Skocz do zawartości

Sterowanie silnikami DC z BT

Pomocna odpowiedź

30 minut temu, faustin napisał:

gdy chce wpisać te wartości na monitorze portu szeregowego po kompilacji kodu to wyskakuje takie okno

Jakie wartosci?? Po co tam cos wpisujesz???...

void setup() {
Serial.begin(9600);
 pinMode(6, OUTPUT); //Sygnał PWM silnika nr 1
  digitalWrite(6, HIGH); //Ustawiamy (na stałe) stan wysoki na pinie 6

pinMode(7, OUTPUT); //Sygnały sterujące kierunkiem obrotów silnika nr 1
  pinMode(12, OUTPUT);
 pinMode(8, OUTPUT); // ustawiamy pin 8 jako wyjście
 }

void loop() {

if(Serial.available()>0) //sprawdzamy czy są jakieś bity do odczytania jeśli są to przypisujemy je do zmiennej odczyt typu char.
   {     
      char odczyt= Serial.read(); //przypisanie do zmiennej odczyt odebranego znaku
      switch(odczyt) //pętla switch 
      {
        case '1': digitalWrite(6, HIGH);
         digitalWrite(7, HIGH); //Silnik nr 1 - obroty w prawo
  digitalWrite(8, LOW);

;break; // kiedy wyślemy z telefonu 1, Arduino ustawi stan wysoki na pinie 8
        case '2':
        digitalWrite(6, LOW);
        digitalWrite(7, HIGH); //Silnik nr 1 - obroty w prawo
  digitalWrite(8, LOW);
        break; // gdy wyślemy 2 Arduino ustawi stan niski na pinie 8

default : break;
      }
      Serial.println(odczyt);
   }
   delay(50);
}

DOBRA , UDAŁO SIE WFESZCZIE !!! juz steruje sobie silnikiem z bluetooth z aplikacji na telefonie , problem był taki,że cały czas próbowałam robić analogicznie jak z diodą ale ten port szeregowy monitor nie chciał mi się otworzyć wyskakiwał mi jakis dziwny błąd portu dopiero gdy zmieniłam piny z modułu z bluetooth zamiast rx->tx i tx-> rx dałam pin 2 i 3 i port bez problemu sie otworzył i po wpisaniu wartości w okno monitora tych co okresliłam sterowanie odbywało sie bez problemowo jednak gdy próbowałam podłaczyc moja aplikacje silnik mój nie reagował na sygnały wysyłane  z mojego telefonu dopiero gdy podłączyłam piny z bluetooth tak jak były na początku czyli rx->tx i tx->rx złapało komunikacje i już teraz steruje sobie z telefonu.

Dziekuję bardzo za chęci i pomoc, jestem bardzo wdzięczna ,że nie zostałam z tym problemem sama 

• Lubię! 2