Skocz do zawartości

Kamera termowizyjna dla elektronika? Czy to ma sens?

Pomocna odpowiedź

• Treker zmienił tytuł na: Kamera termowizyjna dla elektronika? Czy to ma sens?

Termowizja przydaje się także na budowie - szukanie mostków termicznych to miejsca, które inwestorzy na pewno chcieliby wyeliminować dzięki właśnie takiej kamerze.

Odnośnie samego sprzętu - CAT robi telefony z wbudowaną kamerą termowizyjną (od FLIRa) - może też warto o tym wspomnieć w artykule? :)

PS. Ale by mi się przydała taka kamera u mnie na budowie! Na jeden dzień! :D

@leesiuu witam na forum 🙂

2 godziny temu, leesiuu napisał:

Odnośnie samego sprzętu - CAT robi telefony z wbudowaną kamerą termowizyjną (od FLIRa) - może też warto o tym wspomnieć w artykule? 🙂

Jest o tym informacja w artykule, niestety niezbyt pozytywna, bo autor miał złe doświadczenia z tym sprzętem:

Cytat

Telefony firmy CAT są reklamowane jako produkt dla profesjonalistów, jednak ze względu na małe doświadczenie macierzystej firmy w branży radiokomunikacyjnej cierpią one na problemy z zasięgiem, GPS i Bluetooth; wodoszczelność też pozostawia wiele do życzenia (to prywatna opinia na podstawie kilku egzemplarzy używanych w firmie). Z kolei gotowe kamery z wbudowanym LCD nie są znacząco droższe od przystawek, jednak trudno spodziewać się wyświetlacza i procesora porównywalnego z tym w telefonie komórkowym.

• Lubię! 1

O widzisz, czytałem artykuł, ale gdzieś mi ta informacja umknęła 🙂

Witam witam! Stały czytelnik ze mnie, ale teraz dopiero postanowiłem zrobić kolejny krok i się zarejestrować 😄

• Lubię! 1

Cześć,

w pracy mam komercyjną kamerę termowizyjną i to jest świetna sprawa (szczególnie przy badaniu nowych projektów). Znalazłem nawet taki sensor o rozdzielczości 8x8 na Aliexpress:

https://pl.aliexpress.com/item/1005001585288156.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.678a78f6M8qBF3&algo_pvid=62d95027-62c4-472c-9ce5-49c4f9d6a4a8&algo_expid=62d95027-62c4-472c-9ce5-49c4f9d6a4a8-5&btsid=0b0a0ac216058758712061800ef216&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

ale cena około 100 PLN za rozdzielczość 8x8 to dla mnie trochę za dużo 😉

Pozdrawiam

• Lubię! 1
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay