Skocz do zawarto┼Ťci
Zaloguj si─Ö, aby obserwowa─ç  
soban

Zasilanie 5V ?

Pomocna odpowied┼║

Witam ­čÖé

Dalej pracuj─Ö nad moim robotem Minisumo BAQ i mam pytanie odno┼Ťnie zasilania , a mianowicie jak zasilacie swoje roboty napi─Öciami 5-6V. Zauwa┼╝y┼éem , ┼╝e 90% robot├│w na Diodzie tak dzia┼éa a szuka┼éem baterii o takim zasilaniu i nic nie znalaz┼éem. Prosz─Ö o jak─ů┼Ť stron─Ö internetow─ů. Oczywi┼Ťcie akceptuje wszystkie rodzaje baterii od normalnych po akumulatorki itp. nie ukrywaj─ůc , ┼╝e najbardziej zale┼╝y mi na jak najcie┼äszych - najmniejszych i "┼éadowalnych"

Za wszelk─ů pomoc bardzo dzi─Ökuj─Ö

Udost─Öpnij ten post

Praktycznie wszystkie nowe konstrukcje s─ů zasilane lipolkami, minisumo zwykle 2s1p/3s1p, ewentualnie, przy bardziej pr─ůdo┼╝ernych silnikach np 2s2p (pozwala to na lepsze rozmieszczenie ich, nie trzeba pakowa─ç jednego wielkiego pakietu tylko np 2 ma┼ée, w wolne miejsca, a te zwykle s─ů rozmieszczone symetrycznie). No a co do obni┼╝enia napi─Öcia to dla silnik├│w jest to rzadko stosowane, raczej dla elektroniki - zwyk┼éy stabi liniowy, 7805 lub w bogatszej, bardziej oszcz─Ödnej wersji 2940.

Udost─Öpnij ten post

No mo┼╝e do 2s i 3s 7805 "ujdzie", ale gdy mamy 6s (22,2V) to sprawno┼Ť─ç jest ni┼╝sza ni┼╝ 25%! Mo┼╝na sobie jajka sma┼╝y─ç na nim.

Udost─Öpnij ten post

Znalaz┼éem co┼Ť takiego

http://www.emodel.pl/zippy-lipo-1s-740mah-20c-37v-p-642.html

My┼Ťlicie ┼╝e pakiet takich 2 bateryjek by┼éby dobry do Minisumo? bo nie znam si─Ö tak bardzo na bateriach a taki rozmiar bardzo by mi pasowa┼é i ewentualnie prosz─Ö o pomoc odno┼Ťnie ┼éadowania takiego cuda ­čÖé

Udost─Öpnij ten post

Zarejestruj si─Ö lub zaloguj, aby ukry─ç t─Ö reklam─Ö.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Szukasz producenta PCB? Sprawd┼║ firm─Ö JLCPCB. Dlaczego warto?
┬á┬á ÔÇó Prototypy PCB 2-warstwowe za 2$ (gotowe w 24 godziny)
┬á┬á ÔÇó Prototypy PCB 4-warstwowe za 5$
┬á┬á ÔÇó Monta┼╝ SMT od 7$
┬á┬á ÔÇó Produkcja w profesjonalnej fabryce (zobacz film)
Sprawd┼║ te┼╝ ┬╗ Jak powstaje PCB? Wycieczka po fabryce

Zale┼╝y jakie masz silniki i ile czasu chcesz nim dzia┼éa─ç. A, no i wiadomo, nie kupuj jednego pakietu, tylko minimum 2. O ┼éadowaniu lipoli by┼éo zyliard razy na forum, ┼éaduje si─Ö je metod─ů CC/CV (constant current/costant voltage - sta┼éy pr─ůd, sta┼ée napi─Öcie).

No mo┼╝e do 2s i 3s 7805 "ujdzie", ale gdy mamy 6s (22,2V) to sprawno┼Ť─ç jest ni┼╝sza ni┼╝ 25%! Mo┼╝na sobie jajka sma┼╝y─ç na nim.

Zgadzam si─Ö, ale kto pakuje 6S do minisumo ­čÖé ? A o tym pisa┼éem, mo┼╝e wypowiedzia┼éem si─Ö niejasno.

Udost─Öpnij ten post

Zgadzam się, ale kto pakuje 6S do minisumo ? A o tym pisałem, może wypowiedziałem się niejasno.

Rzeczywi┼Ťcie. Zamy┼Ťli┼éem si─Ö i by┼éem przekonany, ┼╝e chodzi o sumo...

Udost─Öpnij ten post

Do┼é─ůcz do dyskusji, napisz odpowied┼║!

Je┼Ťli masz ju┼╝ konto to zaloguj si─Ö teraz, aby opublikowa─ç wiadomo┼Ť─ç jako Ty. Mo┼╝esz te┼╝ napisa─ç teraz i zarejestrowa─ç si─Ö p├│┼║niej.
Uwaga: wgrywanie zdj─Ö─ç i za┼é─ůcznik├│w dost─Öpne jest po zalogowaniu!

Anonim
Do┼é─ůcz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisa─ç...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywr├│─ç formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Tw├│j link b─Ödzie automatycznie osadzony.   Wy┼Ťwietla─ç jako link

×   Twoja poprzednia zawarto┼Ť─ç zosta┼éa przywr├│cona.   Wyczy┼Ť─ç edytor

×   Nie mo┼╝esz wklei─ç zdj─Ö─ç bezpo┼Ťrednio. Prze┼Ťlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj si─Ö, aby obserwowa─ç  

• Utw├│rz nowe...