Skocz do zawartości
Wojcik98

Problem z folią do obwodów

Pomocna odpowiedź

Witam!

Mam problem z folią do drukowania obwodów (konkretnie TES-200). A problem w tym, że drukarka wciąga trochę folii, a później już nie zamierza 😕 . Wiem, że lepszy jest papier kredowy, ale nie mogę go nigdzie znaleźć. Czy nie wiecie co zrobić żeby folia się cała wciągała lub czy nie ma jakiś zamienników papieru kredowego ❓❓❓

Z góry dziękuję.

Papier kredowy dostaniesz w każdym sklepie papierniczym 🙂

W prawie każdym, bo jak ja sprawdzałem, to nie było 😕

W bardziej rozbudowanych punktach ksero zwykle mają.

Możesz skleić dokładnie brzeg folii od strony drukarki (oraz w kilku innych miejscach) razem ze zwykłą kartką. Ja tak robiłem z papierem fotograficznym, kiedy ślizgał się na wałku... Gwarancji nie daję. I przygotuj się na awaryjne wyłączenie zasilania, gdyby zaczęło się rozklejać i włazić nie tam, gdzie powinno.

Ale zanim to zrobisz, popróbuj najpierw z ustawieniami papieru w opcjach wydruku - wybierz coś "śliskiego" jak chociażby papier foto.

• Pomogłeś! 1

Dziękuję bardzo za porady, szczególnie Nawyk'a

Może dzieje się tak dlatego iż folia nie jest wykrywana bo jest przezroczysta, a zwykłe kartki są białe

Zasadniczo może być, tylko kilkunasto(kilkudziesięcio?)krotnie drożej Ci to wyjdzie przy podobnym efekcie. Wystarczy, że kartka będzie gładka - może być nawet zadrukowana strona z gazety (osobiście polecam błyszczące ulotki z wszelakich targów 😉 ). Papier kredowy ma tą przewagę, że kreda wypełnia drobne pory i częściowo osadza się na laminacie - na dużych polach miedź nie jest "dziurawa" po wytrawieniu. Z drugiej strony, trzeba usuwać kciukiem pod bieżącą wodą kredę spomiędzy ścieżek - przy mocno "upchanej" płytce bolą palce 😋

Nie chce pisać nowego tematu, bo i tak dużo napisałem, a to pytanie jest związane z tym tematem. Mianowicie: Jak przenieść coś z pliku pdf dojpg czy coś. Próbowałem z corelem, gimpem i oczywiście z paintem 😋 . Czy mógłby mi ktoś poradzić jak to zrobić, albo od razu zrobił(w co wątpię)?

Jak przenieść coś z pliku pdf dojpg czy coś.

Zainstaluj sobie program Foxit Reader. Ma taką opcję gdzie zaznaczasz sobie kawałek dokumentu i kopiuje Ci do schowka jako obraz, co następnie można wkleić do painta czy gdzie tam Ci się podoba.

Dodam (żeby nie było że szerzę piractwo) że wspomniany program jest darmowy.

• Pomogłeś! 1

Można nawet robić printscreen (i do painta albo Irfana) 😉 a podana opcję ma chyba również Acrobat. Oprócz tego polecam pdfcreator - można drukować do pdf, (chyba) eps i całego mnóstwa formatów obrazów (w tym jpg i png).

Printsreena próbowałem, ale wychodziły mniejsze wymiary 😕 .

[ Dodano: 16-04-2011, 11:26 ]

Foxit chyba pomógł. Dzięki.

Ja osobiście polecam darmowy programik Inkscape - program do grafiki, ale ma bardzo fajny import plików z PDFa, tam można sobie coś powielić, automatycznie poukładać w kolumnach i wierszach i znowu zapisać do PDFa.

Inkscape

• Lubię! 1