Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Dzonzi

Część z zepsutych drukarek, napędów cd-rom itp.

Pomocna odpowiedź

Witam

Mam pytanie odnośnie części jakie można uzyskać z zepsutych drukarek atramentowych ?

Chodzi mi głównie o silniki, serwa, może jakieś czujniki, napędy które można użyć przy konstkukcji robota i jeszcze czy w napędach cd-rom są serwa czy jakieś silniki krokowe ?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Komentarz dodany przez: Treker

w CD-rom'ach spotkałem się tylko z silniczkami krokowymi.

a co do drukarek to różnie bywa. jak rozbierałem swoją to znalazłem w niej jeden sporych rozmiarów zwykły silnik elektryczny i dwa krokowe

co do "czujników" w drukarce znajdziesz co najmniej dwa: położenia pokrywy, położenia papieru

ale czy te części się przydadzą i czy warto dla nich rozbierać sprzęty zadecyduje jaki to ma być robot.

jeżeli chcesz zbudować małą lekką zabaweczkę, która ledwo uciągnie własny ciężar to możesz pobawić się napędem z cd-rom'u (są tam dwa niewielkie silniczki), choć moim zdaniem to bez sensu zepsujesz tylko cd-rom.

jeżeli chcesz zbudować coś nieco większego to polecam silnik z drukarki niestety będziesz potrzebował dwóch bo w jednej ciężko będzie znaleźć dwa takie same silniczki (można też użyć jednego silniczka do skręcania kołami tak jak w samochodzie, rozwiązanie to nie wymaga dwóch identycznych silników a jedynie napisania ciekawszego programu).

a tu masz opis jak zrobić ciekawego robota minisumo http://roboty.utp.edu.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=24&Itemid=75

nie wiem tylko czemu użyli silników z wkrętarek jeżeli mieli dwa z drukarek...