Skocz do zawartości

Czy elektronika pokona Covid 19 i jego mutacje?

Wiadomość dodana przez Treker,

Uwaga od redakcji!

Pamiętaj, że w dziale "Artykuły użytkowników" pojawiają się wpisy, które napisali czytelnicy Forbota. Każdy może opublikować tutaj swój poradnik (również Ty). Nie oceniamy i nie weryfikujemy tych treści przed publikacją - szczególnie, gdy dotyczą tematów związanych np. z prawem lub medycyną. Jeśli widzisz błąd merytoryczny to zgłoś go w komentarzach - kulturalna i merytoryczna krytyka jest zawsze mile widziana. Pamiętaj jednak o Polityce Przyjaznego Forum.

Pomocna odpowiedź

(edytowany)

Skomentuję to trzema literami: WTF... Muszę chyba się wyspać by to zrozumieć...

EDIT: w każdym razie artykuł bardzo fajny 😄 

Edytowano przez H1M4W4R1

Poniższa wiadomość jest związana z postami, które zostały przeniesione do kosza, ale i nie tylko, bo takie rozterki wracają cyklicznie przy różnych okazjach. Moje stanowisko będzie takie samo w przypadku innych komentarzy tego typu, więc mam nadzieję, że potencjalni zainteresowani przeczytają to co napisałem, aby zrozumieć mój punkt widzenia. Posty w tym temacie będą nadal moderowane.
___

Każdy może się zirytować, jest jednak problemem, gdy emocje te są publicznie wyrażane w sposób, który nie odpowiada innym uczestnikom forum. Co innego, gdy takie opinie wyraża się np. w gronie kolegów z pracy, których zna się osobiście od wielu lat. Nawet najbardziej dosadna i wulgarna krytyka może zostać wtedy przyjęta z pozytywnym odzewem - bo się znacie, bo znacie swoje charaktery, swoje doświadczenie, potraficie wykryć czyjąś ironię itd. To jest publiczne forum internetowe, na którym spotykają się bardzo różne osoby. Dzieli (i jednocześnie łączy) nas Internet - często zapominamy, że post na forum pozbawiony jest tej całej "otoczki", która towarzyszy dyskusji "na żywo".

Jak pokazał przykład tej dyskusji (oraz innych podobnych) każdy wyraża emocje w zupełnie inny sposób. Dość łatwo można więc dojść do wniosku, że zapewne każdy inaczej odczytuje emocje wyrażane przez inne osoby. Nie chodzi tutaj o konkretne słowa, a o całokształt wiadomości. Wierzę, że dorosłe osoby, które mają ogromną wiedzę techniczną potrafią też wyrazić swoje niezadowolenie w sposób, który doprowadzi do merytorycznej dyskusji, a nie do sprzeczek. Przypominam, że w sytuacjach, gdy treść danego wpisu się komuś nie podoba, można zrobić jedną z (minimum) 3 rzeczy:

1. Zignorować temat i nie tracić nerwów na udzielanie się w takiej dyskusji.
  2. Zareagować negatywnie na dany post (reakcja: "Nie zgadzam się!") - najprostsza i najlepsza opcja.
  3. Odpisać krótko, zwięźle i merytorycznie. Jakże inaczej wyglądałby ten temat, gdyby pierwsze komentarze wyglądały w tym stylu "Przeczytałem i stanowczo nie zgadzam się z treścią całego artykułu. Przyjąłeś całkowicie błędne założenia, chociażby to, że XXX. Skąd miałeś taki pomysł?". Takie posty jak dwa powyższe też nikomu nie szkodzą i chyba nie prowadzą do "kłótni".

Staram się, aby to forum było kulturalnym i przyjaznym miejscem. Od ponad 15 lat poświęcam temu praktycznie całe dnie - od świtu do nocy. Jeśli ktoś nie może zrozumieć, że reaguję tylko w sytuacjach, które naprawdę tego wymagają i robię wszystko co mogę, aby ta społeczność cały czas się rozwijała, to niestety nie wiem w jaki inny sposób mam to przekazać. Miałem nadzieję, że PPF będzie dobrą wskazówką - jak widać myliłem się, bo zdarza się, że na forum publikowane są posty, które są od razu pisane ze świadomością, że zaraz będą usuwane ze względu na łamanie tych zasad.

• Lubię! 2