Skocz do zawartości

Układ AVT1024 czy poprawi głośność TV

Pomocna odpowiedź

Witam, moja babcia ma nowy telewizor Sony Bravia + słuchawki Philips SHD2500 impedancja 32ohm z wtykiem AUX 3,5mm. Wszystko ustawione na maksa niestety babcia ma problemy ze słuchem i wciąż jest to dla niej za cicho. Sam też sprawdziłem i muszę przyznać że szału nie ma, nie rzadko słuchało się muzyki na swoich słuchawkach o wiele głośniej, tyle że było lepsze źródło i słuchawki. Zamówiłem więc układ AVT1024, jest napisane że to wzmacniacz i najlepiej działa ze słuchawkami 32ohm + napięcie 12v wtedy powinno to dać moc 800mW. I teraz nasuwa się pytanie czy to dużo? Czy pomoże ten układ podbić głośność na słuchawkach? Droższe wzmacniacze mobilne jak Fiio, Inline, Mbass traveler mają ok. 250-350mW a kosztują około 150zł wzwyż.. AVT1024 zlutowany kosztuje 42zł. Do tego zamówiłem zasilacz za 20zł stabilizowany 3.8A 40W z Sagecom pytanie czy nie za mocny? Dziękuje za pomoc, Pozdrawiam.

To nie jest dobre rozwiązanie i jest to ostateczność.Najlepiej będzie jak przekonasz babcię by udała się do kliniki prof.Skarżyńskiego, która jest w Kajetanach koło Warszawy.Tam przebadają i zaproponują terapię.Ta klinika to najlepszy ośrodek w Europie a może i na świecie.

No ja też mam wątpliwości czy takie "ładowanie watów" jest dobre, czy więcej nie zaszkodzisz niż pomożesz. Profesjonalne aparaty słuchowe aktywnie przetwarzają dźwięk i są "skrojone na miarę"  

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Moja matka miała duże problemy ze słuchem, aparaty słuchowe okazały się sensownym rozwiązaniem na dość długi czas. Wiem, że na implanty na pewno  by się nie zgodziła - nawet pomijając kwestię ceny;  już by przekonać ją do sprawdzenia aparatów potrzebowałem dłuższego czasu (pomógł jedyny lekarz do którego miała zaufanie).

@pawelkx91 Jeśli chcesz pogadać pisz na priv, nie chcę wprowadzać na forum zamieszania.

@szymonw Implanty są protezą, tak samo jak aparaty słuchowe. Dobór każdej protezy winien być poprzedzony dokładnym badaniem i rozeznaniem sytuacji, potem następuje wybór rodzaju protezy.

Spotkałem wiele osób u których aparat leżał w szufladzie, bo nie został właściwie dobrany i skonfigurowany - one głosiły tezę, że aparat nic nie daje. Były to najczęściej najprostsze modele, a osoby te,kupując je, już były przekonane, że to nic nie da (bo przyjaciółka mówiła).

• Lubię! 2