Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim

Usunięte z: Płytka prototypowa Atmega328p - projekt eagle

Pomocna odpowiedź

Anonim
1 godzinę temu, deshipu napisał:

O ile dobrze pamiętam, fabrycznie nowe atmegi używają wewnętrznego oscylatora, więc kryształ nie ma znaczenia przy pierwszym programowaniu. 

Otóż ma znaczenie jeśli jest przylutowany.

Odłącz rezonator to powinno ruszyć. Pozmieniaj fusy na taktowanie z rezonatora i dopiero po zmianie fusów przylutuj rezonator. Poza tym ok. ale jak koniecznie chcesz poćwiczyć to popróbuj na czymś tańszym, attiny13A kosztuje ok. 0.7zł. a to nadal fajna kostka mimo, że malutka - zawsze kilka funkcji się do niej zmieści i ma ADC.

Udostępnij ten post


Link to post
Anonim

Przy tej okazji warto też sprawdzić rezystancję pomiędzy niepołączonymi ścieżkami. Czasami mogą się robić mikrozwarcia albo po czyszczeniu mechanicznym maski mikroopiłki tworzą niewidoczne połączenia. Jeśli pomiędzy niepołączonymi ścieżkami występuje rezystancja mniejsza od 1MOhm to można próbować przetrawić płytkę ponownie. Pamiętać żeby nie czyścić płytki mechanicznie, żadnym papierem ściernym, szczotką mosiężną ani niczym podobnym. Zmywać benzyną albo rozpuszczalnikiem.

Udostępnij ten post


Link to post
Anonim
(edytowany)

Co innego kiedy procek ma ustawienia fabryczne a co innego kiedy były już przestawiane przy fabrycznych ustawieniach @deshipu ma rację ale później może być różnie. Programować należy w takiej konfiguracji sprzętowej jaka jest ustawiona fusebitami. Jeśli ustawione jest taktowanie z rezonatora to siłą rzeczy procek nie będzie widoczny kiedy się go podłączy bez rezonatora.

Najlepiej podłącz procka bezpośrednio bez płytki i sprawdź czy się łączy.

@deshipu na wszelki wypadek możesz jeszcze raz przeczytać notę katalogową, już bardziej Ci nie zaszkodzi 😉

 

Edytowano przez Anonim

Udostępnij ten post


Link to post
Anonim

Chamstwo nie uwydatni twojej specjalizacji no chyba, że na nim się ona głównie opiera. Możemy się spotkać i osobiście sprawdzić kto kogo na ziemi położy i kto się będzie pod górkę ślizgał...

Udostępnij ten post


Link to post
Zaloguj się, aby obserwować  
×
×
  • Utwórz nowe...