Skocz do zawartości

Podręcznik do C dla niesamowicie całkowicie zielonego kolesia

Pomocna odpowiedź

Witam, jest na I roku na AiR i dość dużym problemem jest dla mnie informatyka na tym kierunku. Nie przejawiam całkowitego kalectwa w tym kierunku, ale po prostu nigdy nie miałem w liceum czegoś więcej niż podstaw html czy worda, a specjalnie samemu nic nigdy nie ogarniałem.

Stąd moje pytanie- czy ktoś zna jakiś dobry podręcznik do C dla kompletnie zielonej osoby? Miałem ich kilka w rękach- albo trzeba było umieć jakieś podstawy, albo w podręczniku była czysta teoria bez żadnych przykładów+j.w. Gdy pytałem jakiegoś ćwiczeniowca/wykłądowcę to polecali mi powyższe podręczniki (Język ANSI C, Język C- szkołą programowania, albo.. Symfonia C++). Niestety nie potrafię przełożyć kodu z C++ na C, więc wszelakie podręczniki do C++ odpadają. Na zajęciach mam jako takie podstawy, ale bez szczególnego wprowadzenia teoretycznego (skąd mam wiedzieć kiedy w jakiejś funkcji zostawić puste nawiasy, kiedy coś w nie wpisać, czy co zajmuje ile bajtów itp?).

Mamy podstawy funkcji, instrukcje sterujące podstawowe, tablice, wskaźniki i dynamiczna alokacja tablic (nie iwem, czy dobrze to zapisałem, w kodach widziałem słowo 'malloc').

Czy ktoś mógłby podać mi pomocną dłoń?

Pozdrawiam, Greebq.

Najlepsza z najlepszych (w moim przekonaniu):

Arkana C++ Programowanie, autorzy bodajże Deitel

Nie skreślaj podręczników do C++ - w C tak naprawdę nie ma jedynie klas (z rzeczy, które mogą być przydatne) oraz kilku innych bzdur, a ważne rzeczy w niektórych wersjach C są. Poza tym różne kursy i google.

Niektórzy mówią, że Symfonia jest dobra. Moim zdaniem jest niezłym kursem, ale czy jest dobra? Zależy.

Podzielam zdanie OldSkull'a. Jeżeli chodzi o podstawy to C i C++ to to samo;)

ja ze swojej strony polecam kurs 'od zera do gier kodera' xion'a. Jak nie będziesz mógł znaleźć podrzucę linka;d ten kurs w lekkiej atmosferze wprowadza w świat programowani. i oczywiście są przykłady;)

Nie jestem pewien czy dobrze pamiętam ale w "Thinking in C++", tom 1 Eckela jest spory (dziesiątki albo i setki stron) rozdział o C.

Jak piszesz w Visual'u, to czytaj podpowiedzi jakie Ci Visual daje. Np. jak wpiszesz

funkcja(

to w dymku pojawią Ci się argumenty jakie funkcja przyjmuje. Magiczny skrót ctrl+spacja też wiele daje 😉

J również polecam mega tutorial "Od zera do gier kodera". Niech Cię nie przeraża jego objętość. Czyta się go naprawdę przyjemnie, zwłaszcza część podstawową. Jest napisany prostym językiem i zawiera sporo przykłądów

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay