Skocz do zawartości

Niewiedza nie boli to tylko stan umysłu ;-) Menu na oled 1306 z obsługą silników

Pomocna odpowiedź

@Norbert7630 Domyślasz się dlaczego ekrany Ci migają pomiędzy tymi dwoma switchami? Koledzy już podpowiedzieli, ale chcę to usłyszeć od Ciebie. Podpowiedź: loop, break.

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Muszę doczytać o tym bo mam taki mętlik w głowie że nic już nie mogę wymyśleć, sprawdzałem linijka po linijce czy czegoś nie zapomniałem, bo jak słusznie zauważył@bjrk kopiuj wklej to nie dobra metoda a przy tylu skasowaniach i pisaniu na nowo, i gdzie nie gdzie kopiuj wklej żeby było szybciej, to mogłem coś pominąć lub źle dopisać. Ale nie widzę żeby w którymś case brakowało zakończenia break;. Ogólnie bloki kodu są w jednej pętli głównej, program sprawdza w kółko ale wyświetla dane z case 1 w menuGlowne(), jeżeli wcisnę przycisk enter to powinien przeskoczyć do case 1 w funkcji menuSilnik1(), no i tak się dzieje ale na krótką chwile bo wraca z powrotem w to samo miejsce. Gdyby ten kod był oparty tylko na instrukcji sterującej switch/case to ten kod by zadziałał,  oczywiście zmieniając linijkę w case 1 menuGlownym, z menuSilnik1, na menuEkran = 3; w założeniu że nie ma tam żadnej funkcji menuSilnik1 i menuEkran1, tylko jest to ciąg case z menuGłównego.

2 minuty temu, Norbert7630 napisał:

jeżeli wcisnę przycisk enter to powinien przeskoczyć do case 1 w funkcji menuSilnik1(), no i tak się dzieje ale na krótką chwile bo wraca z powrotem w to samo miejsce.

Bo jak wyswietlasz nowy ekran to musisz zapobiec temu ze wejdziesz w ekran wczesniejszy...a Ty caly czas wyswietlasz raz jeden, raz drugi ekran

19 minut temu, Norbert7630 napisał:

ale wyświetla dane z case 1 w menuGlowne(), jeżeli wcisnę przycisk enter to powinien przeskoczyć do case 1 w funkcji menuSilnik1(), no i tak się dzieje ale na krótką chwile bo wraca z powrotem w to samo miejsce.

bo wykonuje case1 z menuSilnik1, po czym jest break, więc program kończy tą instrukcję i rozpoczyna pętlę od nowa.

13 minut temu, farmaceuta napisał:

Bo jak wyswietlasz nowy ekran to musisz zapobiec temu ze wejdziesz w ekran wcześniejszy

Znasz jakiś sposób by zatrzymać program w danym miejscu do czasu spełnienia jakiegoś warunku (np. wciśnięcie przycisku)? Jakaś "mniejsza" pętla? Coś Ci się @Norbert7630 przypomina z lekcji podlinkowanej przez @ethanak?

Edytowano przez SOYER

@Norbert7630 Powtarzam się, ale odpowiedz sobie na pytanie: Ile jest klawiszy, w którym miejscu który klawisz jest obsługiwany? Zrób to przez zaznaczenie w kodzie a nie "na pamięć"! Ty wiesz co chciałeś napisać, a nie wiesz co napisałeś! Najlepiej wydrukuj sobie i kredkami zaznacz! Podpowiem Ci. Jeden z klawiszy odczytywany jest dwa razy, a inny nigdy.

Edytowano przez bjrk