Skocz do zawartości
jaro44

Połączenie dwóch esp8266 do pomiaru temperatur

Pomocna odpowiedź

No, niedziela jakoś minęła, wracamy do tematu 🙂

Dnia 4.04.2020 o 23:13, jaro44 napisał:

przyszło mi do głowy, że może fonty trzeba zmienić?

Spróbuj czegoś takiego:

1. Weź dowolny font monospaced z takich, co Ci pasują rozmiarem (np. inconsolata, bardzo ładny);
  2. Za pomocą jakiegoś edytora (np. FontForge) w miejsce nieużywanych znaków w zakresie 0x21..0x2f wstaw coś czego potrzebujesz (np. znaczek °, brakujące "ą" w słowie "zewnątrz" czy cokolwiek sobie wymarzysz) i zapisz jako ttf (plik -> generuj);
  3. Za pomocą narzędzia od Adafruita (fontconvert) zrób sobie fonta o zakresie 0x20...0x7f;
  4. Wrzuć go do programu jak każe Adafruit i ciesz się pięknym wyświetlaniem.
46 minut temu, Gieneq napisał:

widać, że zmierza to w dobrą stronę, także warto.

Po prostu mam nadzieję, że nie tylko autor wątku z tego skorzysta, ale może inni również... chociaż ostatnio zauważyłem, że większość użytkowników czytuje wyłącznie odpowiedzi na własne pytania co skutkuje zadaniem tego samego pytania po raz piętnasty w ciągu tygodnia 😞

• Lubię! 1

Ok, po niedzieli ( choć ostatnio to wygląda jak same niedziele) wracam do zabawy.

Zestaw raczej stabilnie pracował, pozostaje sama estetyka, jak np fonty, może jakieś ikonki.

Na razie walczę z sensownym spakowaniem tego w jakiś box, a potem jeszcze jakieś zasilanie "satelit" (może panel słoneczny z akumulatorkiem).

16 minut temu, jaro44 napisał:

może panel słoneczny z akumulatorkiem

To teraz pomyśl (na razie tylko pomyśl) jak często satelita musi przesyłać dane. Bo być może opłaci się usypiać ESP w satelitach? Tylko w takiej sytuacji NodeMCU niestety się nie sprawdzi, musiałbyś trochę się pobawić lutownicą i użyć np. ESP12.

Niestety - ESP potrzebują dość dużego prądu (licz że w porywach do 200 mA) i taki panel słoneczny może im nie wystarczyć.

ok, to tylko pomysł.

Zasilanie z sieci też dla mnie nie sprawia problemu, bo w miejscach, gdzie mają być usytuowane jest możliwość podpięcia i zasilaczy po starych telefonach mam pod dostatkiem.

A jak nie to postawie akumulator od jelcza z przetwornicą 😄

5 godzin temu, ethanak napisał:

chociaż ostatnio zauważyłem, że większość użytkowników czytuje wyłącznie odpowiedzi na własne pytania co skutkuje zadaniem tego samego pytania po raz piętnasty w ciągu tygodnia

Taaak to prawda, dziś nawet przeglądając forum natknąłem się na wywód zapewne Marka, który podobnie podsumował autora jednego tematu. Dlatego w przypadku prostych zagadnień, które są naprawdę bardzo częste są osobne artykuły w styku kolejność w połączeniu szeregowym. Ale nie ma co się poddawać, garstka użytkowników rzetelnie czyta forum 🙂 

10 minut temu, Gieneq napisał:

Dlatego w przypadku prostych zagadnień, które są naprawdę bardzo częste są osobne artykuły

To ja bym poprosił artykuł "do czego się nadaje bateryjka 9V i dlaczego nie można z niej zasilać rozrusznika samochodowego" 🙂

Rozważymy 😄