Skocz do zawartości

Jednoukładowy Światłolubek


jamtex

Pomocna odpowiedź

Przy micro serwach sprawa wygląda inaczej.

Należy wyrzucić elektronikę, ale zostawić potencjometr, gdyż jest on osią dla jednego z kół zębatych, trzeba delikatnie przerobić go tak aby obracł się o 360 stopni.

Po rozkręceniu sam się domyślisz o co chodzi.

Nie mogę opisać tego procesu lepiej, bo już dawno nie miałem do czynienia z microserwami 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Tak jak pisze treker potka musisz zostawić bo jest jedną z osi. On jest wciskany w otwór nie klejony itp wystarczy go wypchać i już mamy większe pole do manewrów. Teraz patrząc do potencjometru od strony zębatek widzisz takie skrzydełka po ich usunięciu powinno być ok 🙂. A jeszcze jedno na osi z potencjometrem są dwie zębatki one są wciśnięte dosyć mocno i nie radze ich ruszać.

pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam serdecznie!

To mój pierwszy post na tej stronie.

Projekt wykonany bardzo estetycznie, wszystko tak jak powinno być.

Koszty małe więc chyba trzeba się za niego wziąć 😃

W tej chwili pracuję nad robocikiem z EP zwanym "pojazd integracyjny" AVT-5165

Części zakupione (czekam na moduły) , trzeba się brać za wytrawianie płytek i składanie do kupy 🙂

Po zakończeniu na pewno pokażę go na diodzie.

Pozdrawiam i życzę udanych konstrukcji i bezproblemowego uruchamiania.

Link do komentarza
Share on other sites

Na początek jak już zauważyłem trzeba się przywitać więc, Cześć wszystkimnazywam się Kornel. Chciałbym zapytać co oznaczają te plusy na rezysotorach i co to jest D1 i D2 i do czego służy ? 🙄

Link do komentarza
Share on other sites

Te plusy, to są symbole używane w programie eagle. Słyszą one do przesuwania elementów i oznaczają środek elementu. O ile dobrze zrozumiałem o jakie plisy ci chodzi.

Link do komentarza
Share on other sites

I mam jeszcze pytanie jeżeli na zdjęciu płytki są ścieżki to mam je tak samo połączyć jak na swojej płytce uniwersalnej czy to samo zrobić tylko z rysunku drugiego jak tu Pawel wspomniał z tego w programie eagle bo one dla mnie się różnią 🙄 ( przypominam że zaczynam swoją kariere 😉 )

Link do komentarza
Share on other sites

Przepraszam ale prubowalem zrobic tego robota zgodnie ze schematem jaki dales ale to jest niemozliwe co innego jest na schemacie co innego na obrazie płytki i co innego na samej płytce a właściwie nie elementy ile rozłożenie tego wszystkiego. Jestem nowy chodzę do 2 kl tech. i nie przerabialiśmy tego wszystkiego a chciałbym zrobic pierwszego takiego robota. Widze ze robiles projekt w Eagle i takie pytanie czy moglbys przeslac mi obraz ścieżek z mocowaniami elementów taki jak sie naklada na czystą płytke byłbym bardzo wdzieczny.

Jakby co moj nr GG: 4009335 albo email: Mischief@o2.pl

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.