Skocz do zawartości

[Kurs] Autodesk Inventor - część 1


Nawyk

Pomocna odpowiedź

Chciałbym tylko dodać, że dla prawidłowo wykonanego elementu należy w szkicu zrobić rzutowanie np. punktu centralnego przestrzeni, następnie przymocować do niego punkt elementu i wykonać wymiarowanie. Uniknie się w ten sposób przypadkowej zmiany parametrów rysowanego przedmiotu.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam!

Bardzo fajny programik 🙂 ile zajęło autorowi narysowanie takiego elementu? Ponieważ bardzo podobny programem jest Solid Works, którego polecam 🙂 po przejściu samouczka jaki jest w programie narysowanie takiego elementu zajmuje 15 minut 🙂 posiada dużo dodatków inie ma takich wymagań jak ten program, 2007 SP.0 u mnie chodziło na XP Profesional SP2, Procesor 1000 MHz, 256 SDRam, i GeForce MX440 🙂

Pozdrawiam!

P.S. Jeżeli offtopic to przepraszam ale według mnie SolidWorks jest godny polecenia 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Tworzenie pojedynczej części zwykle zajmuje minuty - zwłaszcza, jeśli część jest taka prosta i w dodatku zmyśla się wymiary 😉 Za to opisywanie wszystkiego krok po kroku, robienie i konwertowanie screenów, rysowanie "rączek-kursorów" i inne tego typu rzeczy trwają nieporównywalnie dłużej... Wkrótce pojawi się kolejna część, ale do tego musi się trochę uspokoić na uczelni (screeny mam przygotowane). Z Solid Worksem miałem do czynienia; niewiele, ale nie przypadł mi do gustu. Aplikacje Autodeska wydają mi się być jakoś...bardziej intuicyjne;) Oczywiście to tylko moja subiektywna opinie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja też wolę Inventora 2009, przy 2010 miałem problem rozgryzieniem nowego interfejsu. Dlatego powstaje ten kurs - żeby nadgonić nowości, bo teraz taki będzie standard w kwestii interfejsu; do Inventora 2009 można znaleźć mnóstwo tutoriali w Internecie.

PS Inventor 2010 też śmiga całkiem nieźle na starszym sprzęcie.

Link do komentarza
Share on other sites

mam pytanie może nie odnośnie kursu, ale samego inventora. Chcę zrobić część jaką jest silnik elektryczny bądź serwomotor, da się zrobić obrotowy wałek w jednym elemencie (*.ipt) , czy tylko jako projekt złożeniowy (wałek i reszta silnika osobno połączona wiązaniem osiowym)?

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli nie planujesz symulacji, to można nieco "oszukać" i po prostu dookoła wystającego wału zrobić duże wgłębienie - wizualnie będzie to trudne do zauważenia. Pytanie tylko po co?

Link do komentarza
Share on other sites

"Jeśli nie planujesz symulacji" - po prostu nie będzie się obracać. Silnik z wałem, traktowany jako jedna część, wystarczy do rozmieszczenia elementów robota i uniknięcia fizycznej kolizji między nimi (w stanie spoczynku)

Link do komentarza
Share on other sites

miałem właśnie w planach, że ma się obracać, ale chyba będzie to niepotrzebna robota, bo symulowanie LFR'a w Inventorze chyba nie ma sensu.

jedynie projektując hexapod'a na serwach można spróbować z obrotowym wałkiem (co też jest w planach ;] )

Link do komentarza
Share on other sites

Hudyvolt, można ale nie jest to koniczne, można przy składaniu części obrócić zobaczyć czy nie nastąpi kolizja, ja tak robiłem i jest w porządku. Robienie ruchów to raczej tak dal bajeru.

Co was tak wszystkich wzięło na te hexapody? 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Ja mam taki problem, że w trakcie projektowania czasem coś kliknę (a może samo się przełącza) i wtedy nie mogę np. wybierać wybierać linii do wymiarowania na szkicu, albo nie mogę też wymiarować rysunków .idw. Wie ktoś co na to poradzić? Po kilku włączeniach Inventora problem znika.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam.

A są do tego programu jakieś gotowe biblioteki elementów? Chodzi mi tu o silniki serwa itd.

Powiedzmy chcę zaprojektować jakieś ramię robota, w którego składzie będzie x wyciętych z tworzywa płaszczyzn i serwo modelarskie.

Płaszczyzny są skręcone śrubami a między nimi gdzieś tak serwo.

I czy jest coś co to serwo zasymuluje (oczywiście tylko bryłę - nie działanie), czy muszę sobie najpierw takie serwo zaprojektować i umieścić w projekcie, aby na przykład wiedzieć, że zmieści się między śrubami łączącymi elementy itd.

Druga sprawa to koła zębate i przekładnie. Czy jest jakaś baza kół zębatych (lub jakiś moduł do ich projektowania na podstawie moduły i wymiarów - średnia, grubość itd...)

Oczywiście artykuł pierwsza klasa! I wielkie dzięki za pokazanie jak, taki "program kombajn" potrafi być przystępny dla każdego i że nie trzeba kończyć 5 letnich studiów aby coś w nim zaprojektować...

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.