Skocz do zawartości
Stonka

ALF - Arduino Line Follower

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

I klan Arduino-botów powoli zaczyna się powiększać na Diodzie. Gratulacje udanej konstrukcji.

plusy:

- całkiem szybki

- łatwość budowy

- pomysłowość

minusy:

- oprogramowanie,
- estetyka

Popracujcie trochę nad minusami, a powstanie z tego całkiem solidny robot.

Pierwsze coś się rzuca to wygląd, trochę pracy i będzie nie do poznania.

A co do wymiarów to chyba większość z tych najlepszych w tej klasie ma czujniki wysunięte do przodu i są niskie ;l]

Jeśli chodzi o ilość kabli to chyba co najwyżej je skrócimy, bo założenie jest takie, że da się go rozłożyć w kilka minut na części pierwsze i zrobić innego robota:P Takie transformers. (Arduino jest do tego celu idealne)

A oprogramowanie to śmieszna sprawa:) Jak 3 tygodnie temu postanowiliśmy go zrobić, zacząłem myśleć nad programem i go pisać(wtedy dopiero tak naprawdę obczajałem jak się dogadać z Arduino). Niestety nie miałem jeszcze takiego doświadczenia jakie dzięki temu projektowi zdobyłem, i program jest, ogólnie rzecz biorąc, najsłabszym ogniwem.

Ale nauczyłem się jak zrobić PID, jak obsłużyć czujniki analogowe i kilka innych fajnych rzeczy:)

A co do wymiarów to chyba większość z tych najlepszych w tej klasie ma czujniki wysunięte do przodu i są niskie ;l]

No właśnie też doszedłem do takiego wniosku:D

Ale po odpowiednim przemyśleniu może zaprezentujemy kolejną generację robota typu ALF:D