Skocz do zawartości

Kurs STM32L4 – #3 – wejścia/wyjścia, czyli GPIO w praktyce

Pomocna odpowiedź

@ethanak Dziękujemy albo raczej dziękuję za uwagę 🙂 Będę na to zwracał uwagę.

20 minut temu, ethanak napisał:

Jakby ktoś pytał czego się czepiam: WCAG 2.1 kryterium 1.4.3

Przyda się. Z ciekawości wyznaczyłem relatywną luminescencję, współczynnik kontrastu i wyszło dla żółtego 1,28 a dla czerwonego 2,24, czyli daleko do 4,5. Opis tego czerwonego pinu 3,3 V jest dostatecznie czytelny?

4 minuty temu, Gieneq napisał:

wyszło dla żółtego 1,28

Jak to liczyłeś? Bo analizator pokazał 1.66 dla żółtego. Poza tym w tym przypadku można przyjąć wartość 3 a nie 4.5 (duży tekst).

Czerwony jest czytelny - zresztą analizator pokazuje 3.81, co idealnie zgadza się z moim okiem 🙂

@ethanak Z tego co podesłałeś. Względną luminescencję z tego wzoru, a współczynnik kontrastu z tego. Sprawdziłem dwa razy i obliczenia sa ok, chyba że nie zrozumiałem jak zdefiniowane są wartości R, G, B we zorze na luminescencję, acz żadne RsRGB, GsRGB, BsRGB nie są poniżej progu 0.03928 więc wzór się nie komplikuje. No cóż.

18 minut temu, ethanak napisał:

Czerwony jest czytelny - zresztą analizator pokazuje 3.81, co idealnie zgadza się z moim okiem 🙂

To najważniejsze 🙂 

6 minut temu, Gieneq napisał:

Z tego co podesłałeś

Czyli trzeba używać analizatora - podaje przyjemniejsze wyniki 🙂

• Lubię! 1

Super kurs ale jednego mi brakuje, brakowało mi też tego na studiach elektronicznych - choćby skrócony kurs jak krok po kroku wyszukiwać w dokumentacji to co trzeba wpisywać w kodzie, linijka po linijce. Wytłumaczenie choćby na początku za co odpowiada każdy człon w jakiejś części kodu. Umiejętność czytania dokumentacji i wyszukiwania w nim informacji, których potrzebujemy to moim zdaniem połowa sukcesu.

@Kicajski witam na forum 🙂 Miło słyszeć, że kurs Ci się podoba!

Jeśli chodzi o Twoją sugestię to temat ten nie jest zbyt często poruszany w różnych miejscach dlatego, że jest to raczej mało uniwersalne. To, że pokażemy wprost jak z dokumentacji uruchomić konkretną rzecz nie oznacza, że tak samo łatwo pójdzie czytelnikowi z innymi tematami. Czasami proste poradniki, które pokazują jak łatwo coś uruchomić, wynikają jednak głównie z doświadczenia danego autora. To co mogę na ten moment polecić to radziłbym np. wykonywać ćwiczenia z kursu i jednocześnie próbować odszukiwać tych samych rzeczy w dokumentacjach układu - trochę od drugiej strony, ale na początek może być pomocne 😉 W dalszych częściach kursu będziemy korzystać np. z modułów czujników, wtedy na pewno pokażemy gdzie i po co zajrzeć do noty katalogowej danego układu.

• Lubię! 1
Dnia 20.04.2021 o 14:20, ethanak napisał:

Rysunek zatytułowany "Lokalizacja pinów używanych w ćwiczeniu", bardzo ładne białe cyferki na żółtym tle. Estetyczne, nie powiem, ale fajnie by było położyć większy nacisk na czytelność, a dopiero potem estetykę.

@ethanak grafika w kursie zaktualizowana, teraz mamy piękny współczynnik kontrastu 6.67:1 🙂 

51 minut temu, Gieneq napisał:

grafika w kursie zaktualizowana, teraz mamy piękny współczynnik kontrastu 6.67:1

Super - tak trzymać!

• Lubię! 1
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay