Skocz do zawartości

Skarabeusz


KD93

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Muszę przyznać, że robot wyszedł Ci bardzo dobrze, jedyne, czego brakuje, to... kółek 😉 Byłby z niego ciekawy rolkarz.

Nie myślałeś o zastosowaniu stabilizatora impulsowego? Może i sam stabilizator wyszedłby drożej, ale jaka oszcządność na akumulatorze i wentylatorze. Np. na LM2576 + dławik z zapasem prądu i 2.5A nie byłoby straszne. A Hobbycity się nie bój. Zdaje się, że w razie czego przez paypala można zażądać zwrotu pieniędzy, więc jakieś zabezpieczenie jest.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

No, porządny opis, naprawdę. Fajnie, że praktycznie od początku mogłem śledzić projekt (chociaż musiałem na początku info na siłę wyciągać 😋 ), i fajnie, że udało mi się przekonać cię do kilku spraw, jak nauczenie się tego CADa i nie wiem czy to przy tym projekcie, do używania bootloadera, fajna sprawa. Do pełni szczęścia brakuje tylko czernionych śrubek i czarnych tulejek 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Co do rozładowywania to kwestia jest dość ciekawa. Bo jest diodka która sygnalizuje spadek napięcia na akku poniżej 6,5V. Tyle że jak spanie poniżej 7V to robot zaczyna się resetować i w zasadzie leży i nie potrafi wstać. Więc praktycznie nie jest możliwe rozładowanie akumulatorka ponad miarę.

Link do komentarza
Share on other sites

KD93, gratuluję naprawdę niezłej konstrukcji, co do zasilania to wystarczyło użyć jednego małego scalaka w obudowie SO8 plus dławik i miałbyś przetwornicę, która nawet nie jest ciepła i daje 3A na wyjściu.

Link do komentarza
Share on other sites

Co do przetwornicy, rzeczywiście będę o tym myślał. Stabilizator wydawał się najłatwiejszym rozwiązaniem, ale jak widać nie nadaje się zbytnio do tego robota. "Pobawię" się z nim jeszcze kilka tygodni, jak nie znajdę innych błędów to chyba przeprojektuję tą płytkę.

Link do komentarza
Share on other sites

Doklej mu oczy!

Robocik świetny, filmik świetny, miejsce niesprawiedliwe, ale temat przerabiany już 😉

Mógłbyś podać jakieś namiary ta tą firmę, w której ciąłeś plexi?

Link do komentarza
Share on other sites

Pleksi możesz ciąć w prawie każdej firmie, która tworzy materiały reklamowe. My np. korzystaliśmy z www.multipoint.pl - ale oni raczej nie bawią się w przesyłkę. Co ważne, bez materiału wycięcie takiego robota to koszt pewnie ok 50zł.

Link do komentarza
Share on other sites

Śliczny jest !! 🙂))) Kształt nóżek, obudowa, płynne ruchy, wygibańce. Naprawdę świetna robota robota:)))))) Ale muszę przyznać, że film winduje prezentacje na jeszcze wyższy poziom:)))) Predator normalnie:)

Super KD93! Gratulacje:))) Pękłabym z dumy gdybym umiala takiego zbudować. Więc pękaj tam śmiało:)

Link do komentarza
Share on other sites

Co do rozładowywania to kwestia jest dość ciekawa. Bo jest diodka która sygnalizuje spadek napięcia na akku poniżej 6,5V. Tyle że jak spanie poniżej 7V to robot zaczyna się resetować i w zasadzie leży i nie potrafi wstać. Więc praktycznie nie jest możliwe rozładowanie akumulatorka ponad miarę.

Bo stabilizator liniowy jest do kitu. działa od 7V. Myślałeś nad zastąpieniem go czymś? Strasznie skracasz pracę na jednej baterii przez to.

Link do komentarza
Share on other sites

bez materiału wycięcie takiego robota to koszt pewnie ok 50zł

W moim przypadku 40zł netto z materiałem, ale ostatecznie zapłaciłem 40zł.

Do cynowania płytki użyłeś preparatu do bez prągowego cynowania czy robiłeś to ręcznie? Pcb fotochemiczne czy termotransfer?

Cynowałem ręcznie. Metoda żelazkowa.

Myślałeś nad zastąpieniem go czymś?

Dotychczas nie, ale zaczyna mi on już przeszkadzać. Problemem u mnie jest to że nigdy nie bawiłem się z przetwornicami, więc muszę najpierw się zorientować co i jak. Przy zmianie płytki będzie to zmienione na 100%, tym bardziej że koszty wcale nie wyjdą dużo większe (o ile wogóle), ponieważ tak jak pisałem wentylatorek jest dość drogi.

Dodatkowo muszę ulepszyć przełącznik, po zrobiłem raster pod który przełączniki są tylko na TME (nie spodziewałem się że nie dostanę w elektroniku), w związku z czym jeden rozsypałem i teraz jest załączanie jumperkiem. Nie wiedziałem również że nie da się programować przy pomocy bootloadera z podłączonym modułem radiowym - to także będzie zmienione, bo każdorazowe wyjmowanie modułu z ciasnej obudowy jest niewygodne.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.