Skocz do zawartości
mczetu

Zestaw uruchomieniowy ZL11AVR z mikrokontrolerem ATtiny2313

Pomocna odpowiedź

Witam mam pytanie czy jest to duże ułatwienie ,rozpoczęcia przygody z mikroprocesorami

chodzi mi o taką konfiguracje :

Mikrokontrolery AVR ATtiny w praktyce Autor: Rafał Baranowski

Zestaw uruchomieniowy ZL11AVR z mikrokontrolerem ATtiny2313

chociaż wolał bym próbować z atmegą oraz bascome ale sam nie wiem ,głównym zamiarem jest zakup zestawu uruchomieniowego oraz kurs do tego(książka ) chodzi mi o to aby zestaw był kompatybilny żebym bez problemowo mógł realizować założenia kursu .

Jest to niewątpliwie duże ułatwienie.

Dlaczego więc nie kupujesz zestawu z megą ❓ cena ❓

Nie zapomnij o programatorze.

Proponowałbym klona STK500.

Jeżeli masz doświadczenie w lutowaniu to możesz spróbować kupić samą płytkę zestawu

i lutować tylko potrzebne elementy, cena wyjdzie podobna, ale rozłożona w czasie...

Ale jakoś osobiście wolałbym kupić gotowy i sprawdzony układ.

Chociaż miałem przypadek, że w zestawie z ARMem miałem odwrotnie diody przylutowane 👹

okazało się to w trakcie wymieniania ich na nowe 😖

programator mam usbasp , mógli byście mi podać nazwę konkretnej płytki którą byście proponowali??

Polecam Ci zakupić PCB do ZL3AVR ze sklepu AVT - koszt ok. 50zł. Do tego Atmega16/32 i trochę drobnicy (jaka konkretnie można odczytać z ogólnodostępnych schematów, na google widziałem też gotowe listy). Po 1) Zaoszczędzisz jakieś 100zł w porównaniu do kupna złożonego zestawu, po 2) lutujesz elementy, które akurat w danej chwili są Ci potrzebne. Czyli jeżeli na razie nie chcesz się np. zabierać za obsługę wyświetlacza LED albo RS232, to nie kupujesz do niego części, rozkładając w ten sposób zakupy w czasie. A polecam, bo sam tak zrobiłem.

Jako druga opcja - ten zestaw od mog123 wygląda ok., zwłaszcza za taką cenę 😉

• Pomogłeś! 1

Ja ma do sprzedania ZL3AVR 🙂 z książką, jak i bez. Jeśli jesteś zainteresowany, to napisz e-maila 😉