Skocz do zawartości

Nowy sklep internetowy - wiele ciekawych pozycji dla robotyki - Więcej Produktów!


robotechnics

Pomocna odpowiedź

mog123, Ogólnie to są do kupienia takie orczyki i te od SG pasują do MG, ale w komplecie oryginalnie się nie znajdują. Próbowałeś coś na tych serwach zbudować sam, czy tylko sprowadzasz i sprzedajesz tutaj ? 😉 No nie ważne zresztą, ale ostrzegam kolegów przed kupowaniem z Chin super tanich serw TowerPro na eBay'u, te serwa są na prawdę g.... warte i wyrzucicie pieniądze w błoto, ja się już przejechałem na takim oszczędzaniu 🙂.

Różnica w wysokości serwa+orczyk przy orczyku oryginalnym (tym z SG-5010), a przy naszym aluminiowym wynosi około 0,3 mm, a więc różnica chyba pomijalnie mała. Na zdjęciu czerwoną strzałką zaznaczyłem dla pewności jakie długości mierzyłem.

z naszym orczykiem: 44,7 mm,
z oryginalnym orczykiem: 45 mm,

[ Dodano: 26-10-2010, 19:30 ]

grabo, Da radę to zrobić, to ma być tania stosunkowo konstrukcja, na początek, zresztą zawsze sobie można ją przerobić, dokupić dodatkowe profile i rozbudować według własnego pomysłu. To pokazane przeze mnie wyżej to tylko wersja podstawowa z minimalną ilością serwomechanizmów (6).

Poniżej podaję link do filmiku z podobną konstrukcją:

https://www.youtube.com/watch?v=Lq3iFvB-VAo&feature=related

Link do komentarza
Share on other sites

mog123, Ogólnie to są do kupienia takie orczyki i te od SG pasują do MG, ale w komplecie oryginalnie się nie znajdują. Próbowałeś coś na tych serwach zbudować sam, czy tylko sprowadzasz i sprzedajesz tutaj ? 😉

Ja dostaje je w komplecie od dystrybutora 😉

Coś tam buduję ale to zostanie narazie w tajemnicy 😉

Link do komentarza
Share on other sites

mog123, ok, to co z tymi orczykami? Są ok ? Odnośnie zniżek to dla każdego forumowicza na dzień dobry nie mogę zaoferować żadnych rabatów, nie teraz, a później to zobaczymy... Natomiast odnośnie rabatów przy większym zamówieniu to zawsze się można dogadać 😉, np. powyżej 5 szt. 5%, powyżej 10 szt. 10%, powyżej 15 szt. 15%, łatwo zapamiętać 😋.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

mog123, ok, to co z tymi orczykami? Są ok ? Odnośnie zniżek to dla każdego forumowicza na dzień dobry nie mogę zaoferować żadnych rabatów, nie teraz, a później to zobaczymy... Natomiast odnośnie rabatów przy większym zamówieniu to zawsze się można dogadać 😉, np. powyżej 5 szt. 5%, powyżej 10 szt. 10%, powyżej 15 szt. 15%, łatwo zapamiętać 😋.

No, chyba nawet będą ok 😉 Jeśli dasz te 20% zniżki to wezmę 20 sztuk!😉 (ale dopiero w grudniu bo czekam na stypendia 🙁 )

Link do komentarza
Share on other sites

Wracając do tych profili aluminiowych, to ze wstępnych informacji zestaw widoczny na zdjęciu (bez serwomechanizmów i orczyków aluminiowych), zawierający wszystkie profile, łożyska i śruby, będzie kosztował jakieś 300 zł brutto.

Profile te pasują do wszystkich standardowych serwomechanizmów firmy TowerPro, z oryginalnymi orczykami (kółka, jak te z serwa SG-5010) lub z naszymi aluminiowymi orczykami z gwintowanymi otworami. Mamy już pierwszy zestaw i wszystko pasuje. W przyszłym tygodniu złożymy to w całość i udostępnimy zdjęcia jak to wygląda ostatecznie.

Pozdrawiam 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

A oto prototyp złożonego zestawu profili do budowy bipeda. Zostały wprowadzone pewne poprawki i mamy już ostateczne wersje profili. Na dniach (a może dzisiaj) pojawią się w naszym sklepie internetowym. Na filmiku widać złożony zestaw z naszymi orczykami i serwomechanizmami TowerPro MG995. Sterowanie odbywa się za pomocą sterownika serwomechanizmów firmy Pololu, poprzez kabel USB, z komputera.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

No nie powiem, bardzo fajny 😃 I jak się ładnie ukłonił. Tylko niech Wam nie przyjdzie do głowy sponsorować pewnego zespołu z Gdańska, bo po kostkowniku nastaną bipedy 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Nie mam nic przeciwko nastaniu takiej ery, ale jak mają takie roboty się zmagać na zawodach to lepiej żeby były własnego projektu zawodnika 😉 Ten byłby fajną rzeczą do szkół na naukę programowania.

Link do komentarza
Share on other sites

Zgadzam się z tym, walki pomiędzy robotami bliźniakami to już nie to... Ale od czegoś trzeba zacząć, więc na początek prosta konstrukcja na 6 serwach na pewno pomoże, a później... "hulaj dusza piekła nie ma" 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Dodaliśmy pierwszy zestaw robota, którego filmik pokazywaliśmy niedawno. Póki co nie można go jeszcze zamówić ponieważ ostatnie części dostaniemy w czwartek, ale można już zobaczyć ile będzie kosztował i z czego się będzie składał (link).

Dodaliśmy także kilka pierwszych profili aluminiowych, a do jutra zostanie dodana reszta. (link).

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.