Skocz do zawartości

[Kurs] Autodesk Inventor - część 1


Nawyk

Pomocna odpowiedź

Podejrzewam, że w Inventorze będzie podobnie jak w Solid Worksie czyli taki program nie zawiera żadnych baz elementów. Po prostu aby zrobić projekt ramienia musisz narysować każdą śrubkę osobno, serwo czy nawet przewody. Działa to na zasadzie że rysujesz każdy element osobno a później robi się złożenie rysunków i wychodzi projekt finalny 🙂 Chyba że trafisz tak jak powiedział Treker, ktoś już kiedyś to narysował co Cie interesuję i możesz to wykorzystać co ułatwi Ci projekt i skróci czas 🙂

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Share on other sites

Podejrzewam, że w Inventorze będzie podobnie jak w Solid Worksie czyli taki program nie zawiera żadnych baz elementów. Po prostu aby zrobić projekt ramienia musisz narysować każdą śrubkę osobno, serwo czy nawet przewody. Działa to na zasadzie że rysujesz każdy element osobno a później robi się złożenie rysunków i wychodzi projekt finalny 🙂 Chyba że trafisz tak jak powiedział Treker, ktoś już kiedyś to narysował co Cie interesuję i możesz to wykorzystać co ułatwi Ci projekt i skróci czas 🙂

Pozdrawiam!

Po co się wypowiadasz jak nie znasz programu?

Inventor posiada GIGANTYCZNĄ bazę gotowych elementów. Wszystkie śrubki, nakrętki, podkładki, pierścienie zabezpieczające, łożyska, łączniki i wiele innych. Rysunków silników tam nie znajdziesz. Gotowe rysunki silników, kół zębatych, przekładni itd. ma na swojej stronie Wobit (np. www. silniki.com). No i ogromna ilość elementów jest w bazie z linku który podał Treker, sam z niej korzystam.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Orientuje się ktoś może, czy da się w jakiś sposób połączyć animację z INVENTORA z obliczeniami z Matlaba? Z tego co wiem, o takie coś można pokusić się z Catia.

I druga sprawa, dysponuje ktoś zwymiarowanymi rysunkami popularnych serw? Czy jednak aby takie serwo narysować muszę jedno kupić i sobie zwymiarowac?

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki nes, ale chodziło mi też o to, aby poćwiczyć trochę rysownie bardziej złożonych elementów i może przystosować je do współpracy z matlabem (o ile to możliwe)

Link do komentarza
Share on other sites

nie wiem czy jest możliwe sterowanie Inventora z Matlabem, ale istnieje możliwość taka:

Modelujesz cały element/złożenie w Inventorze -> Eksportujesz go do programu MSC Visual Nastran -> sterujesz za pomocą Simulinka/Matlaba

Link do komentarza
Share on other sites

Można gdzieś zmienić rozmiar siatki? Tzn jak mam autodopasowanie co 1mm, to żeby było np. co 0.25mm.

Program bardzo, bardzo fajny, ale czasem ciężko się w tym kombajnie połapać 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Mam kolejne pytanie, może ktoś przy okazji odpowie na pierwsze 😋

Otóż czy w trybie złożeniowym (?) da się ustawić tak, aby kolizje były niemożliwe? Bo jak mam teraz, to elementy mogą przez siebie swobodnie przenikać, co "nieco" utrudnia dobre umiejscowienie wszystkiego :?

Link do komentarza
Share on other sites

A nie przydało by się tak we wstępie napisać jak pobrać wersje trial, dla zielonych takich jak ja.

Bo mi np pod koniec wyskoczyło że wyślą mi płytkę DVD z wersją trial ?? tak jakby download nie istniał?

Link do komentarza
Share on other sites

o ile wiem to właśnie w takiej postaci dostajesz trial Inventora. Skoro go dostaniesz to poza tym kursem tutaj polecam kanał użytkownika https://www.youtube.com/user/robcohee Jest tam playlista "Autodesk Inventor Fundamentals" właśnie z filmikami o tym jak najlepiej wykorzystać te 30 dni trial'a. Angielski chyba problemem nie będzie, a i tak jest dużo prezentacji samego programu.

Link do komentarza
Share on other sites

Ostatni post był dość niedawno, więc napiszę tutaj.

Czy da się, jeżeli tak, to jak zmienić kolor jednej części danego elementu?(projekt (.ipt))

Chodzi mi tu o środkowy wałek:

I mam jeszcze jeden problem: przez przypadek coś kliknąłem i gdy najeżdżam myszką(nie klikam) na element to pokazuje mi się coś takiego(poniżej) i nie mogę edytować danej części tego elementu:

Link do komentarza
Share on other sites

Jeden element może być tylko z jednego materiału. Dla większej ilości materiałów, musisz zrobić złożenie.

BTW, udało Ci się toto zarejestrować?

Link do komentarza
Share on other sites

Ale Carpe Diem chce zmienić kolor a nie materiał. Przypuszczam że jest taka mozliwość, np. w Solid Edge nazywa sie to "Part Printer" i pozwala na nakładanie tekstur i kolorów np. na same płaszczyzny.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.