Skocz do zawartości

[Kurs] Kurs programowania STM32 część 1 - narzędzia


lukpep

Pomocna odpowiedź

Aktualna wersja TrueStudio poradzi sobie z F4 bez problemu;)

Jednak na dłuższą metę radziłbym korzystać z toolchaina Freddiego lub CooCox IDE. Może początki trochę trudniejsze, ale przynajmniej wiadomo co się dzieje i nie ma żadnych ograniczeń.

Przykłady programów znajdziesz na

stronie producenta.

Jednak wszystkie wykorzystują biblioteki ST. Jednak przeglądając dokumentację i źródła tych bibliotek można dowiedzieć się co i jak skonfigurować. Wtedy zerkając do reference manuala i innych dokumentacji łatwo przełożyć to na optymalny kod;)

Link do komentarza
Share on other sites

Witajcie mam spory problem.

Próbuje zacząć zabawę z STM32F4. Zainstalowałem sobie CooCox IDE 1.51 do tego dograłem sobie - GNU Tools ARM Embedded (4.6 2012q2). Próbuje się z tym bawić bo muszę przez STM32 zaprogramować USART , Wyświetlacz itd. Ciężko to widzę ale próbuje.

Ogólnie mam wyświetlacz taki:

http://www.digchip.com/datasheets/parts/datasheet/371/PG12864-A_K.php

Wszystko przygotowane do podpięcia zostało tylko i aż programowanie. Dostałem pomoc dydaktyczną w postaci programu w którym działa obsługa I2C (po korekcie pinów), pomiar napięcia baterii (port PA4), obsługa USARTa z przerwaniami i obsługa wyświetlacza. Ale nie potrafię tego nawet uruchomić ponieważ podczas kompilacji wyskakują mi błędy. Nie wiem może brakuje mi jakiś bibliotek . Proszę o pomoc.

bledy.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Właśnie w tym problem , że nie wiem jak dodać te biblioteki . W projekcie w folderze liberies mam te biblioteki ale nie wiem czemu program ich nie widzi i nie chce się skomplikować . Na razie leżę z programem całkowicie.

Link do komentarza
Share on other sites

Ok biblioteki załatwione . ten pierwszy zapis i poszło skompilowano się. Dzięki wielkie. Ale podczas wgrania programu do procesora w konsoli pojawił sie problem.

C:\Users\Pawe�\Downloads\ProgramSTM32>"C:/Program Files/CoIDE/bin\coflash.exe" program STM32F407VG "C:/Users/Paweł/Downloads/ProgramSTM32\Debug\bin\ProgramSTM32.bin" --adapter-name=ST-Link --port=SWD --adapter-clk=500000 --erase=affected --driver="C:/Program Files/CoIDE/flash/STM32F4xx_1024.elf"  

P.S Sterowniki ST-LinkV2 zainstalowane .

[ Dodano: 07-02-2013, 14:24 ]

blad.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Ronaldo71888, witaj na forum 🙂 Kurs z tego tematu to inicjatywa jednego z naszych czytelników. W sprawie jejgo kontynuacji należałoby pytać samego autora. Jeśli chodzi o nasze (Forbotowe) kursy STM32 to aktualnie są trzy takie serie. Linki do nich znajdziesz na podstronie kursy: https://forbot.pl/blog/kursy

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.