Skocz do zawartości

Dobór rezystora do zasilenia diody


Darum_Sevid

Pomocna odpowiedź

Czesc. 
 

wymieniam przycisk w baterii od roweru elektrycznego na model z diodą led.

bateria to 13S ( 54.6V )

chcialbym zasilic diode prosto z baterii

napiecie zasilania diody to zakres od 9 do 24V DC ( najprawdopodobnie w srodku jest rezystor pozwalajacy pradowac diodzie na takich naoieciach )

dioda ssie 20mA

Jaki dac rezystor by obnizyc napiecie z tych 54 na napiecie pracy diody ? 
Chce by swiecila przy 54V jak i 37V.

to juz 4 forum gdzie zadaje pytanie i nikt nie potrafil mi jednoznacznie odpowiedziec , moze tutaj znajdzie sie jakis dobry czlowiek i oswieci zieloniaka ?

tylko prosze nie wysylajcie mi komentarzy tupu naucz sie prawa ohma bo ja to znam i jedynie wiem jak ustalic rezystor dla diody zasilanej ze stalego zrodla zasilania . Tutaj mam rozladowująca sie baterie wiec to troche inna baja. 

Link do komentarza
Share on other sites

18 minut temu, Darum_Sevid napisał:

najprawdopodobnie w srodku jest rezystor pozwalajacy pradowac diodzie na takich naoieciach

No i tu jest problem - bo tak do końca nie wiadomo co tam siedzi. Jeśli to tylko rezystor - sprawa prosta: przeliczasz rezystor tak, aby z 54V zostawało mu te 24V (no, powiedzmy 20V dla bezpieczeństwa, czyli spadek napięcia 34V przy 20 mA, wyjdzie 1.7kΩ ) i sprawdzasz jak świeci przy 37V. A jeśli to nie rezystor tylko jakaś mała przetwornica? To albo nie będzie działać, albo się sfajczy... Pewnie dlatego nikt nie może jednoznacznie odpowiedzieć.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Nie nie, to zwykly maly przycisk , tam napewno cos ogranicza ten prad ale nie chce rozbierac bo jeszcze popsuje 

Zasugerował Pan 1,7K …

Sprobuje go zastosowac ale licze ze nic nie spale bo przycisk zamawialem z Chin i czekalem ponad miesiac 😕

tak wyglada to malenstwo . Bardzo dobra jakosc wykonania , producent sie postaral 🙂image.thumb.jpg.bafa7af148dcc0078165079d1787a426.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.