Skocz do zawartości

Tworzenie interfejsu sieciowego z wykorzystaniem ESP - część 1

Pomocna odpowiedź

@PiotrekEl Kwestia1. Zastanawiam sie w jakim celu miałbym wystawiać "na świat" serwer rejestrujący takie wykresy temperatur w domu? 

Kwestia2.  Napisałeś " A jak ktoś się już dostanie do sieci to skanowanie urządzeń/portów trwa bardzo króciutko."

To ja pytam a jeśli ktoś dostanie Ci się do sieci mimo tego, że nie miałeś ustawionego dostępu "ze świata" to co ci to pomoże?

Kwestia3: Widząc na wykresie temperatury przekraczające 28stC, zastanowiłem się czy to nie jest wykres temperatur z fali maksymalnych letnich upałów (jakoś mi ten wykres kwestionuje argumentację, którą z niego wywiodłeś)? Nie wiem jak u kogo ale u mnie temperatury pomieszczeń w sezonie grzewczym zawierają się w widełkach 18-21sC.

33 minuty temu, czeslaw napisał:

@PiotrekEl Kwestia1. Zastanawiam sie w jakim celu miałbym wystawiać "na świat" serwer rejestrujący takie wykresy temperatur w domu?

48 minut temu, czeslaw napisał:

Powiedzmy że mamy w domu urządzenia, których wrażliwe parametry chcemy mieć pod kontrolą w czasie gdy jesteśmy poza domem. Co więcej, chcemy mieć zdalną możliwość korygowania pracy tych urządzeń. Wtedy ta zabawa może być naprawdę użyteczna i warta świeczki.

A to jak wystawisz co innego niż temperatury to już nie będzie "niebezpieczne"? To nie ma znaczenia co wystawiasz na świat, sam fakt że wystawiasz na świat dostęp do swojej sieci to ryzyko. I nie zmienia tego stanu rzeczy fakt, że zabezpieczysz to hasłem czy  czymkolwiek innym.

Nie chcę Ci "dopiec" ani nic z tych rzeczy, po prostu uświadomić, że to nie jest bezpieczne mimo zabezpieczeń.

53 minuty temu, czeslaw napisał:

Kwestia2.  Napisałeś " A jak ktoś się już dostanie do sieci to skanowanie urządzeń/portów trwa bardzo króciutko."

To ja pytam a jeśli ktoś dostanie Ci się do sieci mimo tego, że nie miałeś ustawionego dostępu "ze świata" to co ci to pomoże?

Nic mi to nie pomoże ale hasło klucz to "jeśli". Nie mam dostępu z zewnątrz i szansa na to jest nieporównywalnie mniejsza.

37 minut temu, czeslaw napisał:

Nie wiem jak u kogo ale u mnie temperatury pomieszczeń w sezonie grzewczym zawierają się w widełkach 18-21sC.

Żyłem niegdyś w rzeczywistości, w której miałem zimą w mieszkaniu temperatury rzędu 13-17 stopni celsjusza. 17 to już było dla mnie przyjemne ciepło. Mnóstwo ludzi w to nie wierzy jak im czasem opowiadam ale jakoś nie mam potrzeby tego nikomu udowadniać;) Jestem szczęśliwy że teraz mam ciepło i to dość niskim kosztem.

37 minut temu, czeslaw napisał:

Widząc na wykresie temperatury przekraczające 28stC, zastanowiłem się czy to nie jest wykres temperatur z fali maksymalnych letnich upałów

28 to wartość szczytowa, jak popatrzysz dobrze zobaczysz że temperatura oscyluje wokół 26. 6m2 pomieszczenia, dobre ocieplenie, dwa komputery chodzące non stop, człowiek. Tak, to możliwe:)