Skocz do zawartości

Jakie kategorie robotów lubicie?


kamilxxx

Jakie rodzaje robotów lubicie?  

289 użytkowników zagłosowało

Wyniki głosowania są ukryte!

Ankieta jest już zamknięta!


Pomocna odpowiedź

Zaznaczyłem kilka pozycji, ale najbardziej lubię się pogapić na latające platformy (multi rotory zwane kopterami etc), do których dorzuca się coraz więcej automatyki zamieniając je ze zdalnie sterowanych pojazdów na coraz bardziej automobilne pojazdy.

Link do komentarza
Share on other sites

troszyn, ale jeśli roboty zawsze będą stały w tych samych pozycjach straci się choćby pozory, że zwycięstwo zależy w jakimś stopniu od taktyki, a nie tylko od mocy silników 😋

Nie bardzo kapuję Macieju, właśnie tu jest szansa na opracowanie taktyki, tudzież algorytmu szukania przeciwnika. Załóżmy że roboty stoją tyłem do siebie a żaden z nich nie m czujnika z tyłu, który prędzej znajdzie rywala ma teoretycznie większą szansę na wygraną.

Link do komentarza
Share on other sites

troszyn, ten szybciej znajdzie rywala, który się szybciej obróci w miejscu. Takie z góry wiadome ustawienie robotów groziłoby programowaniem gotowych rozwiązań.

Przy okazji wyjazdu startowałem na takich małych zawodach w Rumunii, tam w minisumo wymyślili, żeby ustawiać roboty bokiem do siebie, w przeciwnych kierunkach. Walki nie były efektowne, wygrywał szybszy robot o ile miał czujniki z boku.

Link do komentarza
Share on other sites

Pawle, po co robotowi czujnik z tyłu, skoro wiadomo, że w trzeciej rundzie zawsze roboty będą tyłem do siebie? 😋 Tak jak napisał KD93, wygra ten, który będzie się szybciej obracał.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A co z robotami które mają przód z obu stron? 🙂 Podobny problem był raz na zawodach Robot Challenge w Wiedniu. Sędzia stwierdził, że to ja muszę ocenić gdzie robot ma przód a gdzie tył 😋

Link do komentarza
Share on other sites

troszyn, ten szybciej znajdzie rywala, który się szybciej obróci w miejscu. Takie z góry wiadome ustawienie robotów groziłoby programowaniem gotowych rozwiązań.

Może i tak. Pozostaje więc zdać się na pradawny rytuał rzutu monetą.

Przy okazji wyjazdu startowałem na takich małych zawodach w Rumunii, tam w minisumo wymyślili, żeby ustawiać roboty bokiem do siebie, w przeciwnych kierunkach. Walki nie były efektowne, wygrywał szybszy robot o ile miał czujniki z boku.

A cóż to za zawody w Rumunii? Kiedy byleś? Jak tam wygląda MS? Eh, słodka Rumunio...

Pawle, po co robotowi czujnik z tyłu, skoro wiadomo, że w trzeciej rundzie zawsze roboty będą tyłem do siebie? 😋 Tak jak napisał KD93, wygra ten, który będzie się szybciej obracał.

Macieju, chyba nie negujesz stosowania czujnika z tyłu a jedynie chciałeś odnieść się do tego konkretnego przykładu. Otóż, jeśli miałby z tyłu to od razu tyłem mógłby atakować po starcie. No i niektóre roboty są ,,dwustronne''.

Wniosek: nie kombinować, powierzyć swój byt monecie i zachęcić sędziów do doskonalenia sztuki rzucania monetą 🙂 .

Link do komentarza
Share on other sites

Wpisałem się w kategorii " inne", ponieważ autor nie przewidział opcji " użyteczne", a ja właśnie takie lubię 😉

Lubię roboty które wykonują jakieś zadania, uwalniając ludzi od nudnych i pracochłonnych, powtarzalnych czynności.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.