Skocz do zawartości

Książki o STM32 i bibliotekach HAL

Pomocna odpowiedź

Kursy w internetach to nie wszystko, potrzebuję poszerzyć swoją wiedzę o mikrokontrolerach stm i bibliotekach hal.

Co powiecie o tej? Tyle że w nowym wydaniu https://forbot.pl/blog/stm32-aplikacje-cwiczenia-w-jezyku-c-id4211

https://kamami.pl/elektronika/574871-stm32-aplikacje-i-cwiczenia-w-jezyku-c-z-biblioteka-hal.html

Edytowano przez _LM_
19 godzin temu, _LM_ napisał:

Co powiecie o tej? Tyle że w nowym wydaniu https://forbot.pl/blog/stm32-aplikacje-cwiczenia-w-jezyku-c-id4211

Czytałem ją kilka lat temu kiedy na rynku hobbystycznych IDE królował CooIDE od CooCox... wtedy ta książka była jedną z lepszych do nauki, ale mi jakoś nie podchodziła, może dlatego że dotyczyła innego zestawu uruchomieniowego, ale wiem że dla wielu książka ta była najważniejszym źródłem informacji wiec możesz próbować 😉 

• Lubię! 1

Zestaw to mniejszy problem bo różnych płytek mam sporo. Ostatnio zrobiłem próbną kompilację prawie pustego projektu na stm32L031 i okazało się że same biblioteki hal z skonfigurowanym tylko jednym tuimerem do trybu pwm zajęły 18KB flash. No więc aby poznać przeciwnika trzeba wpierw dobrego rozpoznania, dlatego też poszukuję materiałów dodatkowych 

• Lubię! 1
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)
29 minut temu, Harnas napisał:

Możesz sprawdzić LL albo libopencm3. Powinny zająć mniej pamięci.

Dzięki, dopiero wdrażam się w stmy, też dzięki kursowi forbot. Prędzej czy później będę zadawał bardziej rzeczowe pytania. No zdziwiło mnie że tyle miejsca potrafi zająć pusty projekt, no ale to hal a nie programowanie na rejestrach. Jutro powinna przyjechać książka także będę mógł działać 🙂

Edytowano przez _LM_
(edytowany)

Odpowiadam odpowiadającym w temacie: @Harnas @Gieneq na pierwsze pół godziny to ta książka młodzieżowo mówiąc "szału nie robi i dupy nie urywa". Ładnie wygląda jest dobrze wydana ale to na dziś nic nadzwyczajnego. 60 stron bredzenia o konfigurowaniu środowiska i podstawach C. Niby pismo dla osób co już coś wiedzą a traktuje mnie jakbym pierwszy raz komputer uruchamiał. Jutro pomigam diodą na STM32. Ale wpierw autor będzie bredził co to jest LED, TIMER, PRZERWANIE, PORT I TAKIE TAM

Edytowano przez _LM_
  • Pomogłeś! 1
1 godzinę temu, _LM_ napisał:

Odpowiadam odpowiadającym w temacie: @Harnas @Gieneq na pierwsze pół godziny to ta książka młodzieżowo mówiąc "szału nie robi i dupy nie urywa"

Dzięki za podzielenie się ta informacją. Rozważałem zakup, ale się wstrzymam na razie...