Skocz do zawartości

Wagoworkownica do ziemniaków

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Na zwalnianie dołożyć drugi przekaźnik zwierajacy jakiś rezystor i ustawić tam 50% prędkości na falownik. Przez wejście 0-10V np. Jak ktoś ręcznie sypał ziemniaki do worków... wie co to znaczy;)

Jeżeli weźmiesz 2 rezystory. Pierwszy rezystor do +10V falownika a drugi jego koniec do wejścia napięcia sterującego w falowniku. Potem bierzesz rezystor nr 2 i łączysz jego jeden koniec z wejściem napięcia sterującego w falowniku, a drugi koniec z przekaźnikiem. Potem wolny koniec styku przekaźnika do masy falownika.

Czyli na zwartym tworzy się dzielnik napięcia i podaje napięcie zgodne z stosunkiem rezystorków na wejście napięcia sterującego. Jeżeli przekaźnik jest rozwarty to na wejściu sterującym będzie 10V gdyż nie będzie podawana masa na dolny rezystor.

2020-11-16.png

Edytowano przez Ogyb
  • Lubię! 1

@Ogyb Przetestowałem już wage przy przebieraniu dwóch skrzyń, wszystko działa jak należy. To zwalnianie raczej nic nie da poniważ, odważa dobrze jedynie dosypuje czasem zbyt dużo ziemnaików (poprostu są 4 na taśmie i zlecą 4, a potrzeba jednego). Lepszym rozwiązaniem była by druga wąska taśma z boku, tak aby dosypywało pod koniec po jednym ziemniaku, jednak nie mam już tego jak przerobić raczej, a taki efekt jaki jest mi wystarczy.

Bardzo dobry przykład jak ułatwić ciężką pracę fizyczną wykorzystując technologię. Super pomysł jako pierwszy krok.

• W tej sytuacji nasuwa się pytanie - jakie jest finalne idealne rozwiązanie ? (IFR - Ideal Final Result), które jest integralnym elementem procesu TRIZ (skrót z rosyjskiego : техника решения инновационных задач) w/g Altszullera.

W/g mnie to jest maszyna pakująca Ishida (Japonia) - składająca się z 16 indywidualnych sekcji ważących ziemniaki umieszczonych na okręgu. W trakcie pakowania realizowana jest funkcja optymalizacji, polegająca na realizacji otwarcia 4-6 sekcji jednocześnie sterowanego przez przez komputer, tak aby uzyskać wagę jednostkowego opakowania zbliżoną do zadanej. Widziałem takie maszyny 20lat temu, pracujące z wydajnością 1 worek na  3-5 sekund.  Zadana waga była 2.2 funty UK (1 kg), a dokładność wynosiła 50g. Maszyna pracowała w zakresie do 20kg opakowania jednostkowego. Identyczne maszyny służą do pakowania produktów sypkich przemysłu spożywczego (np. czipsów).    

Szczegóły można obejrzeć: https://youtu.be/m6wOonjT9KE?t=103

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay