Skocz do zawartości

HC-SR04 - Wielofunkcyjność programowa na podstawie czujnika odległości. Modyfikacja programu

Pomocna odpowiedź

To ja mam pytanie: nauczyłeś się o maszynie stanów? Bo to co chcesz zrobić to się tak właśnie nazywa, tylko nie wiadomo po co chcesz ją wynaleźć od nowa.

Co rozumiesz przez "przeskakiwanie między casami"? Case to po prostu miejsce w programie a nie instrukcja - pisałem o tym ostatnio:

Zapoznaj się może z tym, bo bez sensu by było pisanie tego samego tylko w innym wątku. A o maszynie stanów ktoś tu kiedyś pisał tylko nie mogę teraz znaleźć - ale znajdź sobie w googlach "maszyna stanów" albo "automaty skończony".

@ethanak Tak czytałem. Po prostu jeszcze tego nie rozumiem i mi się to wszystko pierniczy. To moje pierwsze kroki w świecie programowania.... ostatni raz miałem do czynienia z Pascalem w podstawówce. 

Ok. Biorę się dogłębniej za maszynę stanów. To wygląda ciekawie.

Edytowano przez Forseti
(edytowany)

Smutna konstatacja.

Nie wygląda na to abym opanował to co chcę w relatywnie zadowalającym czasie (którego niestety nie mam 😡 ). Nauczyłem się na tyle poruszać w środowisku absolutnie mi obcym aby raczej poradzić sobie z już gotowymi projektami (kodami) i ich obróbką do (z grubsza) moich potrzeb. Zrobienie robota jednofunkcyjnego jest w moim zasięgu. Zajmę się mechaniką i elektroniką oraz zbuduję platformę, do której będę po prostu wgrywał Program_1 lub Program_2 w zależności od potrzeby zabawy robotem z dzieciakiem.  Oczywiście zrobię to tak, że będzie można w przyszłości napisać mój kod, który przedstawiłem na diagramie. Czas, który poświęcam na naukę i zasadniczo żenujący brak postępów skłania mnie do zmiany podejścia. Najpierw zbuduję robota ze wszystkimi niezbędnymi elementami, a potem będę próbował połączyć dwa kody w jedno. Nie chcę przez rok stać z projektem tylko dlatego, że nie ogarniam logiki. To bez sensu bo ostatecznie cały temat pójdzie do kosza.  

Nie piszę tego aby narzekać ale po to aby podziękować osobom, które przez ostatni miesiąc bardzo mi pomogły zrozumieć zarys pracy kodów w Arduino. 

Dziękuję w szczególności @farmaceuta za tonę cierpliwości na PW (niech Twe imię sławią w przedszkolach 🙂 ) oraz pozostałym Wam za wskazówki.

Edytowano przez Forseti
Dnia 11.05.2021 o 21:44, Forseti napisał:

będę po prostu wgrywał Program_1 lub Program_2 w zależności od potrzeby zabawy robotem z dzieciakiem.

Nie bedziesz wgrywam ani programu1 ani programu2...wgrasz i bedziesz sobie guziczkiem zmienial..😅 Ja Ci cos tam pomoge tylko teraz mam urwanie lba...i naprawde ciezko mi znalezdz takie "luzne" pol godziny...mysle ze kolo soboty/niedzieli do Ciebie zapukam to cos ruszymy..😉

Oj nie pękaj 😉 daj sobie trochę czasu na zrozumienie, nikt z nas nie urodził się z całą wiedzą ino zdobywał powoli i sukcesywnie. Próbuj na prostszych programach i je rozwijaj, no i moim zdaniem warto wydać trochę grosza na dobrą książkę. Pamiętaj też że w każdej dziedzinie nauki występuje coś takiego jak krzywa uczenia no i niestety C C++ jest dosyć płaska i długa na początku. Jak to mówi młodzież: Pozdro i z fartem!