Skocz do zawartości

MIDI przez Bluetooh BLE i SPI dla ESP32-WROOM-S3

Pomocna odpowiedź

W pierwszym poście...

1. Biblioteka <Wire.h> na której oparłem komunikację po SPI - nie dział mi na ESP32 - co w zamian?

2. Szukam sensownej biblioteki MIDI po BT BLE - koniecznie w obie strony - IN/OUT i z 16 kanałami minimum.

....

Szukam dedykowanych lub pewnych bibliotek na ESP32 - do SPI i do Bluetooth BLE.

Np. <Wire.h> mi czyta z mcp23S18 (sprawdziłem!) na Leonardo, a na ESP32 mam:

UWAGA: biblioteka Wire działa na architekturze(/architekturach) esp32 i może nie być kompatybilna z obecną płytką która działa na architekturze(/architekturach) DFRobot_FireBeetle-ESP32.
UWAGA: biblioteka SPI działa na architekturze(/architekturach) esp32 i może nie być kompatybilna z obecną płytką która działa na architekturze(/architekturach) DFRobot_FireBeetle-ESP32.
In file included from C:\Users\Kajetan\Documents\Arduino\MyNeoPixelTest\MyNeoPixelTest.ino:2:0:
C:\Users\Kajetan\Documents\Arduino\libraries\NeoPixelBus_by_Makuna\src/NeoPixelBus.h:123:2: error: #error "Platform Currently Not Supported, please add an Issue at Github/Makuna/NeoPixelBus"
 #error "Platform Currently Not Supported, please add an Issue at Github/Makuna/NeoPixelBus"
  ^
exit status 1
Błąd kompilacji dla płytki FireBeetle-ESP32.

Prędzej czy później znajdę, coś, ale może ktoś zna dobre miejsce z bibliotekami dla ESP32? (SPI, BLE)

Albo jeszcze inaczej - sensowną bibliotekę do MIDI po BLE do modułu jakiegoś pod Arduino IDE - moduł sobie znajdę 🙂 Nie upieram się bardzo przy tym konkretnym ESP32. Może inne ESP32?

Pozdrawiam,

Kajetan

Mi to wygląda na ostrzeżenie a nie błąd - tak jakby nie poznał że ten FireBeetle to ESP-32.

Nie wiem jak z FireBeetle, ale ani z DevKitem, ani Lolin32, ani nawet z gołym WROVERem przylutowanym do pytki na drutach nie miałem nigdy problemów.

Co do NeoPixel: nie wszystko co działa na ESP8266 będzie tak samo działać na ESP32. Tu masz linka: http://www.esp32learning.com/code/esp32-and-ws2812b-rgb-led-example.php

O BLE nie będę się wypowiadał bo po prostu się nie znam, a z MIDI ostatni raz miałem do czynienia w końcu zeszłego tysiąclecia, więc może ograniczę się do samego ESP.

To oczywiście twój projekt i twoja decyzja, byłem tylko ciekaw, a potem kolega zaczął ze swoją teorią optymalizacji.

12 godzin temu, kmk68 napisał:

po pierwsze 12 styków na 6 klawiszy (klawiatura dynamiczna) stąd jeden ekspander na 6 klawiszy, a skanować trzeba by 440 styków...

Chyba nie rozumiem co tu piszesz. Już mi coś nie pasowało jak napisałeś pierwszy raz, że 6 klawiszy na ekspander, a teraz powtórzyłeś i jeszcze piszesz, że 440 styków — wyjaśnisz skąd takie liczby?

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

"...po pierwsze 12 styków na 6 klawiszy (klawiatura dynamiczna) stąd jeden ekspander na 6 klawiszy..." każdy klawisz ma dwa styki (drugim jest transoptor) klawiatura dynamiczna - reaguje na siłę (w zasadzie szybkość) nacisku jak w większości instrumentów

1 płytka = 6 klawiszy = 12 styków

(edytowany)

Kształt płytki - i jednocześnie pół oktawy - pozwala ułożyć z tego 3,4,5 lub 6 rzędów. I jednocześnie 2 lub 3 płytki na oktawę, ale to już specyfika akordeonu guzikowego. Wolę stracić te 4 wejścia na korzyść uniwersalności. Po zatym - obudowa jest na full - ale całość tania nie jest, na razie mam komplet na 60 klawiszy i to wystarczy do uruchomienia podstawowego instrumentu. Może być 5 oktaw trójrzędowo, albo 3 oktawy w pełnym układzie 5 rzędów. Potem zamówię części na kolejne 60-80 i zobaczę gdzie się bardziej przydadzą. Niekoniecznie całe 220. Ale to już na grupę muzyczną bardziej. Jak nie wypali to zrobię z tego N 6 klawiszowych "ASDZXC" na Wemosie do PC i rozdam/sprzedam 🙂

Pozdrawiam,
K.

A to pojedynczy moduł - na razie na Leonardo - filmików z reakcji na wciśnięcie nie będę wrzucał raczej, ale działa.

obraz.thumb.png.8dcc1895fd29623276e9f1284cd5e3dc.png

Edytowano przez kmk68
  • Lubię! 1