Skocz do zawartości

Serwomechanizm - jaki wybrać?

Pomocna odpowiedź

To prawda potrafią troszke podgrzać mostki H jednak to nie jest tak że ciągle pobierają 2A.

Wszystko zależy od obciążenia. Jeśli chcesz to dziś wieczorem mogę zrobić jakieś pomiary.

Wszystko mozna regulować mysle ze jak by zastosować przekładnie 344:1 pobór bd duzo mniejszy ale też prędkość spadnie o połowę.

Na pewno masz dużo pola do popisu dobierając sobie według uznania przekładne a i mocowanie wszystkiego jest łatwe i sama przekładnia jest dość dobrą podstawą dla robota.

Więc wygląda to tak.

Jena strona bez obciążenia pobiera 325 mA

Przy średnim obciążeniu czy sfobodnej jeździe robota o wadze około 450 gram prąd na jednym silniku wynosi około 500 mA

Przy mocnym obciążeniu (zatrzymywanie kół) pobór sięga od 850 mA nawet do 1A

Wszystkie pomiary wykonywane były przy zasilaniu bezpośrednim silników z zewnętrznego zasilacza napięciem 3v, czyli znamionowym dla tych slników.

Wyniki podałem uśrednione, bargraf w mierniku skakał przy testach z obciążeniem znacznie więc podałem wartości wyższe.

• Lubię! 1

@Jacek: orczyki mają fajne. Poza tym to standard. Ten sklep na aukcji ma inne, szybsze serwa, które na napęd będą lepsze. Te za dużo nie różnią się od typowym HXT12K czy MG995.

Tzn. potrzebuję standardowe bo mam aluminiowe orczyki, do których muszę spasować serwo, a zależy mi na metalowej osi. Sprawdzałem inne aukcje ale nie maja zbyt wielkiego wyboru ?

A przepraszam są jedne maja czas reakcji 0,12s/60°, a drugie 0,09s/60° a wygladaja tak samo.

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay