnymi metodami. Te, kt├│re s─ů stosowane dotychczas s─ů z zasady dalekie od naturalno┼Ťci.

Mam nadziej─Ö, ┼╝e chocia┼╝ lekko si─Ö wyt┼éumaczy┼éemÔÇŽ Jednocze┼Ťnie zapewniam o woli kontynuowania szerzenia fermentu. ­čÖé

• Nie zgadzam si─Ö! 1

Udost─Öpnij ten post

@MKJB wybacz, ale można pisać ciekawie bez wodolejstwa, ale można też pisać dla samej pisaniny... 

Za┼éo┼╝─Ö si─Ö, ┼╝e m├│g┼éby┼Ť napisa─ç tego posta, jeszcze dwa razy d┼éu┼╝szego, ale z t─ů sam─ů zawarto┼Ťci─ů merytoryczn─ů, potrafi┼éby┼Ť, wi─Öc spr├│buj. Czy kto┼Ť to jeszcze b─Ödzie czyta┼é to inna sprawa.┬á

• Lubi─Ö! 1

Udost─Öpnij ten post

To co zrozumia┼éem, to sztuczne serce ma by─ç jak najbardziej naturalne, i ma by─ç pomp─ů. Co┼Ť pomin─ů┼éem? Je┼╝eli nie, to mo┼╝naby pokombinowa─ç jak─ů┼Ť drukark─ů 3D na biomas─Ö, albo zrobi─ç hodowl─Ö ludzkich kom├│rek ┼╝eby zrobi┼éy serce. To tak si─Ö ┼éatwo m├│wi, ale to jednak wyzwanie. A mo┼╝e jako┼Ť zmusi─ç cia┼éo, aby samodzielnie mog┼éo odrosn─ů─ç swoje serce? Leci ju┼╝ trzecia dekada XXI wieku, mo┼╝e warto wzi─ů─ç spraw─Ö w swoje r─Öce - i nie wiem, za┼éo┼╝y─ç laboratoria? Bada─ç to, pr├│bowa─ç, a┼╝ do skutku.┬á

• Pomog┼ée┼Ť! 1

Udost─Öpnij ten post

Przed chwil─ů, Leoneq napisa┼é:

mo┼╝e warto wzi─ů─ç spraw─Ö w swoje r─Öce - i nie wiem, za┼éo┼╝y─ç laboratoria? Bada─ç to, pr├│bowa─ç, a┼╝ do skutku.┬á

Nareszcie! Dzięki za te słowa!

Dopuszczali┼Ťcie Panowie tak─ů ewentualno┼Ť─ç, ┼╝e takie wyzwanie mo┼╝e podj─ů─ç ka┼╝dy z nas? ┼╗e has┼éo "sztuczne serce" mo┼╝e trafi─ç pod strzechy for├│w internetowych?

Udost─Öpnij ten post

@Elvis, kończ to, pls.

Udost─Öpnij ten post

(edytowany)

@marek1707┬ánie jestem adminem, ani moderatorem, nie mam wi─Öc mo┼╝liwo┼Ťci zamkni─Öcia tego tematu.

Inna sprawa, ┼╝e przeniesienie go do dzia┼éu ÔÇ×na luzieÔÇŁ by┼éoby wskazane, ale ju┼╝ samo zamykanie - w┼éa┼Ťciwie dlaczego? Nikt nic z┼éego nikomu w tym temacie nie zrobi┼é, mamy do┼Ť─ç ciekawe has┼éo, chocia┼╝ jego rozwini─Öcie raczej┬ánie ma ┼╝adnego sensu.

Moim zdaniem najlepsze co wszyscy razem możemy zrobić,  to przestać się w tym temacie odzywać i już nie karmić trola.

Edytowano przez Elvis

Udost─Öpnij ten post

Serio? Taka afera?

Udost─Öpnij ten post

11 godzin temu, Elvis napisał:

Inna sprawa, ┼╝e przeniesienie go do dzia┼éu ÔÇ×na luzieÔÇŁ by┼éoby wskazane, ale ju┼╝ samo zamykanie - w┼éa┼Ťciwie dlaczego?

Dzia┼é inne w zasadzie do tego s┼éu┼╝y aby by┼éy tam tematy "inne" czyli nie koniecznie zwi─ůzane z g┼é├│wnym nurtem forum. W tym temacie nikt nie obrzuca si─Ö b┼éotem, rozmowa jest kulturalna wi─Öc nie ma powod├│w do zamykania. ­čÖé┬á

• Lubi─Ö! 1

Udost─Öpnij ten post

(edytowany)

Dzi─Ökuj─Ö za uratowanie ┼╝ycia!ÔÇŽ Dzi─Ökuj─Ö Moderatorowi i wszystkim innym mi┼éo┼Ťnikom trolli...

Wracaj─ůc do ad remu.

Ostatecznie, po wielu burzliwych bojach,  stanęło na tym, że ma być pompa.

Ale ma by─ç nad wyraz naturalna...

Ja wcze┼Ťniej nie mia┼éem poj─Öcia jak nienaturalne a w zasadzie antynaturalne rzeczy robimy. Wi─Ökszo┼Ť─ç pomp, jak i wi─Ökszo┼Ť─ç znanych maszyn i urz─ůdze┼ä, jest oparta na idei kr─Öc─ůcej si─Ö osi, wa┼éu etc. W przyrodzie takie rozwi─ůzanie (prawie) nigdy nie wyst─Öpuje. Kiedy┼Ť wr├│c─Ö do tej sprawy bo zas┼éuguje na osobny gruby trolling...

Skoro sobie ubzdura┼éem, ┼╝e niby wszystkie pompy s─ů be, no to wypada wymy┼Ťli─ç inn─ů, tak─ů nie be. No wypada┼éobyÔÇŽ Ale jakim cudem to zrobi─ç? Fakty s─ů nieub┼éagane ÔÇô skoro istniej─ůcy stan wiedzy technicznej jest owocem dzia┼éa┼ä setek pokole┼ä, i da┼éo si─Ö wymy┼Ťle─ç tyle ile si─Ö da┼éo, to trzeba by─ç [i tu mo┼╝na sobie dopowiedzie─ç wedle uznania] ┼╝eby wierzy─ç, ┼╝e mo┼╝na jeszcze co┼Ť wsk├│ra─ç. W dzisiejszych czasach wymy┼Ťli─ç jaki┼Ť troch─Ö inny rodzaj tranzystora, to mo┼╝e jeszcze rozumiem, ale pomp─Ö?!

Niestety, moja beztroska ignorancja i op─Öta┼äczy up├│r przymusi┼éy mnie do dalszego poszukiwania rozwi─ůzania.

Ucieka┼éem tak d┼éugo od wszystkiego co znane, ┼╝e nie zauwa┼╝y┼éem, ┼╝e nagle znalaz┼éem si─Ö na ┼Ťrodku wielkiej, pustej krainy. W niej nic nie by┼éo. Chyba, ┼╝e si─Ö o czym┼Ť pomy┼Ťla┼éo to wtedy to zacz─Ö┼éo by─ç. Problem polega na tym, ┼╝e trzeba mocno i czysto czego┼Ť zachcie─ç.

Ja chcia┼éem pompy. Czyli w┼éa┼Ťciwie czego?

No w sumie to nie wiedzia┼éem. Na szcz─Ö┼Ťcie mi si─Ö przypomnia┼éo, ┼╝e mog─Ö spyta─ç serca. Spyta┼éem i otrzyma┼éem wiele zaskakuj─ůcych informacji!

Mianowicie, ┼╝e serce pompuje krew. Nie wod─Ö. A jak rzecze m─ůdro┼Ť─ç narodowa - krew nie woda. Krew to jest cud. Klasyfikowany bezdusznie jako p┼éynna tkanka ┼é─ůczna. I jest to materia tak misterna, ┼╝e nie wolno z ni─ů nic robi─ç. W sensie nie wolno si─Ö jej tyka─ç najlepiej wog├│le. Ka┼╝de co┼Ť na jej drodze b─Ödzie wrogie a i ona b─Ödzie straszliwie wroga wobec ka┼╝dego czego┼Ť. Ka┼╝de co┼Ť ma pole powierzchni, a trombocyty jak widz─ů polko powierzchni to si─Ö bior─ů i tam si─Ö pas─ů, przyrastaj─ů bez lito┼Ťci. A najbardziej lubi─ů ciemne, niemrawe zau┼éki! Takie co to nic si─Ö tam nie dzieje, albo dzieje si─Ö zbyt ma┼éo, mniej ni┼╝ gdzie indziej. W takich miejscach si─Ö melinuj─ů. Tak┼╝e co by nie robi─ç, nie wolno im dawa─ç okazji do melan┼╝uÔÇŽ No wi─Öc generalnie z krwi─ů nie wygrasz, nie mo┼╝esz z ni─ů walczy─ç.

Jeszcze przed chwil─ů nie by┼éem w stanie wymy┼Ťli─ç pompy dla zwyk┼éej wody a teraz to ju┼╝ podw├│jnie niewymy┼Ťl─Ö dla krwi. Jak ┼╝y─ç?!

Znowu nic nie wiem. Ale tym razem nie wiem jeszcze bardziej ni┼╝ nie wiedzia┼éem wcze┼Ťniej.

Ale czy aby na pewno? - spytał całkiem sensownie chochlikowy głosik.

Skoro czego┼Ť nie wiem to w sumie przynajmniej jedno wiem - ┼╝e czego┼Ť nie wiem. Ale! Ja nie wiem co mie─ç chc─Ö. Za to ca┼ékiem dobrze wiem czego nie chc─Ö!...

No to po raz kolejny rozpocz─ů┼éem recytowa─ç list─Ö moich niechcesi├│w ale tym razem ze zrozumiem:

1. Nie chc─Ö pompy, kt├│ra pompuje jak inne znane pompy.

2. Nie chc─Ö pompy, kt├│ra cokolwiek z┼éego robi krwi, ma j─ů pompowa─ç ale najlepiej jakby jej w og├│le nie by┼éo...

To by┼é ten moment, ┼╝e naprawd─Ö potrzebowa┼éem pomocy, bo oddali┼éem si─Ö ju┼╝ od wszystkiego co mog┼éo da─ç jak─ůkolwiek nadziej─Ö czy cho─çby ukojenie w tych cierpieniachÔÇŽ

I taka pomoc nadeszła!

Mianowicie, mia┼éem to szcz─Ö┼Ťcie, ┼╝e w┼Ťr├│d wielu ksi─ů┼╝ek, kt├│re znajdowa┼éy si─Ö w moim domu, i kt├│re pa┼éaszowa┼éem zawzi─Öcie od male┼äko┼Ťci, by┼éa niepozorna, malutka ksi─ů┼╝eczka - ÔÇ×Algorytm wynalazkuÔÇŁ. Tam by┼éo napisane, ┼╝e jak si─Ö chce co┼Ť wymy┼Ťli─ç, to wr─Öcz trzeba sprowadzi─ç dane zagadnienie wr─Öcz do absurdu, nierozwik┼éanej sprzeczno┼Ťci. Bo to b─Ödzie trampolin─ů do odnalezienia upragnionego rozwi─ůzania.

Jakie mia┼éem szcz─Ö┼Ťcie, ┼╝e mi si─Ö to przypomnia┼éo! Czyli jak wpadn─Ö w tak wielkie maliny jak teraz to w sumie dobrze, ┼╝e w nie wpad┼éem?!... Tak.

Tam p├│┼║niej pisali, ┼╝e trzeba powolutku, budowa─ç drog─Ö ku rozwi─ůzaniu. Ale od ty┼éu!!! My zawsze rozpoczynamy od nas. I dopada nas frustracja niemo┼╝no┼Ťci. A wystarczy zacz─ů─ç od rozwi─ůzania, kieruj─ůc si─Ö ku namÔÇŽ

No to luz. Wsiadam do helikoptera, polec─Ö ku rozwi─ůzaniu i potem ju┼╝ jako┼Ť wr├│c─Ö...

Rozwi─ůzanie winno by─ç idealne/zbli┼╝one do idea┼éu. Prosz─Ö bardzo - krew ma si─Ö porusza─ç, przep┼éywa─ç. I ma si─Ö to dzia─ç z minimalnym u┼╝yciem jakichkolwiek ┼Ťrodk├│w.

Nawiasem, to i tak ma si─Ö w taki w┼éa┼Ťnie spos├│b to sta─ç, bo takie urz─ůdzenie musi by─ç hiper super wydajne. Czyli musi zu┼╝ywa─ç najmniej energii jak tylko si─Ö da. I jeszcze jedno ÔÇô ma by─ç najta┼äsze jak tylko si─Ö daÔÇŽ

Ojejej! Wraca stara panika. Ale nic to! Nie zwa┼╝amy, siorbiemy smarki i brniemy dalejÔÇŽ

Dla otuchy wracamy do tego co wiemy. A wiemy, ┼╝e krew, kt├│r─ů mamy przepycha─ç znajduje si─Ö w rurowatych obudowach ÔÇô naczyniach krwiono┼Ťnych. Acha, czyli mamy si─Ö podpi─ů─ç/wpi─ů─ç w takie co┼Ť. No to si─Ö nagle okaza┼éo ca┼ékiem sporo! No rych┼éo w czas. Nareszcie zarysowali┼Ťmy sobie jako taki kszta┼ét naszego urz─ůdzenia ÔÇô b─Ödzie to co┼Ť, co przypomina naczynie krwiono┼Ťne. [Uwaga! Ten temat jest przepot─Ö┼╝ny, b─Öd─Ö wali┼é gigantyczne skr├│tyÔÇŽ]. No dobra, czyli jaka┼Ť tam rura. Je┼Ťli rura to jaka ┼Ťrednica?ÔÇŽ ┼╗eby polecie─ç po ┼éatwo┼Ťci, wybierzemy sobie jak─ů┼Ť mo┼╝liwie du┼╝─ůÔÇŽ Zreszt─ů skoro jakim┼Ť cudem jednak wzbudzimy jakie┼Ť ci┼Ťnienie nasz─ů pomp─ů, to lepiej ┼╝eby to si─Ö zadzia┼éo w jakiej┼Ť grubszej, mocniejszej okolicy... Okazuje si─Ö, ┼╝e grubo┼Ť─ç tych najgrubszych naczy┼ä mo┼╝e by─ç taka jak naszych palc├│w. Dodatkowo, okazuje si─Ö te┼╝, ┼╝e troch─Ö trudno m├│wi─ç o ┼Ťrednicy, bo naczynia krwiono┼Ťne nie s─ů bynajmniej okr─ůg┼ée w przekrojuÔÇŽ No ale ten smako┼éyk to na p├│┼║niej!

Jako tako znamy ju┼╝ ┼Ťrednic─Ö, w kt├│rej obr─Öbie przyjdzie nam dzia┼éa─ç. A jaka d┼éugo┼Ť─ç?ÔÇŽ Tu ju┼╝ na ch┼éopski rozum ÔÇô zale┼╝y czy si─Ö b─Ödziemy wpina─ç wprost w przebieg naczynia lub bajpasowa─ç, to za┼é├│┼╝my sobie, ┼╝e d┼éugo┼Ť─ç mog┼éaby wynosi─ç dwie-trzy ┼Ťrednice (zejdzie nam na samo mocowanie do ┼Ťcian naczynia etc.).

Tym o to bezczelnym sposobem wykoncypowali┼Ťmy sobie wst─Öpne gabaryty naszej pompy! Ciekawostka ÔÇô dlaczego nie mo┼╝na tego by┼éo zrobi─ç na samym pocz─ůtku?!... [*$%#&]

Czyli mamy kawa┼éek jakiej┼Ť tam rury. Brawo! Co dalej?

Co mo┼╝emy zrobi─ç z sam─ů tak─ů rur─ů ┼╝eby wywo┼éa─ç przep┼éyw p┼éynu, kt├│ry si─Ö w niej znajduje?

Proste! Mo┼╝emy j─ů ┼Ťcisn─ů─ç. Niestety, efekt b─Ödzie nie do ko┼äca dobry. Bo krew poleci w dwie strony. No to trzeba wprowadzi─ç zawory na wej┼Ťciu i wyj┼Ťciu, zastawkowa─ç. Dzia┼éa─ç to to b─Ödzie ale robimy sobie gigantyczne problemy. ┼Üciskaj─ůc rur─Ö musimy za ka┼╝dym razem du┼╝─ů cz─Ö┼Ť─ç energii po┼Ťwi─Öci─ç na przezwyci─Ö┼╝enie sztywno┼Ťci materia┼éu rury. Sporo tego! Z kolei dwie zastawki to dwa wielkie kusiciele problem├│w wszelakich i koszt├│w wszelakich r├│wnie┼╝.

Kusi rozwi─ůzanie mniej z┼ée ÔÇô wywalamy zastawki ale zostawiamy gniecenie. Robimy pomp─Ö perystaltyczn─ů czy nawet w porywach robaczkow─ůÔÇŽ

Znowu lipa. Zmuszamy si─Ö do zajmowania terenu poza rur─ů. Poza tym, te metody s─ů ca┼éy czas nieekonomiczne energetycznie. Co gorsza, opr├│cz gniecenia samej rury, gnieciemy stale i rur─Ö i krew w niej. Chwila! Jak to gnieciemy krew?!... Jej nie wolno gnie┼Ť─ç! Racja. Nie mo┼╝emy bi─ç i mia┼╝d┼╝y─ç krwi, bo w niej s─ů jakie┼Ť czerwone krwinki, i inne cuda wianki, wi─Öc nie wolno tak robi─ç i ju┼╝.

No to co dalej?ÔÇŽ

Skoro manewrowanie zewn─Ötrzem, obudow─ů, niesie tyle problem├│w to wejd┼║my do ┼Ťrodka i rozejrzyjmy si─Ö co tam mo┼╝na zdzia┼éa─çÔÇŽ

Czyli ÔÇô rura, a w niej krew. Wchodzimy sobie zaczynaj─ůc od minimum.

Rysujemy sobie przekr├│j, i stawiamy gdzie┼Ť w ┼Ťrodku kropeczk─Ö.

Co nam mo┼╝e zdzia┼éa─ç taka kropka?ÔÇŽ Ot├│┼╝ ca┼ékiem wiele. Jakby rozp─Öta┼éa jak─ů┼Ť ostr─ů, dynamiczn─ů imprez─Ö, to na pewno by co┼Ť zdzia┼éa┼éa. Ale z krwi─ů zabaw hucznych urz─ůdza─ç nie wolnoÔÇŽ

Je┼Ťli z pojedyncz─ů kropk─ů nie wysz┼éo, to dostawmy kolejn─ů... Czy teraz lepiej?ÔÇŽ No mo┼╝e, mo┼╝eÔÇŽ To dostawmy sobie jeszcze kolejn─ůÔÇŽ

Taka jaka┼Ť kreseczka nam si─Ö zrobi┼éaÔÇŽ ­čÖé

I tu stop!

Bo mia┼éa by─ç delikatna zajaweczka a si─Ö zrobi┼é brutalny spojler co ju┼╝ powiedzia┼é wszystkoÔÇŽ

Czuj Przepływ!

P.S.

Dzi─Ökuj─Ö za ju┼╝. Dzi─Ökuj─Ö za gargantuiczn─ů wyrozumia┼éo┼Ť─ç i cierpliwo┼Ť─ç. Wkr├│tce wrzuc─Ö wszystko jak leci... Chocia┼╝ to ju┼╝ nudna formalno┼Ť─ç bo znacie rozwi─ůzanie. Zreszt─ů zawsze je znali┼Ťcie.

Edytowano przez MKJB
  • Lubi─Ö! 1

Udost─Öpnij ten post

Zarejestruj si─Ö lub zaloguj, aby ukry─ç t─Ö reklam─Ö.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i monta┼╝ PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
┬á┬á ÔÇó Darmowe p┼éytki dla studentów i projektów non-profit
┬á┬á ÔÇó Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
┬á┬á ÔÇó Us┼éuga projektowania PCB na zlecenie
┬á┬á ÔÇó Monta┼╝ PCB od 30$ + bezp┼éatna dostawa i szablony
┬á┬á ÔÇó Darmowe narz─Ödzie do podgl─ůdu plików Gerber
Zobacz r├│wnie┼╝ ┬╗ Film z fabryki PCBWay

Do┼é─ůcz do dyskusji, napisz odpowied┼║!

Je┼Ťli masz ju┼╝ konto to zaloguj si─Ö teraz, aby opublikowa─ç wiadomo┼Ť─ç jako Ty. Mo┼╝esz te┼╝ napisa─ç teraz i zarejestrowa─ç si─Ö p├│┼║niej.
Uwaga: wgrywanie zdj─Ö─ç i za┼é─ůcznik├│w dost─Öpne jest po zalogowaniu!

Go┼Ť─ç
Do┼é─ůcz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisa─ç...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywr├│─ç formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Tw├│j link b─Ödzie automatycznie osadzony.   Wy┼Ťwietla─ç jako link

×   Twoja poprzednia zawarto┼Ť─ç zosta┼éa przywr├│cona.   Wyczy┼Ť─ç edytor

×   Nie mo┼╝esz wklei─ç zdj─Ö─ç bezpo┼Ťrednio. Prze┼Ťlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utw├│rz nowe...