Skocz do zawartości

Pomoc w stworzeniu zautomatyzowanego procesu.

ambitny11

Pomocna odpowiedź

Cześć,

Na wstępie nie wiem, czy dobry dział wybrałem. Jeśli nie to proszę o przeniesienie i przepraszam.

Chciałbym zautomatyzować proces, w załączniku zamieszczam pseudo grafikę którą chciałbym zastosować, czy takie ustawienie tego byłoby ok? Dodatkowo czy po podpięciu wszystkiego ethernetem (arduino z arduino I z rapsberry), mógłbym tym sterować przez stronę www, zdalnie np z drugiego końca świata I np w czasie rzeczywistym po kliknieciu przycisku zmienić prędkość silnika ? Chciałbym zastosować takie połączenie, ponieważ słabo znam się na programowaniu I elektronicę, a to (tak mi się wydaje) znacznie ułatwiłoby mi ogarnięcie kodu. Dodatkowo mam parę pytań. Chciałbym zastosować domoticz. Będę miał pewnie jeszcze problem z elektroniką, macie pomysły?

1. Wiem już że sterować raspberry można przez komende json, jak do tego dodać żeby to sterowało arduino slave? Jaka komenda odpowiada za uruchomieniem arduino z poziomu raspberry?

2. Jeśli sondę temperatury podepne pod arduino, to czy będę mógł jednocześnie wykorzystać ją jako termostat I jako czujnik który wartość będzie pokazywal na stronie www?

3. Jaki wg was najlepszy I najtańszy (żeby działało, ale równocześnie był to najtańszy zestaw) model raspberry pi / arduino zastosować? Czy np jako slave zastosować nano a jako master arduino lepiej zastosować mega (jeśli mój układ jest ok)

4. Jest możliwość zrobienia sieci awaryjnej, z którą mógłbym się połaczyć w razie problemow technicznych?

5. Jaki router byście polecili do takiego rozwiązania (internet z karty sim)

6. Czy zaprogramowanie czegoś takiego I ogarnięcie elektroniki będzie bardzo trudne?

Jak na razie to tyle, pewnie jeszcze tych pytań trochę będzie, jak już zaprojektuje proces :D

PsuedoModel.png

niewiele mogę pomóc ale na pewno będziesz mógł zawsze połączyć z rasberry przez ssh nawet z Bangladeszu.

Tylko to przez terminal(tekstowo) ale zawsze jest vnc viewer który w czasie rzeczywistym przekazuje CI obraz z pulpitu.

Dobra, wgłębiłem się w temat bardziej. Pomyślałem, żeby kupić router który ma możliwość zdalnej konfiguracji z kartą sim, podpiąć Rasberry.  Arduino "Matkę" podpiąć pod USB i zainstalować na Rasberry: Arduino IDE, zrobić do tego zdalne połączenie oraz dorzucić zdalny dostęp tj. SCP +  VNCSSH + klucz RSA. Mam jeszcze parę pytań, typu jak odczytywać wtedy dane z arduino slave i je wyświetlać w domoticzu, czym zastąpić przekaźniki żeby nie było zakłóceń, ale to już chyba będę musiał sam sobie poogarniać bo na tym forum nikt oprócz Ciebie grinone nie kwapi się do pomocy, dzięki że chociaż ty pomogłeś. Proszę o usunięcie tematu, bo jest już nie potrzebny.

• Lubię! 1
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.