Skocz do zawartości
epsilon

[Microsumo] Micro Jay Jay - Worklog

Pomocna odpowiedź

epsilon jak masz miejsce to pakuj kondensatory tantalowe na zasilanie (przed stabilizator). Na pewno tego nie pożałujesz 😉

Eh... Dawno nic nie pisałem. Sprawa wygląda tak, że zdałem maturę, dostałem się na studia, zarobiłem trochę kasy i biorę się do roboty. Zlecenie na płytkę poszło dziś do Satlandu, zabieram się za zbieranie części i na bieżąco będę informował 😉

Wybaczcie post pod postem, ale mam mały update. Doszła mi dziś płytka z Satlandu, prezentuje się tak:

Trzeba tylko dociąć, doszlifować i polutować. Niestety to dopiero nastąpi za jakieś dwa-trzy tygodnie, ponieważ teraz pracuję a potem wyjeżdżam na wakacje. Silniki też już wybrane, stanęło na tych: KLIK

Pozdrawiam i zachęcam do obserwacji tematu. W połowie sierpnia cała akcja powinna dostać kopa 😉

Dałeś duże odstępy między płytkami i szerokie mostki między nimi. Wystarczą 1mm.

Po powrocie z wakacji wziąłem się do roboty.

Płytka została pocięta, doszlifowana, powiększyłem otwory, tak by zmieścił się łeb śruby. Przylutowałem już prawie wszystkie części, które miałem w domu, na resztę muszę jeszcze chwilę poczekać.

Na dzień dzisiejszy wygląda to tak:

W ciągu najbliższych kilku dni wytnę płytkę z laminatu, do której przymocowane będą silniki i akumulator, potem zacznie to już przypominać robota. 😉

Postępy, postępy...

Płytka polutowana w 99%, brakuje tylko goldpinów na złącza silników. Z pozostałych rzeczy to nie mam tylko akumulatora, zawiasów i klapek, które zostaną wycięte z aluminium. W przyszłym tygodniu biorę się za programowanie i pierwsze testy na dohyo.

Witam.

Zacząłem programowanie i już mam pierwszy problem... Nie działają mi silniki.

Oto mój kod:

$regfile = "m8def.dat"
$crystal = 1000000

Config Timer1 = Pwm , Pwm = 8 , Prescale = 1 , Compare A Pwm = Clear Down , Compare B Pwm = Clear Down

'stałe

Const X = 250

Config Portb.0 = Output

Config Portc.5 = Output                                     'Silnik ...

Config Portd.0 = Output                                     'Silnik ...

Config Portd.1 = Output                                     'Silnik ...

Config Portd.2 = Output                                     'Silnik ...

Config Portc.2 = Output                                     'STBY A

Config Portd.3 = Output                                     'STBY B

Reset Portc.2
Reset Portd.3

Reset Portc.5
Set Portd.0

Reset Portd.1
Set Portc.2

Reset Portb.0

Pwm1a = X
Pwm1b = X

End

Sprawdzałem połączenia ostatnio i wszystko było w porządku, nie działa ani jeden, ani drugi kanał.

Tu jest schemat:

Jedyna zmiana to zasilanie logiki i silników jest z tego samego napięcia - 5V.

Jedyna zmiana to zasilanie logiki i silników jest z tego samego napięcia - 5V.

to akurat glupie było.

Ja miałem tak że nie działał mi tylko prawy silnik. konfiguracje z 10 razy sprawdzałem. na lewym działał mi i pwm i zwyczajnie ustawianie bitów, a na prawym nic 😋 W końcu problemu nie rozwiązałem

I co zrobiłeś? Ktoś wie co może powodować taki problem?

Już chyba wiem co jest źle... https://www.forbot.pl/forum/topics64/eagle-nasze-biblioteki-elementow-elektronicznych-do-eagle-vt6107,25.htm

Tylko teraz pytanie do tworzącego bibliotekę... Czy się pomylił, czy miał inna wersje mostka tb6552 na myśli, bo jeśli się pomylił to kasa za płytkę poszła w błoto.