Skocz do zawartości

Przenośnik taśmowy - wykrywanie kierunku ułożenia elementu


Grzegorz1397

Pomocna odpowiedź

Cześć, mierzę się z problemem zaprojektowania przenośnika taśmowego. Jego przeznaczeniem ma być transport obudów do czujników z podajnika wibracyjnego do lasera który będzie ja znakował. Chciałbym, żeby obudowy przemieszczały się po taśmie leżąc w rowku odpowiadającym średnicą średnicy obudowy do czujnika. Napotkałem jednak problem z ułożeniem obudów w rowku. Obudowy muszę być ułożone w jedną stronę, np otworem do przodu, żeby na laserze były oznakowane w jednym miejscu. W jaki sposób można sprawdzać w którą stronę jest ułożona obudowa? Jakiego czujnika lub kilku czujników użyć? 

Wstawiam zdjęcie obudowy celem łatwiejszej wizualizacji problemu.

obudowy.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Może jakiś taśmociąg z zapadkami który grzebie sobie w zbiorniku z tymi obudowami. Taśmociąg umieścić w rowku, pod katem tak by obudowy mogły się zsunąć. Jeżeli obudowa trafi otworem na zapadkę taśmociągu to na nie utknie. Jeżeli trafi zaokrągloną częścią to się zsunie.

Obudowy (to na rysunku nie jest dobrze pokazane...) powinny trafiać równolegle (jedna obok drugiej) do tego taśmociagu, ten wyciąga pojedynczo, przenosi je kawałek (nieważne którą stroną, np są w jakiejś rurce która zapobiega ześlizgiwaniu), później opuszczają tę powiedzmy rurkę i te niewłaściwe mogą się ześlizgnąć i spadną na jakiś etap równoległego układania.

image.thumb.png.2fb42b0debde2655e698520383e80e6f.png

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 9.04.2020 o 10:16, Treker napisał:

@Grzegorz1397 możesz podać jakieś wymiary tego elementu? Ciężko wywnioskować skalę na podstawie zdjęcia 😉

Jak szybko poruszają się elementy? Ile jest między nimi odstępu?

Projekt jest na etapie pomysłu, więc właściwie nie mam jeszcze żadnych danych co do odstępu ani prędkości poruszania. Jeżeli byłyby podawane przez ten podajnik wibracyjny to wydaje mi się, że ciężko ustalić odstęp między nimi, ale nie mam innego pomysłu. Właściwie cały projekt byłby bardzo prosty, gdyby obudowy były układane przez operatora, później tylko dojeżdżały do lasera, byłyby wykrywane i znakowane. Wydaje mi się że całą trudność polega na tym właśnie podawaniu, sortowaniu, ustalaniu odstępu między obudowami.
Tak myślałem, że może obudowa wpadałaby na platformę, np okrągłą, czujnik badałby którą stroną jest odwrócona i jeżeli jest okej to jest spychana na dalszy etap, a jeżeli nie to serwomechanizm obraca obudowę o 180 stopni. 
Co do wielkości detalu to jest trochę problem, bo będą różne, np łuski 4x40, 3x22, 5x40, 6x100, a może też prostopadłościany 6x17, ale na razie skupiam się na łuskach.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

W praktyce jest to tak realizowane, że z wibratora, wypadają już odpowiednio obrócone elementy. Tak przynajmniej ja to widziałem w maszynach do składania suwaków, zamków błyskawicznych, Wszystko jest realizowane, przez odpowiednią budowę ślizgów w wibratorze, które obracają, lub odrzucają z powrotem do środka niewłaściwie ukierunkowane elementy.

 Ogólnie prawie zawsze robi się to mechanicznie, jest co najwyżej czujnik wykrywający prawidłowe ułożenie, np, czoło tulejki. Na 100% do zrobienia, wszystko rozbija się o system prowadnic i podawania elementu. Typowych przenośników taśmowych raczej się nie stosuje, prędzej przenośniki łańcuchowe, z odpowiedniki chwytakami/kubełkami.

Edytowano przez BlackJack
Link do komentarza
Share on other sites

Oglądałem sporo filmików w tym temacie i jest tak jak mówisz, już na podajniku odbywa się ustawianie detali, natomiast tutaj występuje taki problem, że te obudowy mają niewygodny do tego kształt, nie ma żadnego kołnierza czy łebka za który można złapać i ustawić element. Mogę wykonać kontynuację podajnika, pospawać, ale nie mam pomysłu w jaki sposób je mechanicznie ustawiać.
https://www.olx.pl/oferta/podajnik-wibracyjny-baza-ntb30a-kontroler-oraz-misa-s-300-35-komplet-CID619-IDEsjxN.html#ec0bd9a985

Pod tym linkiem jest sam podajnik, do którego mógłbym coś dorobić, żeby wychodziły w jednym kierunku.
Dlatego jeśli macie jakieś sugestie jak to realizować to będę bardzo wdzięczny.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.