Skocz do zawartości

Schemat do minisumo


klonyyy

Pomocna odpowiedź

Brak rezystora pull-up przy resecie (ok. 10k).

Diody włącznone odwrotnie. Jak podłączasz je do Vcc to wtedy podpinasz tam anode (do Vcc). Zapalasz ją stanem niskim.

I dalej tak samo oznaczone napięcie przed i za stabilizatorem.

😉

Co do ładowarki to polecam prostą e-sky. Na allegro z przesyłką poniżej 40zł.

Jak coś droższego to ta jest dobra: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__7028__Turnigy_Accucel_6_50W_6A_Balancer_Charger_w_accessories.html

Link do komentarza
Share on other sites

klonyyy, rezystor pull-up, jak nazwa wskazuje służy do podciągania 😉 więc nie powinien być on w szeregu z przyciskiem, tylko powinien iść do Vcc. Jedna nóżka na linii resetu, jedna do Vcc 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Serwa wytrzymają 7v ? (sg 5010) A co do ładowarki możecie polecić mi coś poniżej 40 zł (nie ma to być jakaś profesjonalna ładowarka tylko coś co naładuje ten akumulatorek) 😉

I mam jeszcze jedno pytanie czy jako czujniki odległości robota mogą posłużyć mi czujki ruchu od lampki diodowej? (a gdyby tak to poproszę o schemat połączeń szukałem w google ale tam są schematy np czujnikowej lampki na 230v albo jakieś zupełnie inne)

Oraz mam jeszcze jeden problem w schemacie mam połączone od mostka po 3 goldpiny do serw. Gdy przeniosłem schemat na płytkę nie widać połączeń między mostkiem a silnikami (w ogóle wiszą w powietrzu) Czy wiecie czym to może być spowodowane?

Link do komentarza
Share on other sites

Dobra mam nadzieję że już wszystko dobrze

I kolejne moje pytanie ile czujników mogę do niego podłączyć (jak najwięcej ) bo mam trochę mało wolnych portów. Chciałem żeby się tam zmieściło ok 2 czujników linii oraz 2 czujników odległości w razie potrzeby mogę usunąć diody.

Tu proszę o sprawdzenie kolejnego schematu a mianowicie "czujnika odległości" :

Link do komentarza
Share on other sites

klonyyy, z grubsza od strony elektronicznej już jest wszystko w porządku. Teraz kwestia wykorzystania odpowiednich portów - jeśli chcesz użyć PWM do sterowania silnikami (a zakładam, że chcesz) to wejścia ENABLE_A i ENABLE_B muszą być podpięte do PB1 i PB2, ponieważ na tych pinach mikrokontroler generuje sygnał PWM.

W aktualnej chwili masz 8 wolnych pinów, które możesz wykorzystać jak chcesz. Tylko znowu - jeśli chcesz wykorzystać ADC, to musisz zwolnić odpowiednie piny - od PC0 do PC5, jak zresztą masz napisane na symbolu mikrokontrolera w Eaglu. Inputy mostka możesz podłączyć pod dowolny port, bo potrzebujesz tam cyfrowej informacji 0/1.

Link do komentarza
Share on other sites

To nie będzie działało.

Napięcie na silniki masz 5V ze stabilizatora. Zakłócenia ubiją elektronikę cyfrową, a do tego stabilizator nie wyrobi się z prądem silników (o ile podłączysz tam coś godne używania L298).

Do tego od strony zasilania silników przy L298 powinien być jeszcze jakiś większy kondensator LOW-ESR.

Jako czujniki odległości polecam GP2Y0D340.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.