Skocz do zawartości

Podziel się pomysłem na artykuł! Lista pomysłów


Treker

Pomocna odpowiedź

@StefanekP to akurat odeślę do tego artykułu 😉 

https://forbot.pl/blog/cadsoft-eagle-czesc-1-schematy-id1468

Co do pico to chyba nie jest potrzebny, wystarczy wgrać płytkę w Arduino IDE i można działać podobnie jak z innym sprzętem.

Jak podłączyć Arduino do RPi to chyba @ethanak zbudował takie urządzenie do wgrywania zdalnie kodu programu. 

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Do pico lepiej jest mieć programator (można zrobić z drugiego pico).

Co do podłaczania RPi do różnych urządzeń - SMARDZ był do ProMini, w jednym (niedokończonym) robocie mam RPi Zero i Pico, w tej chwili pracuję nad domową centralką (Zero 2 plus ESP8266), bardzo ładnie wszystko się programuje z linii poleceń Linuxa. Pewnie z Windowsa też można, ale z powodu nieposiadania tego czegoś raczej nie sprawdzę 😞

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A to sobie weź płytkę uniwersalną i polutuj. Potrzebny ci kurs do nakładania lewego buta czy wiązania sznurówek na prawym?

Ostatnio wklejałem 0805 do uniwersalnej, bardzo ładnie pasują, a jakoś bez kursu lutowania smd do uniwersalnej się obeszło...

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, StefanekP napisał:

A może artykuł o programowaniu AVR-ów w Arduino IDE  i przystosowaniu środowiska do tego?

Coś takiego, tylko że dla starszych AVR: setup dla nowych ATTiny ???

Nie wiem czy się zbierze materiał na artykuł, bo to jest proste. Można się zagłębić w szczegóły jak: init() wołany przed setup() ...

 

Edytowano przez pmochocki
Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem czy to dobry dział, ale nie sądzicie że fajnym pomysłem byłoby podlinkowanie na końcu każdego kursu jakichś fajnych diy, pasujących do tematu żeby można się było zainspirować?

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 3.02.2022 o 14:34, SzczepanQLIG napisał:

To co powiecie na kurs RPi Pico? I łączenie RPi z Arduino?

Jak najbardziej PICO, czy warto go łączyć z Arduino to temat dyskusyjny, bo samo PICO to niezły sprzęt, chyba że chodzi o ARDUINO IDE.

Co do Arduino może by warto przybliżyć Chińskie klony MD328 i LGT8F328P, takie lekko stuningowane ATMEGI328.

Edytowano przez BlackJack
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 25.06.2022 o 16:31, StefanekP napisał:

Nie wiem czy to dobry dział, ale nie sądzicie że fajnym pomysłem byłoby podlinkowanie na końcu każdego kursu jakichś fajnych diy, pasujących do tematu żeby można się było zainspirować?

Jestem bardzo za.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dosyć często przewija się na forum temat ARDUINO UNO, a gdyby tak pujść krok dalej i przybliżyć Arduino ZERO na ARM SAMD21? Może nie koniecznie w środowisku ARDUINO, bo akurat, te nie jest do końca szczęśliwe do programowania ARMów, ale może po latach warto by zrobić jakiś krok do przodu na tej platformie? Mam takie wrażenie że zatrzymano się rozwojowo na ARDUINO UNO, pisze się tylko o nowych płytkach, ale poza ty nic się nie dzieje. A wydaje mi się że ZERO, nawet Chińskie jest ciekawą alternatywa dla leciwego już UNO.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam. Może komputer bez procesora na układach ttl dla nauki o podstawach elektroniki i łączeniu obwodów w bardziej zaawansowane struktury. z możliwością zaimplentowania schematów w układach fpga. 

Link do komentarza
Share on other sites

A ja zastanawiałem się nad kursem programowania układów Xilinx Zynq. To już nieco wiekowe układy (z 2011 roku), o wiele mniej skomplikowane od najnowszych rozwiązań firmy Xilinx ale do nauki wystarczające w zupełności.

Zynq to mikroprocesor z jednym lub dwoma rdzeniami Cortex-A9 oraz zasobami FPGA. Można więc na nim nauczyć się programowania mikroprocesorów (jako kolejny krok po mikrokontrolerach, np. STM32), a dodatkowo poznać możliwości jakie dają układy programowalne.

Po kursie STM32 mam dużą obawę przed pisaniem kolejnego, tym bardziej, że wszystko co zwiazane z FPGA jest dość drogie. Ale może takie notatki z uruchamiania kolejnych peryferiów byłyby interesujące.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.