Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim

Usunięte z: Zadanie - opór wewnętrzny baterii

Pomocna odpowiedź

Anonim

Nie zgadzam się gdyż internet pełny jest rozwiązań tego zadania we wszelkich możliwych wariantach.

Przypominam o stosowaniu się do PPF. Pytanie brzmiało jak rozwiązać zadanie, a nie czy aby na pewno nie ma rozwiązania gdzieś w internecie 🙂 Myślę, że bardziej konstruktywne byłoby napisanie czegoś o samym zadaniu, gdyż przyda się to autorce wpisu a i może komuś jeszcze w przyszłości.

Anonim

Słuszna uwaga, zachowałem się grubiańsko. Na pewno są na tym forum bardziej doświadczeni w tej materii użytkownicy ode mnie, którzy chętnie autorce wpisu pomogą :)

---------------

Niestety nie udało mi się edytować poprzedniego wpisu.

A ja przypominam, że prac domowych na tym forum nie odrabiamy (chyba, że coś się w regulaminie zmieniło czego nie doczytałem?)

A żeby nie było że nie na temat i że nie pomagam: bateria jako taka składa się z idealnego źródła napięcia oraz połączonego szeregowo rezystora (rezystancja wewnętrzna). Resztę już łatwo policzyć.

Rozumiem, że tłumaczenie jak się rozwiązuje układ równań z dwiema niewiadomymi nie jest konieczne?

Panowie, jesteście dorosłymi ludźmi, którzy udzielają się od dawna na naszym forum i doskonale zdajecie sobie sprawę z istnienia PPF. Większy staż na forum nie daje Wam prawa do łamania tych zasad, a już szczególnie, gdy robocie to z premedytacją, złośliwe i na przekór. Nie tyczy się to tylko tego konkretnego przypadku - po prostu raz na jakiś czas czujecie chyba potrzebę złamania tych zasad. Nie rozumiem tylko jaki jest w tym cel. Jeśli chcieliście być pomocni to mogliście tam udzielić odpowiedzi np. takiej jak ja: https://forbot.pl/forum/topic/17818-zadanie-opor-wewnetrzny-baterii/?tab=comments#comment-145254

A jeśli uważacie, że to pytanie jest nieodpowiednie to przecież nikogo nie zmuszamy na forum do odpowiednia na wszystkie pytania. Może jednak zapoznajcie się dobrze z PPF, znajdziecie tam np. poniższy fragment, który tutaj działałby na Waszą korzyść:

Cytat

Bądź wyrozumiały. Dawaj konkretne wskazówki oraz konstruktywne uwagi. Jeśli ktoś pyta, to znaczy, że nie potrafi sobie poradzić. [...] Pamiętaj, że jeśli nie chcesz udzielić konkretnej pomocy, to zawsze możesz zignorować dany temat. Może ktoś inny na niego odpowie, a może nikt – wtedy autor tematu będzie miał szansę zrozumieć, że zadał pytanie w niewłaściwy sposób.

Zaloguj się, aby obserwować  
  • Utwórz nowe...