Skocz do zawartości

Skarabeusz


KD93

Pomocna odpowiedź

Zrób może takie coś, żeby mógł chodzić na czterech nogach, a pozostałe dwie

służyłyby jako chwytak

Miałbym problem z równowagą, ze względu na ułożenie nóg i przypuszczam, że jest to niemożliwe, poza tym nie wyobrażam sobie nóg w roli chwytaka. Ale przy następnej wersji płytki uwzględnię dodatkowe serwo.

Link do komentarza
Share on other sites

Problemy z równowagą przez obciążenie podnoszonym przedmiotem?

Czy w ogóle na 4 nogach, nawet bez podnoszenia były by problemy?

Bo mógłby podnosić coś bardzo lekkiego(np. papierowy sześcian - zawsze coś 🙂 )

poza tym nie wyobrażam sobie nóg w roli chwytaka

Nie wiem jakie jest możliwe wychylenie nóg, ale chodzi mi o to żeby

nogi chwytające poruszałyby się w poziomie.

Sorry jeśli mówię coś bez sensu, mam małe doświadczenie.

To tylko takie moje pomysły, możliwe że nie do końca realne 😉

Link do komentarza
Share on other sites

To po pierwsze i zostało napisane w pierwszym poście.

roblemy z równowagą przez obciążenie podnoszonym przedmiotem?

Czy w ogóle na 4 nogach, nawet bez podnoszenia były by problemy?

W ogóle stanie na 4 nogach i poruszanie się na nich. Zobacz jak są umieszczone, jakie są wcięcia w obudowie (zdjęcie od góry) i wyobraź sobie maksymalny zakres ruchu. Dodatkowo niektóre serwa ogranicza długość przewodów, ale wolałem je przyciąć żeby nie wystawały brzydko niż zostawić dłuższe, skoro i tak nie będę wykorzystywał max zakresu.

Robot był projektowany jako hexapod, a nie quadropod - są to całkiem inne roboty o dużych różnicach konstrukcyjnych, jeden nie zastąpi drugiego.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A potrafisz czytać ze zrozumieniem?! Było w tekście dlaczego jest bez podkładek?!

Najwidoczniej to przeoczyłem. Zdarza się. Jest między dwoma obrazkami i mocniej ruszyłem scrollem w myszce. Nie musisz być od razu taki nieprzyjemny. Rozumiem, że dyskusja na forum powinna być konstruktywna i przemyślana ale spinasz się jakbym popełnił jakieś wykroczenie.

Co do robota, to kiedyś można pomyśleć o systemie operacyjnym do niego albo jakimś sterowaniu za pomocą komputera. Ostatnio miałem styczność z czymś takim. Tam jednak robot unosił się do góry za pomocą 4 serw, które napędzały wiatraki. Pomysł bym całkiem fajny a system i całe oprogramowanie nie takie trudne do zrealizowania.

Są nawet gotowe materiały na internecie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Co do robota, to kiedyś można pomyśleć o systemie operacyjnym do niego albo jakimś sterowaniu za pomocą komputera.

Jak tylko zrobię przejściówkę RS232<->USB, to można będzie robotem sterowac z komputera, podłączając do niego pilot przewodem USB.

Link do komentarza
Share on other sites

W ogóle super robot tylko szkoda że 12 serw, a nie 18

BASCOM nie obsługuje 18 serw. Max to 16.

Zawsze jak ktoś się uprze przy bascomie, może użyć dwie megi jako serwokontrolery z dodatkową megą koordynującą.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie testowałem ile max, ale przypuszczam że powyżej kilkunastu metrów to już będzie sam syf. Nie oszukujmy się, to nie są układy najwyższych lotów, za to są małe i tanie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.