Skocz do zawartości
ethanak

API openweathermap - czy ktoś wie co siedzi w daily[0].dt?

Pomocna odpowiedź

Hejka.

Jako że Dark Sky za chwilę przestanie działać, postanowiłem zrobić sobie nową pogodynkę. No i mam zagwozdkę:

Teoretycznie w daily[0] powinna siedzieć prognoza na jutro. I to się nawet zgadza - bo zawartość jest taka sama, jak na ich stronie dla mojej miejscowości.

Problem w tym, że siedzi tam w tej chwili godzina 12:00 z dzisiaj...

Czy ktoś się bawił tym API i może mnie oświecić, w jaki sposób mam przełożyć dane z tego pola na informację "jutro/pojutrze"? Oficjalna dokumentacja mówi tylko, że tam siedzi Unix Time...

co się dzieje z dark sky?

Wpadł w ręce Apple i API dla wszystkiego poza ich systemami działa do końca roku.

• Lubię! 2

Używasz "one call api"? W daily[0] powinny być dane na dziś, dla pewności sprawdziłem u siebie i tak jest. Czasami prognozy zmieniają się podczas sprawdzania i wychodzą głupoty, bo np. w api się już zmienią, a na stronie nie- zdarzały mi się taki rzeczy.

• Lubię! 1

Tak mi się wydawało, ale porównuję prognozę z Dark Sky i jakby nie patrzeć, zgadza się z prognozą na jutro 😞

Pogodynka zaciąga dane co godzinę (one call) i na razie się zgadza z moimi przypuszczeniami (specjalnie sprawdzałem o północy). Zresztą na razie przeliczam sobie kontrolnie prognozę z godzinowych i też mi wychodzi, że w [0] jest jutrzejsza...

W każdym razie dzięki za sugestię.

• Lubię! 1

Cytat

Tak mi się wydawało, ale porównuję prognozę z Dark Sky i jakby nie patrzeć, zgadza się z prognozą na jutro 

Tak teraz patrzę na strony (nie api) OpenWeather i Dark Sky i podają różne od siebie zestawy temperatur dla mojego rejonu, tylko pogoda się zgadza. Może tu coś 🙂  Openweathermap niestety bywa niedokładny w kwestii temperatury...

Dla pewności sprawdziłem jeszcze program mojej pogodynki; działa on w założeniu, że daily[0]=dziś, daily[1]=jutro itd. Prognozy i dni zgadzają się z tym, co jest na stronie OWM.

• Lubię! 1

16 godzin temu, Peposh napisał:

Tak teraz patrzę na strony (nie api) OpenWeather i Dark Sky i podają różne od siebie zestawy temperatur dla mojego rejonu, tylko pogoda się zgadza.

No - u mnie jest akurat odwrotnie - zgadzają się mniej więcej temperatury (chociaż odchylenia od rzeczywistości są dość duże, ale to kwestia położenia miasta i dzielnicy w której mieszkam).

Nic to - na razie odkładam pogodynkę na półkę i zabieram się do przerwanej pracy przy lalce (przyszły silniki). Może w międzyczasie coś mi się wyklaruje...

• Lubię! 1