Skocz do zawartości

Slicer Cura zniekształca okrągłe kształty


macizet

Pomocna odpowiedź

(edytowany)

@ethanak projektowałem w Autodesk Inventor 2020, zapomniałem dodać że pojawiło się to niedawno, i raz się tak dzieje, a raz nie. Częściej tak. A swoją drogą, szczerze nie mam pojęcia co jest wygodnego w projektowaniu kodem, jakoś nie mogę się do tego przekonać 😄

 

 

Edytowano przez macizet
Link do komentarza
Share on other sites

8 minut temu, macizet napisał:

projektowałem w Autodesk Inventor 2020,

A to tego nie znam.

Możesz wrzucić tu STL-a jeśli to nie tajemnica? A przede wszystkim która wersja Cury?

9 minut temu, macizet napisał:

nie mam pojęcia co jest wygodnego w projektowaniu kodem

Kwestia przyzwyczajenia. Jeśli mam narysować kulę to piszę "sphere(r=cośtam)" zamiast szukać gdzie ja mam te kulki i wyklikać sobie to samo w czasie nie dłuższym niż dwie minuty 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

No więc Cura nic nie zniekształca, robi dokładnie to co od niej chcesz. Ten model ma naprawdę niecałe 3mm i grubość 0.6mm?

STL otwarty meshlabem:

motor_holder.thumb.png.717034bab61e146f7f1e903faa0c8030.png

Czyli walnięty jest model. Nie pomyliłeś przypadkiem cali z milimetrami?

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

@ethanak nie ma mowy o pomyłce, używam tego programu od dawna. A czy są jakieś ustawienia exportu stl które powinienem znać? Przypominam, że nie dzieje się tak zawsze. Może to jakiś problem ze skalą?

 

 

Edytowano przez macizet
Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem, jak wspominałem nie znam programu. Powiedz przede wszystkim, czy ten element ma naprawdę rozmiar 2.8 x 2.8 x 0.6 mm czy może to centymetry, czy też chodziło o 70 x 15 mm (albo jeszcze coś innego). Pamiętaj że w STL nie ma żadnych "okrągłych kształtów", obiekt jest po prostu wielościanem. A nic dziwnego, że program aproksymuje np. okrągły otwór o średnicy 0.1mm jako sześciokątny... Gdzieś w programie masz jakieś ustawienia dokładności (u mnie to właśnie $fn i $fs).

Chyba jednak moje "projektowanie kodem" nie sprawia takich problemów 😉

I nie zwalaj wszystkiego na Curę, bo po pierwsze nie ma szans żeby pocięła prawidłowo model tej wielkości, po drugie nawet  jeśli go powiększysz to przecież żaden cud nie sprawi, że sześciokąt z STL-a stanie się nagle 32-kątem... Cura dostała zadanie wydrukować sześciokąt i bardzo grzecznie się z tego zadania wywiązuje.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

W projekcie w Inventorze, ten model ma 28 x 28 x 6 mm, czyli coś jest nie tak z skalą, bo cura pokazuje zawsze 10 procent, jako 100 procent, i żeby model miał prawidłowe wymiary, to muszę zrobić 1000% skalę. Czyli coś nie tak z exportem do stl, może skala zła... 

Edit: Rozwiązałem problem, musiałem w opcjach exportu zmienić jednostki z cm na mm, i zmienić rozdzielczość na wysoką. Dzięki @ethanak

Edytowano przez macizet
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

23 minuty temu, macizet napisał:

Czyli coś nie tak z exportem do stl, może skala zła...

Tu nie pomogę - nie mam żadnej maszyny z Windowsem, a pod Wine AI nie ruszy. Mogę tylko coś zasugerować:

Jeśli slicer Twoim zdaniem robi coś źle, spróbuj innego. Nie chodzi o przygotowanie elementu do druku ale sprawdzenie, czy inny slicer (np. Prusa Slicer) poradzi sobie z modelem.

Otwórz STL-a np. w Meshlabie, ew. spróbuj zaimportować go z powrotem do programu (o ile jest taka możliwość).

Wtedy wyciągaj wnioski... a przede wsystkim ustaw sobie porządnie tego AI, bo jeśli używasz go od dłuższego czasu i od początku miałeś nieprawidłowy wymiary modelu... ech, nie będę mówić bo się obrazisz 🙂

No i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.