Skocz do zawartości
Treker

Wasze warsztaty

Pomocna odpowiedź

Witam!

Większość z nas zaczynała przygodę z elektroniką w pokoju na biórku a następnie chowanie rzeczy do szafek lub praca w kuchni. Ja też tak robiłem ale później do było bez sensu gdy chciał polutować małą płytkę tzreba było wszystko wyciągać. Szukałem miejsca na warsztat i znalazłem zabudowany balkon. Teraz mam tam szufladki pojemniczki kuwetki lutownice wiertareczke wszystko gotowe i zwarte do pracy. Kupiłem prosty kit jabla i zrobiłęm zniego zasialcz stabilizaowany od 1,5 do 6,5 V narazie wystarcza mi to 😉

A jak sprawa wygląda u Was?

DSC00475.jpg

DSC00474.jpg

• Lubię! 2

A moim "warsztatem" jest cały pokój - wszędzie walają się kabelki 😋 i itp.

O porządku w moim "warsztacie", świadczy fakt zgubienia niedawno zakupionego scalaczka max232 :]

u mnie to wygląda w ten sposób że mam osobny pokój na to ale mam w nim biórko i taką szafeczke ale musze zainwestować w coś porządniejszego szczegulnie t te mini pułeczki jak ty masz :->

Mój porządek - koło kompa na całym biurku ciężko zmieścić talerz 😅

Na szufladki polecam pudełka po zapałkach - super, sam używam

z tymi pudełkami po zapałkach to dobry pomysł przynajmniej na rezystorki i inne małe elemęty

Tak te półeczki i kuwetki dużo ułatwiają.

Ja mam zawsze tam taki porządek 😉

Ja mam warsztat w pokoju w którym mieszkam i nigdy nie mam bałaganu 😅

• Lubię! 1

Ja mam niezawodne biórko jak sie otworzy szafke to części cie zasypią

ciągle coś przynosze z mojego "monster garagu"

hehe 🤣 Ja ( jak na razie ) pracuje na swoim biurku 😐 . Właśnie szukam sobie jakiegoś kącika...

Daniel popieram cię ! Też mam bałagan *🙂*

Ja ma w szafkach z lodówki w szafie zasilacze radiatory silniki trafa itp a podręczne elementy w organizerach za 5 i 10 zł i innych podobnych do wedkarskich. Na ławie mam zawsze zasilacz z komputera lampke i lutownice i podręczne narzędzia .Gdzies zgubiła mi sie płyta pilśniowa z listewkami po bokach która zrobiłem na wzór z jakiejs starej radioamatorskiej ksiazki 😃

No to ja sie swoim pochwalę.

89_1183444022_thumb.jpg

27_1183444077_thumb.jpg

37_1183444170_thumb.jpg

Pozdrawiam Decado

• Lubię! 1

To ja odświeżę i pochwale sie swoim, mało wyposażonym warsztacikiem, który mam u siebie w pokoju 😉

fn7641_DSC00088.JPG

sf3755_DSC00089.JPG

pj6692_DSC00090.JPG

Mój warsztat mieści się na strychu mojego domu.

Zaletą mojego warsztatu jest duża ilość powieszchni do pracy (stołów), a wadą słabe oświetlenie no i wszechobecny bałagan. Zdjęcia zrobiłem po zrobieniu porządków, normalnie to nie wygląda tak ładnie 🙂

• Lubię! 2

nes86, bardzo klimatyczne miejsce 🙂

Ja niestety mieszkam w małej kawalerce wraz ze współlokatorem, więc bywa ciężko...Ostatnio udało mi się wygospodarować trochę miejsca (wcześniej standardowo - blat w kuchni, bo biurko było za małe zanim nie zmieniłem blatu na większy).

Tak to wygląda po maksymalnej "kompresji" - na pierwszy rzut oka wydaje się ok, ale wystarczy rozłożyć kilka gratów i już nie ma gdzie ręki oprzeć przy lutowaniu 😉 . A resztę elektroniki mam w przeźroczystych organizerach z Leroy Merlin za 9 zł + szuflady, które rozkładam na łóżku obok.

Wiem, robię porządny odkop, ale chciałem się pochwalić moim warsztatem, który jest w ciągłej rozbudowie.

Warsztat mieści się w piwnicy najzwyklejszego czteropiętrowego bloku. Na sam początek zdjęcie z korytarza do wejścia. Ukazuje się nam niestandardowa podłoga, gdzie jakieś cztery dni temu zostały położone kafelki 😃

Piwnica jest podzielona na trzy strefy 😃

1. Strefa właściciela piwnicy – dziadka 😃

2. Strefa warsztatu mechanicznego

3. Strefa warsztatu elektronicznego

No nie będę się dalej rozpisywał, wszystko jest na zdjęciach 😉

• Lubię! 1