Skocz do zawartości

Licznik do owijarki bel

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

@H1M4W4R1 dziękuję za opis kolejnego DIY - miło widzieć Pico w jakimś konkretnym zastosowaniu. Przepraszam za późną akceptację opisu i już podbijam, aby inne osoby zobaczyły projekt 🚀

Takie pytanie: czy da się jakoś ustawić bity gpio za pomocą jednej instrukcji?

@_LM_ oczywiście - gpio_put_masked(), gpio_set_dir_masked(), ogólnie cały rozdział 4.1.10.4 z dokumentacji.

@H1M4W4R1 fajny przykład do pokazania, do czego mogą służyć dwa rdzenie.

• Lubię! 1
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

18 minut temu, ethanak napisał:

@H1M4W4R1 fajny przykład do pokazania, do czego mogą służyć dwa rdzenie.

Teoretycznie wystarczyłby jeden 😉 I tak mocy obliczeniowej jest aż za dużo względem tego pojedynczego przerwania ale nie miałem kondensatora kompensującego drgania styków na kontaktronie, więc łatwiej było zmienić software niż hardware... (zwłaszcza mając drugi wolny rdzeń w gratisie)

@H1M4W4R1 dobra robota, małe sprostowanie;), wprawdzie nie wiem jak mówią w Twojej okolicy, ale raczej nie zwijają belek tylko bele, ew. bale, choć to ostatnie to też niekoniecznie. Zdrobnienia od "jedna bela", "dwie bele", "wiele beli", to nie znam...😂

• Lubię! 1
8 minut temu, SOYER napisał:

Zdrobnienia od "jedna bela", "dwie bele", "wiele beli", to nie znam..

Beleczka... belcia... belunia... 😉

• Lubię! 1

No właśnie beleczka to chyba od belki a nie beli, ale ja się nie znam, belunia to może i owszem🤣

Taka historia: w zeszłym roku w moich okolicach był taki przypadek że ta duża "belunia" uciekła gaździe łąki na stoku i rozwaliła przyczepę campingową, szczęście w nieszczęściu że w przyczepie nikogo nie było. Także nigdy nie wiesz kiedy natura nieożywiona zapragnie cię zabić 😄

• Lubię! 1
6 godzin temu, SOYER napisał:

dobra robota, małe sprostowanie;), wprawdzie nie wiem jak mówią w Twojej okolicy, ale raczej nie zwijają belek tylko bele, ew. bale

baloty; zwał jak zwał, ważne, że (chyba) każdy wie o co chodzi 😛 

Dnia 23.08.2021 o 12:40, ethanak napisał:

@_LM_ oczywiście - gpio_put_masked(), gpio_set_dir_masked(), ogólnie cały rozdział 4.1.10.4 z dokumentacji.

@H1M4W4R1

O jaka dokumentację chodzi? Zawsze chciałem zapoznać się z maliną, ale jakoś tak nigdy mi po drodze nie było. Wszystkie te opisy, tutoriale, jakieś takie dziwne a może to ja jestem dziwny skoro nic mi nie pasuje 🤪

Fajny projekt choć faktycznie byle Atmega ogarnęłaby sytuacje w 10% swojej mocy 🙂

31 minut temu, Tom277 napisał:

Fajny projekt choć faktycznie byle Atmega ogarnęłaby sytuacje w 10% swojej mocy 🙂

Z tym, że ATMegi nie miałem w szufladzie, a Pico szufladę 😛 Brałem co było pod ręką, poza tym patrząc na obecne ceny 328P to nawet bez zastanowienia brałbym i tak Pico...

Cytat

Ale chodzi Ci o "zwykłą" malinkę (mikrokomputer) czy Pico (mikrokontroler)?

Zawsze myśląc o malinie mam na myśli tradycyjne RaspberryPi, ale Pico tę jest mocno interesujące. Obecnie dla mnie to całkowicie obcy temat, prócz podstawowych informacji, które zna każdy kto kreci się w koło mikrokontrolerów nie wiem nic.